11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313 1414
SÜLEYMANPAŞA SAHİL DOLGU ALANA ŞEHİR KAMERASI
SÜLEYMANPAŞA SAHİL DOLGU ALANA ŞEHİR KAMERASI

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından Süleymanpaşa sahil dolgu alana şehir kamerası yerleştirildi.360 derece dönebilen yüksek kalite çekim özelliğine sahip kamera ile vatandaşlar 24 saat canlı olarak sahil dolgu alanı görüntülerine erişebilecek. Vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurumsal sitesinde bulunan `Şehir Kameraları Canlı Yayın' linkine tıklayarak hizmetten faydalanabilecek. Turistik ve seyir amaçlı hayata geçirilen proje, il genelinde belirlenen noktalarda uygulanmaya devam edecek.Şehir Kameraları Canlı Yayını Görüntülemek İçin Tıklayınız

HABERİN DEVAMI 26/03/2019
DAİRE BAŞKANIMIZ ALPASLAN KURTOĞLU
DAİRE BAŞKANIMIZ ALPASLAN KURTOĞLU'NA DOĞUM GÜNÜ ZİYARETİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız Alpaslan Kurtoğlu'nun doğum gününü kutladı.Doğum günü dolayısıyla Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız Alpaslan Kurtoğlu'nu ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, kendisini tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve çiçek takdim etti. Alpaslan Kurtoğlu, duyduğu mutluluğu dile getirerek ziyaretinden dolayı Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür etti.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZ ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ SERİFİKASINI ALDI
DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZ ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ SERİFİKASINI ALDI

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi kapsamında TS ISO/IEC 27001-2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile taçlandırıldı.Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, birim müdürleri ve Bilgi Güvenliği Sistemi Ekibi katıldı. Kurtoğlu alınan sertifika ve kurum içi bilgi güvenliği ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Alpaslan Kurtoğlu toplantıda denetimin hatasız ve başarılı geçtiğini belirtti. Başkan Kadir Albayrak, başarılarından dolayı başta Daire Başkanımız Alpaslan Kurtoğluna, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi kapsamında denetime tabi tutuldu.Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi gereksinimlerini tanımlayan ve tek uluslararası denetlenebilir standart olan ISO 27001 kapsamında gelen heyet, kurum içinde yeterli ve orantılı güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını kontrol etti. Denetimde, kurumsal bilgi güvenliğinin sağlanmasında insanları, süreçleri ve bilgi sistemlerini içine alan ve üst yönetim tarafından desteklenen bir yönetim sistemi olan ISO 27001'nin uygulamadaki yeterliliği ölçüldü. Denetimin başarıyla tamamlandığını belirten heyet, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve özveri ile çalışan ekibine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

HABERİN DEVAMI 07/03/2019
DAİRE BAŞKANLIĞIMIZA TEŞEKKÜR PLAKETİ
DAİRE BAŞKANLIĞIMIZA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğümüzün geliştirmiş olduğu  "Taşınmazmal Yazılım Programı" ve daire başkanlıklarına vermiş olduğu destekten dolayı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü personelimize teşekkür ederek plaket takdim etti.Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından, Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının da katılımıyla ortak yürütülen "Taşınmaz Takip Uygulaması" ile belediyemiz taşınmazlarının ve taşınmazlar üzerinde gerçekleşen işlemler kayıt altına alınarak değer ve maliyetleme bilgilerinin tutulması sağlanmış oldu. Taşınmaz kayıtlarının muhasebe ve amortisman karşılıklarının oluşturulması esnasında yaşanan problemler giderilerek yıl sonu hesaplamaları sağlıklı bir şekilde gerçekleştirildi. Uygulama ayrıca yönetmeliklerde tanımlanan birçok rapor ve doküman üreterek, birimler arası koordinasyonun tam anlamıyla sağlanmasına olanak vermektedir.

HABERİN DEVAMI 07/03/2019
BİLGİ GÜVENLİĞİ FARKINDALIK EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ
BİLGİ GÜVENLİĞİ FARKINDALIK EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından ISO 27001 standartları kapsamında  "Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi" düzenlendi.Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen eğitime Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve daire başkanları yer aldı.Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve SODER Siber Güvenlik Direktörü tarafından internette bilgi güvenliği farkındalığı ve önemi, siber güvenlik ve bu alandaki tehditler gibi konularda sunum gerçekleştirildi. Eğitimde ayrıca internet alanında güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemler senaryolar eşliğinde anlatıldı.

HABERİN DEVAMI 25/02/2019
BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞINA ÖDÜL
BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞINA ÖDÜL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, hayata geçirdiği proje ile Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) tarafından düzenlenen Günebakan Yerel Yönetim Hizmet Ödülleri Yarışması'nda ödüle layık görüldü.Süleymanpaşa ilçesindeki DES Otel'de düzenlenen törende Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra TRAKYAKENT Birlik Müdürü Behçet Atlı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Trakya Bölgesinde yer alan il ve ilçelerin belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Atabey Baytöre ile Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları yer aldı.Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü, Kurum Portalı Yazılım Geliştirme Projesi ile Şehir Teknolojileri Kategorisinde ödül aldı. Ödül, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu'na Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından takdim edildi. Başkan Kadir Albayrak, Kurtoğlu'nu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

HABERİN DEVAMI 25/02/2019
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ ENTEGRASYONU KONULU SUNUM GERÇEKLEŞTİ
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ ENTEGRASYONU KONULU SUNUM GERÇEKLEŞTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından "Bilgi ve İletişim Teknolojileri Entegrasyonu, Kurumda Tasarruf ve Teknolojik Gelecek Projeleri" konularında sunum düzenlendi.Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Entegrasyonu, Kurumda Tasarruf ve Teknolojik Gelecek Projeleri sunumuna Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre ile daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.Gerçekleşen sunumda Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu, konu ile ilgili görsel sunu eşliğinde bilgiler verdi.

HABERİN DEVAMI 20/12/2018
1 2 3 4