11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313 1414 1515
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi E-Devlet Entegrasyonunda Birinci Sıradaki Yerini Koruyor
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi E-Devlet Entegrasyonunda Birinci Sıradaki Yerini Koruyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 Büyükşehir Belediyesi içerisinde yayına aldığı yeni içeriklerle e-devlet entegrasyonunda 1. sıradaki yerini korumaya devam ediyor.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, kurumumuz ile E-Devlet platformu arasında sağladığı entegrasyonuna, 3 yeni içerik daha eklemesi sonucunda 14 E-Devlet kapısı, www.turkiye.gov.tr (e-Devlet Kapısı Devletin Kısayolu) adresinden yayına alındı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 14 E-Devlet kapısı hizmeti kapsamında, tüm büyükşehir belediyeleri arasında E-Devlet platformunda en çok hizmet ile yer alan Büyükşehir Belediyesi oldu.  -Askıdaki İmar Planı Sorgulama - YENİ-Belediye Hizmetleri Sorgulama - YENİ-Meclis Gündem Sorgulama - YENİ-Beyan Bilgileri Sorgulama-Tahsilat Bilgileri Sorgulama-Tahakkuk Bilgileri Sorgulama-Vefat Bilgisi Sorgulama-Mezar Yeri Sorgulama-Hal ürün Bilgisi Sorgulama-Sicil Bilgileri Sorgulama-İhale Sorgulama-Meclis Kararı Sorgulama-Etkinlik Bilgisi Sorgulama-Nöbetçi Eczane SorgulamaBüyükşehir Belediyesi ileriki süreçte benzer hizmetlerin bu platformda yayınlanabilmesi için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Değerli vatandaşlarımızın bilgilerine sunulur.

HABERİN DEVAMI 18/06/2019
MEZARLIKLARDA ANONS SİSTEMİ İLE DUA OKUNACAK
MEZARLIKLARDA ANONS SİSTEMİ İLE DUA OKUNACAK

Elektronik Sistemler Şube Müdürlüğümüz tarafından Çorlu, Çerkezköy, Malkara ve Süleymanpaşa ilçelerindeki mezarlıklarımızda anons sistemi kurularak, dini günlerde kuran okunması sağlanacak.Çorlu Emlak Konutları Mezarlığı, Çorlu Asri Mezarlığı, Çerkezköy Şehitliği, Malkara Mezarlığı, Süleymanpaşa Eski ve Yeni Mezarlıkta kurulan anons sistemleri ile dini günlerde kuran yayını yapılacak. Proje kapsamında anons sistemlerinin kurulumları diğer ilçelerimizdeki mezarlıklarda devam edecektir.

HABERİN DEVAMI 30/05/2019
SÜLEYMANPAŞA SAHİL DOLGU ALANA ŞEHİR KAMERASI
SÜLEYMANPAŞA SAHİL DOLGU ALANA ŞEHİR KAMERASI

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından Süleymanpaşa sahil dolgu alana şehir kamerası yerleştirildi.360 derece dönebilen yüksek kalite çekim özelliğine sahip kamera ile vatandaşlar 24 saat canlı olarak sahil dolgu alanı görüntülerine erişebilecek. Vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurumsal sitesinde bulunan `Şehir Kameraları Canlı Yayın' linkine tıklayarak hizmetten faydalanabilecek. Turistik ve seyir amaçlı hayata geçirilen proje, il genelinde belirlenen noktalarda uygulanmaya devam edecek.Şehir Kameraları Canlı Yayını Görüntülemek İçin Tıklayınız

HABERİN DEVAMI 26/03/2019
DAİRE BAŞKANIMIZ ALPASLAN KURTOĞLU
DAİRE BAŞKANIMIZ ALPASLAN KURTOĞLU'NA DOĞUM GÜNÜ ZİYARETİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız Alpaslan Kurtoğlu'nun doğum gününü kutladı.Doğum günü dolayısıyla Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız Alpaslan Kurtoğlu'nu ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, kendisini tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve çiçek takdim etti. Alpaslan Kurtoğlu, duyduğu mutluluğu dile getirerek ziyaretinden dolayı Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür etti.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZ ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ SERİFİKASINI ALDI
DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZ ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ SERİFİKASINI ALDI

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi kapsamında TS ISO/IEC 27001-2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile taçlandırıldı.Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, birim müdürleri ve Bilgi Güvenliği Sistemi Ekibi katıldı. Kurtoğlu alınan sertifika ve kurum içi bilgi güvenliği ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Alpaslan Kurtoğlu toplantıda denetimin hatasız ve başarılı geçtiğini belirtti. Başkan Kadir Albayrak, başarılarından dolayı başta Daire Başkanımız Alpaslan Kurtoğluna, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi kapsamında denetime tabi tutuldu.Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi gereksinimlerini tanımlayan ve tek uluslararası denetlenebilir standart olan ISO 27001 kapsamında gelen heyet, kurum içinde yeterli ve orantılı güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını kontrol etti. Denetimde, kurumsal bilgi güvenliğinin sağlanmasında insanları, süreçleri ve bilgi sistemlerini içine alan ve üst yönetim tarafından desteklenen bir yönetim sistemi olan ISO 27001'nin uygulamadaki yeterliliği ölçüldü. Denetimin başarıyla tamamlandığını belirten heyet, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve özveri ile çalışan ekibine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

HABERİN DEVAMI 07/03/2019
DAİRE BAŞKANLIĞIMIZA TEŞEKKÜR PLAKETİ
DAİRE BAŞKANLIĞIMIZA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğümüzün geliştirmiş olduğu  "Taşınmazmal Yazılım Programı" ve daire başkanlıklarına vermiş olduğu destekten dolayı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve Yönetim Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü personelimize teşekkür ederek plaket takdim etti.Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından, Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının da katılımıyla ortak yürütülen "Taşınmaz Takip Uygulaması" ile belediyemiz taşınmazlarının ve taşınmazlar üzerinde gerçekleşen işlemler kayıt altına alınarak değer ve maliyetleme bilgilerinin tutulması sağlanmış oldu. Taşınmaz kayıtlarının muhasebe ve amortisman karşılıklarının oluşturulması esnasında yaşanan problemler giderilerek yıl sonu hesaplamaları sağlıklı bir şekilde gerçekleştirildi. Uygulama ayrıca yönetmeliklerde tanımlanan birçok rapor ve doküman üreterek, birimler arası koordinasyonun tam anlamıyla sağlanmasına olanak vermektedir.

HABERİN DEVAMI 07/03/2019
BİLGİ GÜVENLİĞİ FARKINDALIK EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ
BİLGİ GÜVENLİĞİ FARKINDALIK EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından ISO 27001 standartları kapsamında  "Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi" düzenlendi.Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen eğitime Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve daire başkanları yer aldı.Bilgi İşlem Dairesi Başkanı R. Alpaslan Kurtoğlu ve SODER Siber Güvenlik Direktörü tarafından internette bilgi güvenliği farkındalığı ve önemi, siber güvenlik ve bu alandaki tehditler gibi konularda sunum gerçekleştirildi. Eğitimde ayrıca internet alanında güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemler senaryolar eşliğinde anlatıldı.

HABERİN DEVAMI 25/02/2019
1 2 3 4 5