11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313 1414 1515
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURUMSAL İNTERNET SİTESİ YENİ ARA YÜZÜ 29 EKİM
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURUMSAL İNTERNET SİTESİ YENİ ARA YÜZÜ 29 EKİM'DE YAYINDA

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, belediye hizmetlerinin daha etkin kullanılması ve vatandaşların bu hizmetlere kolaylıkla erişebilmeleri amacıyla kurumsal internet sayfasında yeniliklere gitti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurumsal internet sayfası, 29 Ekim'de vatandaşların hizmetine sunulacak.Mobil Uyumlu TasarımTelefon, tablet ve tüm ekran boyutlarındaki mobil cihazlarda sağlıklı bir gösterim amaçlayan çalışma ile vatandaşların belediye çalışmaları ile ilgili daha kolay bilgi edinmesi sağlanacak. Yeni ara yüzde Whatsapp iletişim hattı ön plana çıkarılan detaylar arasında yer alıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal medya platformlarına erişimi kolaylaştıran bu uygulama ile vatandaşlar belediye ile daha kolay iletişime geçerek taleplerini daha kolay iletebilecek.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası yeni ara yüzü ile 29 Ekim 2019 tarihinde www.tekirdag.bel.tr adresinde hizmete girecektir.

HABERİN DEVAMI 14/10/2019
Enerji Verimliliği Sunumu Gerçekleştirildi
Enerji Verimliliği Sunumu Gerçekleştirildi

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından Vodafone, Netcad ve Triombil işbirliğiyle Enerji Verimliliği sunumu gerçekleştirildi.Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan,  Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu ve daire başkanları katıldı.Sunumda, enerji verimliliği konusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ bünyesindeki enerji hatları, panolar ve motorların akıllı sensörlerin takip edilmesi ile kurum faturalarında ciddi tasarruf sağlayacak çözümler anlatıldı. Ayrıca firmaların Belediyeler özelinde kullanılacak Akıllı Trafik, Engelsiz Yaşam, 360 Panoramik Ölçekli Çekim, Arttırılmış Gerçeklik Mobil Çözümleri ve Akıllı Atık Toplama çözümleri hakkında katılımcılara sunumlar yapıldı.

HABERİN DEVAMI 04/10/2019
Akıllı Kentler Konulu Sunum Gerçekleşti
Akıllı Kentler Konulu Sunum Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından Akıllı Şehirler konulu sunum gerçekleştirildi.Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sunuma Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre, Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Sertaç Balyemez, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.SAMPAŞ Genel Müdürü Selçuk Ilıkcan tarafından verilen Akıllı Kentler sunumunda, akıllı şehir çözümleri, akıllı belediyecilik, kentsel gelişim hizmetleri, kentsel finansman hizmetleri ve kentsel yapım taahhüt işleri konularında bilgilendirme yapıldı.

HABERİN DEVAMI 26/09/2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi E-Devlet Entegrasyonunda Birinci Sıradaki Yerini Koruyor
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi E-Devlet Entegrasyonunda Birinci Sıradaki Yerini Koruyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 Büyükşehir Belediyesi içerisinde yayına aldığı yeni içeriklerle e-devlet entegrasyonunda 1. sıradaki yerini korumaya devam ediyor.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, kurumumuz ile E-Devlet platformu arasında sağladığı entegrasyonuna, 3 yeni içerik daha eklemesi sonucunda 14 E-Devlet kapısı, www.turkiye.gov.tr (e-Devlet Kapısı Devletin Kısayolu) adresinden yayına alındı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 14 E-Devlet kapısı hizmeti kapsamında, tüm büyükşehir belediyeleri arasında E-Devlet platformunda en çok hizmet ile yer alan Büyükşehir Belediyesi oldu.  -Askıdaki İmar Planı Sorgulama - YENİ-Belediye Hizmetleri Sorgulama - YENİ-Meclis Gündem Sorgulama - YENİ-Beyan Bilgileri Sorgulama-Tahsilat Bilgileri Sorgulama-Tahakkuk Bilgileri Sorgulama-Vefat Bilgisi Sorgulama-Mezar Yeri Sorgulama-Hal ürün Bilgisi Sorgulama-Sicil Bilgileri Sorgulama-İhale Sorgulama-Meclis Kararı Sorgulama-Etkinlik Bilgisi Sorgulama-Nöbetçi Eczane SorgulamaBüyükşehir Belediyesi ileriki süreçte benzer hizmetlerin bu platformda yayınlanabilmesi için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Değerli vatandaşlarımızın bilgilerine sunulur.

HABERİN DEVAMI 18/06/2019
MEZARLIKLARDA ANONS SİSTEMİ İLE DUA OKUNACAK
MEZARLIKLARDA ANONS SİSTEMİ İLE DUA OKUNACAK

Elektronik Sistemler Şube Müdürlüğümüz tarafından Çorlu, Çerkezköy, Malkara ve Süleymanpaşa ilçelerindeki mezarlıklarımızda anons sistemi kurularak, dini günlerde kuran okunması sağlanacak.Çorlu Emlak Konutları Mezarlığı, Çorlu Asri Mezarlığı, Çerkezköy Şehitliği, Malkara Mezarlığı, Süleymanpaşa Eski ve Yeni Mezarlıkta kurulan anons sistemleri ile dini günlerde kuran yayını yapılacak. Proje kapsamında anons sistemlerinin kurulumları diğer ilçelerimizdeki mezarlıklarda devam edecektir.

HABERİN DEVAMI 30/05/2019
SÜLEYMANPAŞA SAHİL DOLGU ALANA ŞEHİR KAMERASI
SÜLEYMANPAŞA SAHİL DOLGU ALANA ŞEHİR KAMERASI

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız tarafından Süleymanpaşa sahil dolgu alana şehir kamerası yerleştirildi.360 derece dönebilen yüksek kalite çekim özelliğine sahip kamera ile vatandaşlar 24 saat canlı olarak sahil dolgu alanı görüntülerine erişebilecek. Vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kurumsal sitesinde bulunan `Şehir Kameraları Canlı Yayın' linkine tıklayarak hizmetten faydalanabilecek. Turistik ve seyir amaçlı hayata geçirilen proje, il genelinde belirlenen noktalarda uygulanmaya devam edecek.Şehir Kameraları Canlı Yayını Görüntülemek İçin Tıklayınız

HABERİN DEVAMI 26/03/2019
DAİRE BAŞKANIMIZ ALPASLAN KURTOĞLU
DAİRE BAŞKANIMIZ ALPASLAN KURTOĞLU'NA DOĞUM GÜNÜ ZİYARETİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız Alpaslan Kurtoğlu'nun doğum gününü kutladı.Doğum günü dolayısıyla Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız Alpaslan Kurtoğlu'nu ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, kendisini tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve çiçek takdim etti. Alpaslan Kurtoğlu, duyduğu mutluluğu dile getirerek ziyaretinden dolayı Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür etti.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZ ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ SERİFİKASINI ALDI
DAİRESİ BAŞKANLIĞIMIZ ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ SİSTEMİ SERİFİKASINI ALDI

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi kapsamında TS ISO/IEC 27001-2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile taçlandırıldı.Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, birim müdürleri ve Bilgi Güvenliği Sistemi Ekibi katıldı. Kurtoğlu alınan sertifika ve kurum içi bilgi güvenliği ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Alpaslan Kurtoğlu toplantıda denetimin hatasız ve başarılı geçtiğini belirtti. Başkan Kadir Albayrak, başarılarından dolayı başta Daire Başkanımız Alpaslan Kurtoğluna, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
1 2 3 4 5