TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Vatandaşlara Yönelik Eğitimler Saray İlçesiyle Devam Etti
Vatandaşlara Yönelik Eğitimler Saray İlçesiyle Devam Etti

Büyükşehir Belediyesi personelleri tarafından çeşitli konularda vatandaşların duyarlılığının arttırılması amacıyla hanelerin bilgilendirilmesi etkinliği Saray'da büyük ilgi gördü.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı personellerinden oluşan ekip tarafından 04 Nisan Pazartesi günü saat 13:00'da Saray Kent Konseyi Binası Toplantı Salonu'nda kadınların yoğun katılımı ve desteğiyle vatandaşların sorumlu olduğu konular ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından evlerden kaynaklanan atıkların neler olduğu, neden ayrı toplanması gerektiği, ayrı toplanan atıkların nerelerde ve ne şekilde biriktirilmesi gerektiği, gürültü ve hava kirliliğinin sağlığımıza etkileri ve önleme yöntemleri, Mahalli Çevre Kurulu tarafından hava kirliliği ile ilgili alınana kararlar, İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından evlerde oluşabilecek yangın türleri, hangi yangınlara nasıl müdahale edilmesi gerektiği, yangın söndürücü cihazların kullanımı, yangın güvenliği ve enerji verimliliği konularında, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ise mutfak hijyeni, sağlık önlemleri, özel hastalıklar ve korunma yöntemleri konularında bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirme sonrasında vatandaşlardan gelen sorular cevaplanarak toplantıya katılan vatandaşlara bilgilendirme broşürleri, atıkların kaynağında ayrı toplanması amacıyla kullanabilecekleri biriktirme materyalleri ile çeşitli hediyeler sunuldu.  

Konu ile ilgili açıklama yapan Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. H. Tamer Dodurka; daha güzel ve yaşanabilir bir Tekirdağ için çalışan Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve vatandaşlarla birlikte yapılacak çalışmaların önemli ve etkili olduğunu belirtti. Ekibi davet etmek isteyen vatandaşların 0850 459 2345 numaralı telefona eğitim talep ettikleri tarih ve saati bildirerek kayıt yaptırabileceklerini ifade etti.