TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bilgilendirme Toplantılarına Devam Ediyor
09/12/2016 15:59:02
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bilgilendirme Toplantılarına Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından başarı ile uygulanan Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi kapsamında, projeye bu yıl katılan 27 mahallenin muhtarları ve mera yönetim birlik başkanları ile toplantı düzenlendi.

2015 ve 2016 yıllarında projeye alınan Tekirdağ'a bağlı 34 mahalledeki olumlu sonuçlar sonrasında 27 mahallenin daha projeye dâhil edilmesiyle mahalle sayısı 61' e yükseldi. Toplamda 109.057 dekar mera alanı proje kapsamına alındı. Bu alan ise Tekirdağ İl Mera varlığının yüzde 33.56'sına (325.000 da) denk geliyor.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan ve görevli teknik personel bu yıl proje kapsamına alınan mahalle muhtarlarına, Mera İyileştirme ve Yönetimi projesi ile ilgili bilgilendirilmeler yaptı.

Mahalle muhtarları, mera komisyon başkan ve üyeleri Büyükşehir Belediyesince meralarda yürütülen çalışmaların Tekirdağ hayvancılığına büyük katkıda bulunduğunu ve projenin başarıyla uygulanmasından dolayı memnun olduklarını ifade ettiler.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.