TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Samsun Havzalılar Derneğinin Tirit Gecesine Katılan Başkan Albayrak; "Samsunluları da Kendi Hemşerilerimizden Ayırt Etmiyoruz"
29/01/2017 22:22:34
Samsun Havzalılar Derneğinin Tirit Gecesine Katılan Başkan Albayrak;

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Kapaklı Samsun Havzalılar Derneğinin düzenlediği 2. Tirit(Geleneksel Yemek) Gecesine katıldı.

 Dernek Başkanı Zalif Çavdar'ın ev sahipliğinde Kapaklı'da bir düğün salonunda gerçekleştirilen ve  Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer'in yanısıra Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, Metin Akgün, Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz ile siyasi parti temsilcileri ve bir çok davetlinin de ilgi gösterdiği gecede konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak  Kapaklı'nın nüfusunun yüz bini geçtiğini belirterek "Kapaklı Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyelerimiz  Kapaklının sorunlarını Büyükşehir Belediye Meclisine getirip  birlik beraberlik içerisinde mecliste savunuyorlar, kendilerine teşekkür ediyorum. Kapaklı Büyükşehir Belediyesinden en büyük yatırımları almaya devam edecektir. Şu ana kadar 65 milyon lira ile Kapaklı en büyük yatırımı alan ilçelerimizdendir. Bu hizmetler devam edecektir, Kapaklı, Çerkezköy gibi 81 ilin mozaiği durumundadır. Burada da kültür birlikteliği olması gerekiyor, gelen derneklerimiz kendi kültürünü kendi, geleneklerini devam ettiriyor. Bizim geleneklerle birleştirerek Türkiye'nin gerçek mozaiğini oluşturuyorlar. Biz de buraya 30 milyon değerinde büyük bir  Kültür Sarayının temelini attık, yapımı devam ediyor . Bu hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecektir" dedi.

"Şu an birlik beraberliğe en büyük ihtiyaç duyduğumuz zamandayız" diyen  Başkan Albayrak Samsunluları da Tekirdağ'lı hemşerilerinden hiçbir zaman ayırt etmediklerini ve bağrına bastıklarını söyledi.

Albayrak "Güzel günlerde beraber olalım, birlik içerisinde Türkiye'yi, ileriye götüreceğimize ve Samsunlular ile Havzalıların da bunun temel taşı olacağına inanıyorum" dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.