TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Çorlu'da "Cumhuriyeti Biz Böyle Kurduk" Adlı Tiyatral Konferans Gerçekleşti
09/11/2019 16:48:42
Çorlu'da

Çorlu ilçesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Şubesi tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında "Cumhuriyeti Biz Böyle Kurduk" adlı tiyatral konferans düzenlendi.

Çorlu Memduh Şevket Esendal Sahnesinde gerçekleştirilen tiyatral konferansa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Şubesi Başkanı Nural Ülker, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği tiyatral konferans etkinliğinde, Kurtuluş Savaşı'nda Anadolu'nun dört bir yanında Türk kadınının verdiği destansı mücadele konu edildi. İzleyicilerin yer yer duygulandığı etkinlikte ayrıca Türk kadınının Cumhuriyet ile birlikte edindikleri kazanımlar da konu edildi.

Program sonrasında Başkan Kadir Albayrak, Cumhuriyeti Biz Böyle Kurduk adlı tiyatral konferansta sahne alanları kutlayarak plaket takdim etti. Türk Kadınlar Birliği Tekirdağ Şubesi Başkanı Nural Ülker de desteklerinden dolayı Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür plaketi verdi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.