TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Anıldı
27/12/2019 19:31:32
Mehmet Akif Ersoy Anıldı

 20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde düzenlenen törende  Mehmet Akif Ersoy anıldı.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal'ın da yer aldığı programda İl genelinde ilkokul, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışması ve lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  yapan gazeteci-yazar Abdurrahman Şen konuşmasında, Mehmet Akif Ersoy ülkemizin ilk baytarlarındandır, aynı zamanda okulu birincilikle bitiren ilk mezunudur. Bu görevi dolayısıyla, Osmanlı coğrafyasında çeşitli görevlerde bulunmuş, savaş zamanında askerlerimize lazım olan hayvanların sağlıklarıyla ilgili Anadolu birçok yerinde çalışmalar yapmış bir insandır. Dolayısıyla, Anadolu Osmanlı coğrafyasındaki bütün hareketleri, ortamı, eksiklikleri gören birisidir. Gördüğü en büyük eksiklikte bilgi eksikliğidir. Onun içinde "Bir müslümana ilim öğrenmek farzdır, bir müslüman mutlaka ilim öğrenmek zorundadır" düsturunu safahatında ve şiirlerinde ifade etmiştir. Ömrü cehaletle mücadele, ilmi ve kitabı anlatmakla, sevdirmekle geçen bir insandır. Mehmet Akif'i layıkıyla okuyalım, okutalım, anlatalım." dedi.

Anma programında, Süleymanpaşa Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu program ilgiyle izlendi.  Protokol üyeleri ayrıca  Mehmet Akif Ersoy'un resimlerinin ve eserlerinin bulunduğu sergiyi gezdi. 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.