TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Başkan Albayrak'tan Muharip Gazi Derneklerine Ziyaret
23/07/2020 14:53:29
Başkan Albayrak'tan Muharip Gazi Derneklerine Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 46. yıl dönümü dolayısıyla Muharip Gazi Derneklerini ziyaret ederek gazilerle bir araya geldi.

Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköy ilçelerindeki Muharip Gaziler Derneklerini ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, ziyaretleri esnasında Tekirdağ Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ali Rıza Açıkgöz, Çorlu Muharip Gaziler Derneği Başkanı Recep Kayacı ve Çerkezköy Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Yarliğan ve dernek üyeleri ile görüşerek sohbet etti ve görüş alışverişinde bulundu. Dernek üyesi gaziler de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Başkan Albayrak'a teşekkür ettiler.

Gazilerin vatan emaneti olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Gazilik ünvanı, Türk örf ve geleneğinde manevi anlamda erişilebilecek en yüksek makamlardan biridir. Gazilerimiz de bizlere aziz vatanımızın emanetidir. Bu hafta Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 46. yıl dönümünü andık. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yakın tarihimizin önemli hadiselerinden olan Kıbrıs Barış Harekâtı'nın yıl dönümünün olduğu haftada gazilerimizi ziyaret ederek onların yanında olmak istedik. Savaş meydanlarında canlarını ortaya koyarak kahramanlığın ve fedakârlığın sembolleri olan gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Vatan uğrunda hayatını kaybeden şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.