TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Başkan Kadir Albayrak'tan Büyükşehir İtfaiye Teşkilatına Teşekkür Mesajı
10/09/2020 16:36:31
Başkan Kadir Albayrak'tan Büyükşehir İtfaiye Teşkilatına Teşekkür Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, büyük çaplı fabrika yangınını canlarını ortaya koyarak hızlı ve etkin bir müdahaleyle söndüren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına yönelik bir teşekkür mesajı yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

7 Eylül 2020 tarihinde saat 02.30 sıralarında Ergene ilçesi Vakıflar Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir kimyevi boya fabrikasında büyük çaplı yangın meydana geldiğinin bildirilmesi üzerine İtfaiye Dairesi Başkanlığımız tüm imkânlarını seferber etmiş, yetkin personelimizin insanüstü gayretiyle yangın söndürülmüştür. Yangın söndürme çalışmalarımız esnasında İtfaiye Dairesi Başkan V. Cengiz Çelik ve üç itfaiye erimiz yaralanmış ve tedavi altına alınmıştır.

İtfaiye Dairesi Başkanımız ve itfaiye erlerimizin sağlık durumlarının iyi olması bizleri mutlu etmiştir. Bununla beraber vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak adına göstermiş oldukları gayret ve fedakârlık bizleri gururlandırmıştır.

Kentimizin güvenliği ve vatandaşlarımızın esenliği için mesai kavramı tanımaksızın canla başla çalışan ve gerektiğinde canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen İtfaiye Teşkilatımızın, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla görevini layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yangın söndürme çalışmalarında görev alan personelimize en içten duygularımla teşekkür ediyor, tedavi altına alınan İtfaiye Dairesi Başkan V. Cengiz Çelik ve itfaiye erlerimiz; Gökhan Dalgın, Fikret Ören ve Ayhan Sağır'a acil şifalar diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.