TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Başkan Kadir Albayrak'ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
19/09/2020 07:24:48
Başkan Kadir Albayrak'ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından "Gazi" unvanı verildiği tarih olan 19 Eylül 1921'in yıl dönümünü Gaziler Günü olarak kutluyoruz.

Gazilik kavramı Türk örf ve geleneğinde öyle önemli bir yere sahiptir ki, milletimiz Osmanlı Devleti'nin kurucusu I. Osman ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi" unvanı vermiştir.

Kurtuluş Savaşı'nın dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi'nde, işgalci Yunan ordusu ağır bir yenilgiye uğratılmış ve elde edilen bu zaferden dolayı Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'e, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Millet Meclisi tarafından "Mareşal" ve "Gazi" unvanları verilmiştir.

Kahraman Mehmetçiğimiz, tarih boyunca canını vatanımıza siper etmiştir. Bizler bugün barış ve huzur içerisinde yaşayabiliyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Eylül Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.