TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TEKİRDAĞ İLİ AFET VE İKLİM RİSKİ DEĞERLENDİRME PROJESİ TAMAMLANMAK ÜZERE
06/10/2020 15:55:50
TEKİRDAĞ İLİ AFET VE İKLİM RİSKİ DEĞERLENDİRME PROJESİ TAMAMLANMAK ÜZERE

 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ'ın deprem bölgesinde olması gerçeğinden hareketle deprem hazırlıkları konusunda önemli çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmalardan biri olan ve Dünya Bankası tarafından yürütülen Tekirdağ İli Afet ve İklim Riski Değerlendirme Projesi'nde sona gelindi.

Kent ölçeğinde Afet ve İklim Riski değerlendirmelerinin yapılmasında belediyelerin desteklenmesine yönelik teknik destek projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dünya Bankası, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Aecom ve Green Mühendislik yetkilileri ile internet üzerinden bir oturum gerçekleştirildi.

Söz konusu oturumda Aecom ve Green Mühendislik tarafından bir sunum gerçekleştirilerek projenin geldiği son nokta hakkında bilgilendirme yapıldı. Tekirdağ şehir merkezine yönelik iklim ve afet tehlikelerine dair mevcut durum, kırılganlıklar, kilit risk bulguları, iklim ve afet risk değerlendirilmesinde uygulanan senaryolar, dayanıklı alan yatırımlarına ilişkin öneriler, dayanıklı altyapı yatırımlarına ilişkin öneriler, dayanıklı önceliklendirme eylemleri için öneriler, gerçekleştirilen çalıştaylardan ve uluslararası iyi uygulamalardan türetilen önceliklendirme kriterleri ve kent merkezinin geleceğine yönelik planlanmasını şekillendiren risk değerlendirmelerinde bulunuldu.

BAŞKAN ALBAYRAK: DEPREM DEĞİL, BİLİNÇSİZLİK VE TEDBİRSİZLİK ÖLDÜRÜR

Tekirdağ'ın deprem kuşağında yer aldığı gerçeğinin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Göreve geldiğimiz günden bu yana Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı bünyesinde kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız hazırlıklar ile can ve mal kaybını en düşük seviyeye indirmeyi hedefliyoruz. İlgili kurumlar ile işbirliği içerisinde projeler hazırlıyor, hem çocuklarımıza hem de yetişkinlere teorik ve uygulamalı eğitimler veriyoruz. Unutulmamalıdır ki; deprem değil, bilinçsizlik ve tedbirsizlik öldürür." dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.