TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Büyükşehir Belediyesi Hijyen Denetimi ve Dezenfeksiyon Uygulamalarına Devam Ediyor
23/11/2020 14:19:53
Büyükşehir Belediyesi Hijyen Denetimi ve Dezenfeksiyon Uygulamalarına Devam Ediyor

Halk sağlığına büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kovid-19 salgınına karşı etkin bir şekilde denetim ve dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştiriyor.

Salgının başladığı tarihten beri tüm imkanlarını seferber eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde toplu taşıma araçları ve ticari taksilerin hijyen denetimini gerçekleştirmeye devam ediyor. Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan denetimlerde ulaşım araçlarında sürücüler ve yolcuların sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kuralına uyup uymadıkları kontrol ediliyor. Salgın önlemlerine uyulmadığının tespiti halinde ilgililer uyarılıyor ve gerekli işlem yapılıyor.

Öte yandan parklar ve oyun gruplarında, çocukların daha sağlıklı koşullarda oyunlar oynayabilmeleri için dezenfeksiyon uygulaması yapılıyor.

Vatandaşların sağlığı için çalışmaların aralıksız sürdürdüğünü belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Toplu taşıma araçlarımızda hijyen, sosyal mesafe ve maske kullanımı denetimlerimizi il genelinde sürdürüyoruz. Bunun yanında vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda düzenli olarak dezenfeksiyon uygulaması yapıyoruz. Salgın yayılımını önlemek amacıyla tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızdan beklentimiz, salgın tedbirlerine titizlikle uymalarıdır. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum" dedi.

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.