11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313 1414 1515
Başkan Albayrak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Katıldı
Başkan Albayrak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valiliği tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katıldı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamındaki etkinlikler Süleymanpaşa Mezarlığı içerisinde yer alan Şehit Mezarlığı'ndaki şehit kabirlerinin ziyaretleri ile başladı.  Ziyarette Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Garnizon Komutanı Tank. Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, il protokolü, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.Şehit Kabirlerine yapılan ziyarette, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua sonrasında protokol üyeleri tarafından şehit kabirlerine karanfil bırakıldı.15 TEMMUZ TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ GERÇEKLEŞTİBaşkan Kadir Albayrak daha sonra, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisinin açılış törenine katıldı. Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen açılışa Başkan Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Garnizon Komutanı Tank. Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de yer aldı."ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM"Başkan Albayrak, kurdele kesimi sonrasında sergide fotoğrafların her birini inceleyerek, fotoğraflar hakkında bilgi aldı. Burada şeref defterini de imzalayan Başkan Albayrak yaptığı açıklamada, "15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü münasebetiyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum." dedi.Tekirdağ'da  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, fotoğraf sergisi açılışının ardından Namık Kemal Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 15 Temmuz konulu konferans ve Namık Kemal Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anıtının açılış töreni ile devam etti.

HABERİN DEVAMI 15/07/2019
Marmara
Marmara'nın İncisi Tekirdağ'da Denizler Artık Daha Temiz

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı TESKİ tarafından yapımına 2014'te başlanan ve 2017'de faaliyete geçen Süleymanpaşa Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile Marmara'nın incisi Tekirdağ'da çevre daha temiz.ATIKLAR TEMİZ SU HALİNE GETİRİLİYORKurulduğu 2014 yılından bu yana daha temiz bir çevre için çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bu yönde atılan en büyük adım olan Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile Süleymanpaşa ilçesinin atıklarının kanalizasyon ile Marmara Denizi'ne dökülmesinin önüne geçti. Üç ana bölümden oluşan tesisin ana bölümünde havalandırmalı kum ve yağ tutucu özelliği olan fiziksel arıtma ünitesi, havalandırma ve çöktürme havuzlarının bulunduğu biyolojik arıtma ünitesi, çamurlaştırma ve çamur depolama alanının bulunduğu çamur bertaraf ünitesi bulunuyor. Ayrıca sistem odasının da (SDACA) bulunduğu tesiste kullanılan borular, uygun basınç sınıfında ve en az 100 yıl ömre sahip. Daha önceki yıllarda direkt olarak Marmara Denizi'ne giden atıklar, 17 Kasım 2017 tarihinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma tesisine alınarak, Çevre Bakanlığının belirlediği kriterde tasnif edilip temiz su haline dönüştürüldükten sonra doğaya bırakılıyor.  Bu sayede hem Tekirdağ'ın sahilleri kirlenmiyor hem de vatandaşlar daha temiz bir çevre ve denizin keyfini yaşıyor.DENİZLERİMİZ ÖZLENEN TEMİZLİĞE KAVUŞTUKonu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çevre dostu projeler üretmeye devam edeceklerini belirterek, "Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisimiz faaliyete geçtiğinden bu yana denizlerimiz özlenen temizlikte ve azalmaya yüz tutan balık çeşitleri de sahillerimizde tekrar çoğalmakta. Ayrıca, yaptığımız çalışmalar neticesinde Tekirdağ'da Mavi Bayraklı plajlarımızın sayısını 8 oldu. Bu sayı gelecek senelerde daha da artacaktır. Biz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk hizmet dönemimizde olduğu gibi ikinci hizmet dönemimizde de daha temiz bir çevre ve Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

HABERİN DEVAMI 13/07/2019
Hizmet Kervanı Programı
Hizmet Kervanı Programı'nın Son Durağı Marmaraereğlisi Oldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet döneminde başlatılan Hizmet Kervanı programı kapsamında son ilçe olan Marmaraereğlisi'nde vatandaşlarla bir araya geldi ve ilçedeki çalışmaları inceledi.BAŞKAN ALBAYRAK'TAN MAHALLE ZİYARETLERİBaşkan Kadir Albayrak'ın Marmaraereğlisi'ndeki ilk durağı mahalleler oldu. Sultanköy, Yakuplu, Türkmenli ve Çeşmeli mahallelerini ziyaret eden Başkan Albayrak burada vatandaşlarla bir araya gelerek kendilerine 2019-2024 döneminde gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Kadir Albayrak ayrıca vatandaşların mahalleri hakkındaki öneri ve taleplerini de dinledi.Başkan Albayrak mahalle ziyaretlerinin ardından Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ve Marmaraereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin'i makamlarında ziyaret etti. Başkan Kadir Albayrak, Marmaraereğlisi'nde gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunulan ziyaret sonrasında Belediye Başkanı Hikmet Ata ve Kaymakam Sıdkı Zehin'e gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür etti.BAŞKAN ALBAYRAK MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİMarmaraereğlisi'nde Hizmet Kervanı programı kapsamında mahalle muhtarları ile toplantı düzenlendi. Başkan Kadir Albayrak'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, mahalle muhtarlarına 2019-2024 döneminde gerçekleştirilecek yatırım ve projeler hakkında bilgi verildi. Toplantı bitiminde konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Albayrak, "İlk hizmet döneminde hayata geçirdiğimiz yatırım ve projelerde mahalle muhtarlarımızın katkısı çok büyük. Yeni hizmet dönemimizde muhtarlarımız ile uyum içinde çalışmaya devam edeceğiz. Ben, yol arkadaşlarımız olan muhtarlarımıza toplantımıza göstermiş oldukları ilgi için teşekkür ederim." dedi.İLÇEDE YAPILACAK PROJELER DEĞERLENDİRİLDİHizmet Kervanı programı kapsamında ayrıca, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi ve TESKİ tarafından değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ'nin daire başkanları ile Marmaraereğlisi Belediyesi'nin birim amirleri katıldı. Değerlendirme toplantısında Marmaraereğlisi'nde 2019-2024 döneminde yapılacak yatırım ve projeler değerlendirildi.Hizmet Kervanı Marmaraereğlisi, programı, yapılan toplantıların ardından Başkan Kadir Albayrak tarafından ilçede devam eden yatırımların yerinde incelenmesi ile son buldu

HABERİN DEVAMI 12/07/2019
Ay Işığında Sinema Geceleri Başlıyor
Ay Işığında Sinema Geceleri Başlıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yaz dönemi sinema gösterimlerine bu sene de devam ediyor. "Ay Işığında Sinema Geceleri" sloganı ile düzenlenen program kapsamında Türk sinemasının son dönemde en fazla ilgi gören filmleri, Tekirdağlı vatandaşlar ile buluşacak.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin "Ay Işığında Sinema Geceleri" programı, 16 Temmuz'da başlayacak ve 21 Ağustos'a kadar 11 ilçedeki farklı mekânlarda devam edecek. Tüm film gösterimleri ücretsiz olacak.UNUTULMAZ BİR BAŞARI HİKÂYESİİlki 2018 yazında gerçekleşen ve büyük ilgi gören Ay Işığında Sinema Geceleri'nde gösterimi yapılacak filmlerden biri, vizyona girdiği sene büyük ses getiren "Şampiyon" filmi olacak. Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş'ı konu ediniyor. Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş, 1996 yılında unutulmaz bir başarıya imza atarak o seneki Gazi Koşusu'nu birinci olarak tamamlarlar. Halis Karataş ile Begüm Atman'ın destansı aşkını da anlatan Şampiyon filmini yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Senaryosunu Ahmet Katıksız ve Serkan Yörük'ün kaleme aldığı filmde Halis Karataş'a Ekin Koç, Begüm Atman'a Farah Zeynep Abdullah ve Bold Pilot'un sahibi Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman'a ise Fikret Kuşkan hayat veriyor.İSTANBUL'DAN GÖKÇEADA'YA KAHKAHA YOLCULUĞU Ay Işığında Sinema Geceleri'nde gösterimi yapılacak bir diğer film ise usta komedyen Ata Demirer'in imzasını taşıyan Hedefim Sensin olacak. Yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü'nün oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise; Demet Akbağ, Erkan Can ve Gonca Vuslateri gibi isimler var. Hedefim Sensin filminde geçimini çiğ köfte satarak kazanan Zekeriya Taştan'ın başına aldığı dert sonrasında İstanbul'dan Gökçeada'ya gidişi ve burada yaşadığı komik olaylar konu ediniyor.MECARA DOLU YOL HİKÂYESİProgram kapsamında Tekirdağlı vatandaşlarla buluşacak son film ise; Oğuzhan Koç ile İbrahim Büyükak'ın başrollerini paylaştığı ve bir devam filmi olan Yol Arkadaşım 2 filmi. Onur ve Şeref adında birbirine zıt iki karakterdeki arkadaşın maceralarına tanık olunan filmin yönetmen koltuğunda Bedran Güzel oturuyor.

HABERİN DEVAMI 11/07/2019
Temmuz 2019 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Temmuz 2019 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Temmuz 2019 dönemi olağan meclis toplantısı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında Şarköy ilçesinde gerçekleştirildi.Toplantıda, gündem maddeleri gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı ve komisyon raporlarına ait dosyalar meclise sunuldu.

HABERİN DEVAMI 10/07/2019
Tekirdağ Sahillerinde Üç Yeni Mavi Bayrak Dalgalanıyor
Tekirdağ Sahillerinde Üç Yeni Mavi Bayrak Dalgalanıyor

İlk beş yıllık hizmet döneminde Tekirdağ'da 5 Mavi Bayraklı sahili şehre kazandıran  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ikinci hizmet döneminde de Trakya Kalkınma Ajansı'nın katkıları ile 3 Mavi Bayraklı sahili vatandaşların hizmetine sundu. Böylece Tekirdağ, 8 Mavi Bayraklı sahili ile Türkiye'deki en fazla Mavi Bayrak'a sahip büyükşehir oldu.Şarköy ilçesinde gerçekleştirilen Süleyman Altınok, Atatürk Parkı ve Marmaraevleri Önü halk plajlarının Mavi Bayrak açılış törenine Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Şarköy Önceki Dönem Belediye Başkanı Süleyman Altınok, TÜRÇEV İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, İlçe Belediye Başkanları,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Atabey Baytöre, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, daire başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı."TEKİRDAĞ, ENGELLİ VATANDAŞLARIN KESİNTİSİZ YARARLANDIĞI EN UZUN SAHİLE SAHİP"Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende ilk konuşmayı TÜRÇEV İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş gerçekleştirdi. Karataş konuşmasında, "Biz, TÜRÇEV olarak 1993 yılından bu yana Türkiye'de Mavi Bayrakların dalgalanması için çalışmalar yürütüyoruz. 93 yılından bu yana Türkiye'deki Mavi Bayrak sayısını daima yukarı taşıdık. Bugün Türkiye'deki Mavi Bayrak sayısını 463'tür. Gururla söylüyorum ki; dünyada Mavi Bayraklı sahillerimiz ile İspanya ve Yunanistan'ın ardından üçüncü sıradayız. Mavi Bayrak sadece denizin temizliğini temsil etmiyor. Deniz suyu kalitesi, çevre güvenliği, çevre eğitimi gibi farklı kriterlerimiz var. Mavi Bayrak'ın kalitesinin arttırılmasındaki en büyük unsur bu sahilleri kullanan halkımızdır. Halkımız, Mavi Bayrakların denetçileri olacaktır. Türkiye genelindeki Mavi Bayrakların sekiz tanesi Tekirdağ'da dalgalanıyor. Zor olan Marmara Denizi'ne bayrak asmaktı, Tekirdağ bu anlamda zor olanı başardı. Geçmişte, Şarköy'de 2 tane Mavi Bayraklı plajımız vardı fakat Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile çalışmaya başladıktan sonra bayrak sayımız hızlı bir şekilde artmaya başladı. Mavi Bayrak demek çocuklarımızın güvenle yüzdükleri ve en önemlisi engelli vatandaşlarımızın rahatça yararlanabildiği plajlar demektir. Engelli vatandaşlarımız, bugün burada Mavi Bayrak'ı asacağımız Atatürk Parkı'nda 1 km'lik bir alandan kesintisiz bir şekilde faydalanabiliyor. Bu uzunluk şuan Türkiye'de en uzun engelli olanağı anlamına geliyor. Ben, Mavi Bayrak'ın Tekirdağ'da dalgalanmasını sağlayan başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bayraklarımız Tekirdağ'a hayırlı olsun," dedi."MAVİ BAYRAK SAYISININ ARTMASI KADİR ALBAYRAK'IN ÇABASI SAYESİNDEDİR" Doğan Karataş'ın ardından bir diğer konuşmayı gerçekleştiren Şarköy Önceki Dönem Belediye Başkanı Süleyman Altınok ise sözlerine katılımcıları selamlayarak başladı ve "Bugün Mavi Bayrak kazandırılan bir plaja benim adım verilmesinden dolayı onur duyuyorum. 1989 yılından bu yana Şarköy Belediyesi'nde çeşitli hizmetlerde bulundum. İnsanın yaşarken bir yaşam alanına isminin verilmesi kadar onur verici bir şey yok. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a Şarköy sahillerinin iyileştirilmesinde gösterdiği çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Mavi Bayrak sayısının artması kendisinin gösterdiği bu çaba sayesindedir." şeklinde konuştu."ŞARKÖY İÇİN TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ"Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da,  göreve geldikleri günden bu yana Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Şarköy için yoğun şekilde çalıştıklarını belirterek, "Görev süremiz boyunca Şarköy'ü daha da iyi yerlere getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Mavi Bayraklı plajlarımızın Şarköy'e hayırlı olmasını diliyorum" dedi."ŞARKÖY KALKININCA TEKİRDAĞ; TEKİRDAĞ KALKININCA TRAKYA KALKINACAK"Alpay Var'ın ardından bir diğer konuşmayı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin gerçekleştirdi. Şahin konuşmasında, "Sayın Kadir Albayrak ile birçok projeye imza attık, birçok proje yürüttük. Şarköy'ün turizmde kalkınması ve marka şehir olması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Şarköy Belediyesi ile beraber çalışmaya devam ediyoruz. Şarköy kalkınınca Tekirdağ; Tekirdağ kalkınınca Trakya kalkınacak. Ben desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanız Kadir Albayrak'a teşekkür ediyorum," ifadelerini kullandı."HALKIMIZIN YAŞAM STANDARDINI YÜKSELTEN YENİLİKLERE ÖNCÜLÜK ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"Törende konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Mavi Bayrak almak çok zor ama kaybetmek çok kolaydır. Biz, kazandığımız bayrakları kaybetmemek için çalışmaya devam edeceğiz. Tekirdağ, tüm ilçeleri ile birçok güzelliğe sahip bir şehir. Hedefimiz, tüm sahil şeridinde Mavi Bayrakları dalgalandırmaktır.  Marmaraereğlisi, Süleymanpaşa ve Şarköy tarihi dokuları bünyesinde barındırıyor. Bu kapsamda Miras Atölyesi I ve Miras Atölyesi II projelerini hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyemizin 5 temel vizyonundan biri olan turizm alanında yatırımlar yapmaya ve Tekirdağ'ı ülkemizin önde gelen turizm merkezlerinden biri haline getirme hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz değişim ve dönüşümü hep beraber görüyor ve yaşıyoruz. Geldiğimiz durum itibariyle bugünümüz dünümüzden daha güzel; yarınlarımız ise bugünümüzden daha güzel olacak. Buna yürekten inanıyorum. Sevdamız Tekirdağ diyerek çıktığımız hizmet yolunda halkımıza en iyi hizmetleri vermeye ve halkımızın yaşam standardını yükselten yeniliklere öncülük etmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mavi Bayraklı sahilimizin hizmete sunulmasında emeği geçen personelimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyor, tüm bu hizmetlerimizin güzel Tekirdağ'ımıza hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu."MAVİ BAYRAKLI SAHİLLERİMİZ TEKİRDAĞ'A HAYIRLI OLSUN"Törende son konuşmayı gerçekleştiren Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise; "Mavi Bayrak, temiz deniz ve güvenli sahiller demektir. Biz Tekirdağ Milletvekilleri olarak şehrimizin kalkınması için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Mavi Bayraklı sahillerimiz Tekirdağ'ımıza hayırlı olsun," dedi.Mavi Bayrak açılış töreni, yapılan konuşmaların ardından Mavi Bayrak slogan yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödüllerinin takdim edilmesi ile devam etti. Slogan yarışmasında birinci olan Cansu Gören, ikinci olan Mehmet Hikmet Çiçek ve Üçüncü olan Gürkan Can'a ödüllerini Şarköy önceki dönem belediye başkanı Süleyman Altınok takdim etti. Cankurtaranlık mesleğinde 13'üncü yılını dolduran ve bu süre içerisinde yüzlerce hayat kurtaran Hasan Miraz da Altın Cankurtaran ödülüne layık görüldü. Miraz'a ödülü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından verildi. Törende Tekirdağ sahillerinin Mavi Bayrak kazanmasında emeği geçen Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Şarköy önceki dönem belediye başkanı Süleyman Altınok ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'e plaketleri takdim edildi.Mavi Bayrak açılış töreni, deniz yolu ile getirilen Mavi Bayrak'ın Başkan Kadir Albayrak tarafından teslim alınması ve göndere çekilmesi ile son buldu.

HABERİN DEVAMI 10/07/2019
Galati Belediye Başkanı
Galati Belediye Başkanı'ndan Başkan Albayrak'a Ziyaret

Romanya Galati Belediye Başkanı Ionut Pucheanu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay'ın da yer aldığı ziyarette, Tekirdağ'daki örnek projeler ve çalışmalar hakkında Galati Belediye Başkanı ve beraberindeki heyete bilgi sunuldu. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, "Türkiye Romanya arasında gerçekleşecek işbirliğinin hayırlı olmasını diliyorum," dedi.Başkan Albayrak ayrıca ziyaret sonunda, Galati Belediye Başkanı Ionut Pucheanu'ya Karacakılavuz el dokuması hediye ederek, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Galati Belediye Başkanı Pucheanu da Tekirdağ'da olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, Başkan Albayrak'a gösterdiği misafirperverlik nedeniyle teşekkür etti. 

HABERİN DEVAMI 09/07/2019
Hizmet Kervanı Programı Süleymanpaşa İlçesi İle Devam Etti
Hizmet Kervanı Programı Süleymanpaşa İlçesi İle Devam Etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hizmet Kervanı Programı kapsamındaki çalışmalarına Süleymanpaşa ilçesinde devam etti. Başkan Kadir Albayrak ilçede vatandaşlarla bir araya geldi ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi.SÜLEYMANPAŞA'DAKİ ÇALIŞMALAR İNCELENDİBaşkan Kadir Albayrak'ın Süleymanpaşa'da sürdürdüğü çalışmalar kapsamında ilk durağı Değirmenaltı Mahallesi sahili ve deresi oldu. Burada yapılan çalışmaları Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile birlikte inceleyen Başkan Albayrak, daha sonra Altınova Mahallesi ve plajlarındaki çalışmalar ile 17 Temmuz'da açılışı yapılacak olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden konu ile ilgili bilgi aldı.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  incelemelerin ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt ile makamlarında bir araya geldi. Başkan Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesi hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaretler sonrasında hem Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel hem de Kaymakam Arslan Yurt'a gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür etti.BAŞKAN ALBAYRAK'TAN MUHTARLAR DERNEĞİNE ZİYARETBaşkan Kadir Albayrak, Hizmet Kervanı Programı kapsamında Süleymanpaşa Muhtarlar Derneği'ni ziyaret ederek burada dernek başkanı Mahir Sadık ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.  Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019-2024 döneminde gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi verildi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Muhtarların görev yaptıkları mahalleler ile ilgili talep ve önerilerini de dinleyen Başkan Albayrak, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Yol arkadaşlarımız olan Muhtarlarımıza göstermiş oldukları ilgi ve konukseverliklerinden dolayı teşekkür ederim." şeklinde konuştu.YAPILACAK YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİSüleymanpaşa'da devam eden program kapsamında ilçede gerçekleştirilecek yatırımları görüşmek üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi ve TESKİ'nin daire başkanları ve idari personelinin katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Süleymanpaşa ilçeside 2019-2024 döneminde yapılacak yatırım ve projeler değerlendirildi ve ilçenin ihtiyaç haritası çıkarıldı.BAŞKAN ALBAYRAK GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADITekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, değerlendirme toplantısının ardından Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği'ni ziyaret ederek dernek başkanı Necmi Işıksal ve yönetimi ile bir araya geldi. Burada yeni hizmet dönemi ile ilgili gazetecilere bilgi veren Başkan Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile birlikte gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Başkan Kadir Albayrak'a Hizmet Kervanı Programı kapsamında Süleymanpaşa'da tüm gün boyunca sürdürdüğü çalışmada Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve daire başkanları da eşlik etti.  

HABERİN DEVAMI 08/07/2019
Çorlu Tren Kazasında Yitirdiğimiz Vatandaşlarımızı Anıyoruz
Çorlu Tren Kazasında Yitirdiğimiz Vatandaşlarımızı Anıyoruz

8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen, 25 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği ve 317 yurttaşımızın yaralandığı Çorlu Tren Kazası, milletimizi yasa boğmuştur.Tüm dünyada en güvenli yolculuk türü olan tren yolculuğunu tercih eden vatandaşlarımız, binmiş oldukları Uzunköprü - Halkalı treninin, Çorlu ilçemizin sınırları içerisinde raylardan çıkması sonucunda elim bir kazaya uğramışlardır.Kazanın, demiryolu altındaki toprak menfezin yağışlar nedeniyle kayması sonucu vagonların raylardan çıkmasıyla meydana geldiği anlaşılmıştır. 25 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği ve 317 vatandaşımızın yaralandığı Çorlu Tren Kazası, Cumhuriyet'imizin temel kalkınma hamlelerinden biri olan demiryollarının ihmal edildiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.Tren Kazasının ardından Sarılar Mahallesi ve Çorlulu vatandaşlarımız yardıma koşmuş, Büyükşehir Belediyemiz de dâhil olmak üzere tüm kurumlarımız gerekli müdahale ve çalışmaları yapmıştır. Zor zamanlarda ve kara günde birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden halkımız, Çorlu Tren Kazasından sonra büyük bir duyarlılık göstermiştir.Bununla beraber olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma ve yargılamaların ağır ilerlemesi ve bu konuda yaşanan aksaklıklar ne yazık ki kamu vicdanını yaralamaktadır. Yargılamaların adil yapılması, yargıya olan güvenin sağlanması açısından da son derece önemlidir.Aynı acıların bir daha yaşanmaması için ülkemizin demiryolu politikası gözden geçirilmeli, ülkemizin dört bir yanındaki demiryolu hatları güvenli ve işler hale getirilmelidir.İnsan odaklı bir anlayışla halkımıza her alanda en iyi hizmeti verme ilkesiyle hareket eden kurumumuz, Çorlu Tren Kazasında yaşamını yitiren vatandaşlarımızın ailelerinin ve kazadan yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecektir.Halkımız artık ihmalden kaynaklanan kazalarda can vermek istemiyor. Sağlık, mutluluk, huzur ve güven içerisinde yaşamak hepimizin hakkıdır. Ülke olarak yaşadığımız acılardan ders çıkartarak herkesin refah içerisinde yaşayacağı adil bir dünya kurmalı ve gelecek nesillere güzel bir miras bırakmalıyız.Çorlu Tren Kazasının üzerinden 1 yıl geçti; acımız ilk günkü gibi taze, yasımız büyük.Bu duygu ve düşüncelerle Çorlu Tren Kazasında yaşamını yitiren vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, kazadan yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür ve acılı ailelerimize sabır diliyorum.Kadir ALBAYRAKTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

HABERİN DEVAMI 07/07/2019
Hizmet Kervanı Programı Ergene İlçesi İle Devam Etti
Hizmet Kervanı Programı Ergene İlçesi İle Devam Etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin ikinci hizmet döneminde çalışmalarına yoğun bir şekilde başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hizmet Kervanı programı kapsamında ilçelere ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Kadir Albayrak bu kapsamda Saray ilçesinin ardından Ergene ilçesini ziyaret etti.BAŞKAN ALBAYRAK MAHALLE SAKİNLERİ İLE BULUŞTUProgramına mahalle buluşmaları ile başlayan Başkan Albayrak ilk olarak Velimeşe, Karamehmet ve Bakırca mahallelerini ziyaret ederek burada vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan'ın da yer aldığı ziyaretlerde vatandaşlara 2019-2024 döneminde hayata geçirilecek projeler hakkında bilgi verdi. Vatandaşlarla sohbet edip görüş alışverişinde bulunan Başkan Albayrak, kendilerinin öneri ve taleplerini de dinledi.Başkan Kadir Albayrak mahallelere gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ile makamlarında bir araya geldi. Ergene'deki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaretler sonrasında Başkan Albayrak, hem Rasim Yüksel hem de Kaymakam Fatih Kızıltoprak'a gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle teşekkür etti.ERGENE'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİBaşkan Kadir Albayrak, Hizmet Kervanı Programı kapsamında ayrıca Ergene Mahalle Muhtarları ile de bir araya geldi. Ergene Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen buluşmada, Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019-2024 döneminde gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu ve muhtarların görev yaptıkları mahalleler ile ilgili öneri ve talepleri dinlenildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, "Yol Arkadaşlarımız olan Muhtarlarımıza göstermiş oldukları ilgi ve konukseverliklerinden dolayı teşekkür ederim. Muhtarlarımız ile ilk hizmet döneminde olduğu gibi ikinci hizmet döneminde de uyum içinde çalışmaya devam edeceğiz," dedi.Ergene'de devam eden program kapsamında gerçekleşen değerlendirme toplantısında ise, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ergene Belediyesi ve TESKİ tarafından ilçenin ihtiyaçları, yapılacak proje ve yatırımlar masaya yatırıldı. Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ'nin daire başkanları ile Ergene Belediyesi müdürleri katıldı.BAŞKAN ALBAYRAK BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hizmet Kervanı Programı kapsamında çalışmalarını sürdürdüğü Ergene'de son olarak Ergene Basın Mensupları Derneğini ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Albayrak, kendilerine yeni hizmet dönemi ile ilgili bilgi verdi.

HABERİN DEVAMI 05/07/2019
Hizmet Kervanının 8
Hizmet Kervanının 8'inci Durağı Saray İlçesi Oldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 11 ilçede halkla buluşmaya Saray ilçesi ile devam etti. İlçede vatandaş ve STK'larla bir araya gelen Başkan Albayrak kendileri ile görüş alışverişinde bulundu.BAŞKAN ALBAYRAK MAHALLE SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİBaşkan Kadir Albayrak, sabahın erken saatlerinde başladığı Saray ilçesi programında ilk olarak Büyükyoncalı mahallesi ve Yeni mahalleyi ziyaret etti. Kendisine Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve Yeni Mahallesi Muhtarı Mustafa Gündüz, Büyükyoncalı Mahalle Muhtarı Kemalettin Alkaç'ın da eşlik ettiği Başkan Kadir Albayrak burada vatandaşların yeni hizmet dönemiyle ilgili öneri ve taleplerini dinledi.Başkan Kadir Albayrak, mahallelere gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında Saray Belediye Başkanı Özgen ile makamında bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi'nin üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı ziyarette, Büyükşehir Belediyesi tarafından Saray ilçesinde yapılması planlanan yatırım ve projeler görüşüldü.BAŞKAN ALBAYRAK'TAN MUHTARLARA ZİYARETBaşkan Kadir Albayrak halk buluşmaları kapsamında ziyaret ettiği diğer ilçelerde olduğu gibi Saray'da da mahalle muhtarları ile bir toplantıda bir araya geldi. Saray Muhtarlar Derneği Mehmet Özmen ve diğer mahalle muhtarları ile Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş'in de bulunduğu toplantıda, mahallelerin ihtiyaçları belirlendi ve hayata geçirilen yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, "Halka hizmet yolunda muhtarlarla işbirliği içinde çalışıyoruz. Tekirdağ'ın geleceğine yön veren proje ve yatırımların hazırlanmasında muhtarlarımızın katkısı çok büyütür. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da hizmet yolunda yol arkadaşlarımız olan muhtarlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Saray Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Özmen ve Saraylı muhtarlarımıza toplantımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederim," dedi.Saray ilçesindeki program kapsamına ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray Belediyesi ve TESKİ'nin üst düzey yöneticilerinin katıldığı değerlendirme toplantısı yapıldı. Başkan Kadir Albayrak başkanlığında gerçekleşen toplantıda 2019-2024 hizmet döneminde ilçede gerçekleştirilecek yatırımlar görüşüldü.Başkan Albayrak, değerlendirme toplantısının ardından Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özen ve Saray'da faaliyet yürüten basın mensuplarını da ziyaret ederek kendilerine yeni hizmet dönemi hakkında bilgi verdi. Başkan Kadir Albayrak'a Saray'da gerçekleştirdiği çalışmalarda Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ile Büyükşehir Belediyesi daire başkanları eşlik etti.   

HABERİN DEVAMI 04/07/2019
4. Hasat Bayramı Coşkusu Seymen Mahallesi
4. Hasat Bayramı Coşkusu Seymen Mahallesi'nde Yaşandı

Tarım ve hayvancılık alanında en fazla yatırım yapan belediyelerin başında gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere destek olmak amacıyla Çorlu ilçesinin Seymen Mahallesi'nde 4. Hasat Bayramı etkinliğini gerçekleştirdi.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının organize ettiği Tekirdağ İli Ziraat Odaları Başkanlıklarının da destek verdiği 4. Hasat Bayramı etkinliğine, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, ziraat odaları temsilcileri ve Seymen Mahallesi sakinleri katıldı."Emeğimizin Karşılığını Almak İstiyoruz"Programda ilk konuşmayı Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz gerçekleştirdi. Emeklerinin karşılıklarını alamadıklarını ifade eden Topuz, "Biz şu anda hasadın içerisindeyiz, buğdaylarımız biçiliyor. Arpa ve yulaf biçimlerimiz tamamlandı. Kanola biçimleri de sona yaklaştı. Buğdayda ise yüzde 50-60 seviyelerindeyiz biçim olarak. Geçmiş yıllara oranla bu sene verim iyi durumda. Ancak bizler çiftçiler olarak fiyatlardan pek memnun değiliz. Maalesef fiyatlarımız düşük kaldı. Biz alın terimizin karşılığını istiyoruz. Bizler imkânlarımız elverdiğince üretmeye devam edeceğiz. Üretmekten vazgeçmek gibi bir durumumuz yok. Bölgemizde çiftçimizin sorunları saymakla bitmiyor. Hayvancılığın da çiftçilikten bir farkı yok. O sektörde de sorunlar bitmiyor. Süt fiyatları düşük. Bizler ürettiğimiz ürünün değerlenmesini ve emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 4'üncüsü düzenlenen Hasat Bayramı'nda emeği geçen herkesi kutluyor, hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum" dedi."Büyükşehir Belediyemiz Kırsal Kalkınma Anlamında Önemli Çalışmalar Yürütüyor"Daha sonra konuşan Akademisyen Prof. Dr. Halim Orta, "Tarım öyle bir sektör ki, hem yeme-içme hem de giyinme ihtiyacımızı karşılıyor. Yani tarım olmasa bugün açız, çırılçıplağız ve sağlıksızız. Tarım insanoğlu için bu denli önemli bir sektördür. Büyükşehir Belediyemiz de bu bilinçle hareket ederek bölgede kırsal kalkınma anlamında önemli çalışmalar yürütüyor. Ben bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu."Tekirdağ Buğday Üretim Verimliliğinde Dünya Ortalamasının Üstünde"Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan da Tekirdağ'ın buğday üretim verimliliğinde dünya ortalamasının da üzerinde yer aldığını belirterek, "Türkiye genelinde bu tür ürüne dayalı ya da yerel özellikli festival veya bayramların sayısı 1180. Bunların yüzde 20'si tarımsal ürünlerin günleri olarak kutlanıyor. Biz de Tekirdağ olarak 30'a yakın ürünle bu alanda 12'nci ya da 13'üncü sıradayız.  İl genelinde kiraz, ıhlamur ve Hayrabolu ilçemizle özdeşleşen ayçiçeği festivali ve kutlamaları oluyor. Son 4 yıldır da Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Akbayrak'ın istekleri doğrultusunda hasat şenliklerimizi düzenliyoruz. Buğday yalnızca bizim ülkemiz için değil, tüm dünya için olmazsa olmaz, önemli bir üründür. Dünya üzerinde yaşayan 7 milyar insanın temel besin ihtiyaçlarını karşılayan üç ana üründen biridir buğday. Biz Tekirdağ'da Türkiye ortalamasının 2 katı, dünya ortalamasından da yüzde 30 fazla verim elde ediyoruz buğday mahsulünde. Verimimiz yüksek ama bu bizim Tekirdağ'da işimiz bittiği anlamına gelmiyor. Bir yığın sıkıntımız mevcut. Bu duygularla bütün çiftçimize bereketli hasat dönemleri diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum" dedi."Tarım ve Hayvancılıkla Uğraşan Vatandaşlarımızın Yanında Yer Almaya Devam Edeceğiz"Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Tekirdağ İli Ziraat Odası Başkanlığı tarafından organize edilen 4. Hasat Bayramını bu sene Çorlu ilçemizin Seymen Mahallesi'nde gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere ilimizde kiraz festivali, ıhlamur festivali ve bağbozumu etkinlikleri yapılmaktadır. Ama son 4 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın talepleri doğrultusunda buğday için de hasat bayramı yapılmaya başlanmıştır. Tarım ve hayvancılık alanında çok ciddi yatırımları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılıkta Türkiye'nin önde gelen illeri arasında yer almaktadır. Tarım ve hayvancılık Büyükşehir Belediyemizin 5 ana vizyonu arasında yer almaktadır. Bu bölgenin temel geçim kaynağıdır tarım ve hayvancılık. Aynı zamanda arazilerimizin yüzde 65'i tarım arazisidir. Böylesine önemli ve verimli tarım arazileri bulunan kentimizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı."1 Yıllık Alın Terinin, Umudunun Gerçekleşmeye Başladığı Bir Gündeyiz"Tüm çiftçilere bereketli hasatlar dileyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Trakya'mızın verimli toprakları üzerinde çiftçimizin, köylümüzün 1 yıllık alın terinin, umudunun gerçekleşmeye başladığı bir gündeyiz. Bugün bir araya gelmemize vesile olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye'nin bereketli topraklarında üretmek ve ürettiğini paylaşmak, 12 bin yıldır hiç değişmeyen bir geleneğin, bir kültürün sonucudur. Çünkü bu topraklarda kurulan medeniyetler, çiftçinin alın terinin kıymetini çok iyi bilmekteydi. İşte bu yüzden topraklarımız da bizlerden bereketini hiç esirgememiştir. Çiftçilerimiz birçok olumsuzluğa karşı direnmekte, zor koşullar altında üretim yapmaya çalışmaktadır. Bugün Çorlu'muzun topraklarının önemli bir bölümünde tarımsal üretim yapılmakta ve Çorlulu çiftçilerimiz ürünlerini ülkemizin dört bir yanına göndererek ülkemizin ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Çiftçilerimizin heyecanına ortak olduğumuz bu güzel günde tüm çiftçilerimize hayırlı, bereketli hasatlar diliyorum. Hepinizin hasat Bayramı'nı kutluyorum" şeklinde konuştu. "Çiftçimiz Hak Ettiği Kazancı Alamıyor"Programdaki son konuşmayı yapan Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise, "Hasat çalışmaları devam ediyor. Ama maalesef çiftçimiz mutsuz. Çiftçi eskiden bu hasat günlerini dört gözle beklerdi. Çiftçimiz hak ettiği kazancı alamıyor. Maalesef merkezi hükümetimiz çiftçimizi desteklemek yerine ithalatla sıkıntıları çözeceğini sanıyor. Bizler mücadelemizi sürdüreceğiz ve imkânlarımızı seferber ederek tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza destek olmaya çalışacağız. Hepinize bereketli hasatlar diliyorum. Hasat Bayramınız kutlu olsun" dedi.Açılış konuşmalarının ardından hediye çekilişi düzenlendi. Çekilişte talihli olan vatandaşlara protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi. Daha sonra katılımcılar tarafından 3. Hasat Bayramı için kurulan ve çiftçilerin ürünlerinin sergilendiği stantlar gezildi. Hasat Bayramı kapsamında biçerdöver ile buğday hasadı gerçekleştirildi.Gecenin sonunda düzenlenen konserde Şarkıcı Seda Çakmak sevilen şarkılarını Seymen Mahallesi sakinleri için seslendirdi. Seda Çakmak konseri, hasat bayramına renk katarken, vatandaşlar söylenen şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi. 

HABERİN DEVAMI 01/07/2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9