11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313 1414 1515
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "Gürültü Eylem Planı" Çalışmalarını Başlattı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "Gürültü Eylem Planı" Çalışmalarını Başlattı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa Birliği "Çevresel Gürültü Direktifi"  ve 2872 sayılı Çevre Kanuna bağlı olarak "Tekirdağ İli Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması" çalışmaları başlatıldı. Bu kapsamda, Tekirdağ genelindeki yerleşim ve eğlence yerleri, sanayi tesisleri ile kara ve demiryollarının gürültü düzeyleri ve bu gürültüye maruz kalan yerleşim yerlerini gösteren sıcak noktalar belirlenmiş olacak.YAŞAM KALİTESİNİN ARTTIRILMASINA KATKI SAĞLAYACAKTekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK'tan gelen veriler de göz önüne alınarak başlatılan çalışmalar ile özellikle çevresel gürültüye maruz kalma seviyelerinin insan sağlığı üzerinde zararlı etkilere yol açtığı ve çevresel gürültü kalitesinin korunmasının gerekli olduğu yerlerde alternatifli çözümler üretilecek. Ayrıca, söz konusu bölgelerde yayılan gürültü düzeyinin istenilen gürültü sınır değerlerine getirilmesine yönelik sessiz asfalt uygulaması, gürültü bariyerleri, bisiklet yolları, yeşil yürüyüş yolları ve sessiz toplu taşıma araçları, gürültü bariyerleri gibi alternatif uygulama çalışmaları da yapılacak. Konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının da görüşlerinin alınacağı çalışma sayesinde, yaşanabilir bir çevre ve kimlikli şehirler oluşturulması, trafik kaynaklı gürültüye maruz kalmanın azaltılması,  beden ve ruh sağlığının korunması, yaşam kalitesinin arttırılması ve aynı zamanda kent estetiğine katkı sağlanması hedefleniyor. "TEMEL HEDEFİMİZ DAHA HUZURLU, DAHA YAŞANILABİLİR BİR TEKİRDAĞ"Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Avrupa Birliği "Çevresel Gürültü Direktifi" ve 2872 sayılı Çevre Kanuna bağlı olarak çevresel kaynaklardan yayılan gürültü emisyonuna sınırlamalar getirildiğini belirterek, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana temel hedefimiz daha huzurlu ve daha yaşanılabilir bir Tekirdağ oldu. Bu kapsamda, çevresel faktörler nedeniyle oluşan gürültünün insan sağlığı ve huzuru üzerindeki olumsuz etkilerini göz önüne alarak "Tekirdağ İli Gürültü Haritaları ve Eylem Planlarının Hazırlanması" çalışmamızı başlattık. Çalışma tamamlandıktan sonra rapor haline getirilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayına sunulacak. Ben, Tekirdağ İli Gürültü Haritaları" çalışmamızın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 

HABERİN DEVAMI 25/03/2019
Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi İmzalandı
Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi İmzalandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı arasında "Doğa Dostu Belediye Başkanı"  Taahhütnamesi imzalandı.Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen imza töreninde, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TEMA Vakfı Tekirdağ Temsilcisi Filiz Özkaynak Dikdönek ve Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan yer aldı.Taahhütname kapsamında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin göreve geldiği 2014 yılından bu yana hayata geçirdiği iklimi koruyan ve iklim değişikliğine dayanıklı bir kenti gerçekleştiren arazi kullanımı, iklim değişikliğinden kaynaklanan afetlere karşı eylem planı yapmak, kentte entegre atık yönetimini hayata geçirmek, kentte hava kirletici tesislere izin vermemek, kentlilerin musluklardan içme suyu standardında suya erişimini sağlamak ve enerji verimliliği önemleri alarak yüzde 20 enerji verimliliğini gerçekleştirmek gibi konular imza altına alınmış oldu."TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVREYE ÖNEM VEREN BİR BELEDİYEDİR"Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin çevreye her zaman duyarlı olduğunu belirterek, "Kentimizin daha temiz, daha yaşanılabilir bir yer olması için birçok çevre dostu projeyi hayata geçirdik. Kıyılarımıza kazandırdığımız Mavi Bayrak, Türkiye genelinde içilebilir musluk suyu standartlarında ilk 3 il içerisinde yer almamız, olası doğal afetlere karşı oluşturduğumuz eylem planlarımız bu projelerimizden bazılarıdır. Bugün, TEMA Vakfı ile imzaladığımız Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi ile de çevreye verdiğimiz önemi bir kez daha göstermiş olduk" dedi. 

HABERİN DEVAMI 22/03/2019
Başkan Albayrak TESKİ Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı
Başkan Albayrak TESKİ Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ haftalık olağan Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.Süleymnpaşa ilçesindeki TESKİ Genel Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıda Başkan Kadir Albayrak'ın yan sıra; TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.TESKİ haftalık olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından son buldu.

HABERİN DEVAMI 22/03/2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi Sertifikasını Aldı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi Sertifikasını Aldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı,  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi kapsamında TS ISO/IEC 27001-2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile taçlandırıldı.Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, birim müdürleri ve bilgi güvenliği sistemi ekibi katıldı.Törende konu ile ilgili sunum gerçekleştiren Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu, alınan sertifika ve kurum içi bilgi güvenliği hakkında bilgi verdi ve denetimin hatasız ve başarılı geçtiğini belirtti.Alpaslan Kurtoğlu tarafından gerçekleştirilen sunum sonunda açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, Daire Başkanı Kurtoğlu ve ekibini başarılarından dolayı tebrik etti.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
Başkan Albayrak Kapaklı
Başkan Albayrak Kapaklı'da Açılış Törenine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediyesi tarafından hizmete sunulan Bülent Ecevit Çok Amaçlı Salon açılışına katıldı.Kapaklı ilçesinin Pınarça Mahallesinde gerçekleşen açılış törenine Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Törende konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve ekibini tebrik ederek, çok amaçlı salonun Kapaklı halkı için hayırlı olmasını temenni etti.Bülent Ecevit Çok Amaçlı Salon Açılış Töreni, yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ve protokol üyelerinin salonu gezmesi ile son buldu.

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
21 Mart Nevruz Bayramı Kutlu Olsun
21 Mart Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

Baharın gelişini, tabiatın dirilişini müjdeleyen Nevruz Bayramı yüreklerimizi sevgi, umut ve yaşama sevinciyle dolduran bir gündür.Çok eski çağlardan beri kültür ve geleneğimizde önemli bir yeri olan Nevruz Bayramı, bolluk ve bereketin sembolüdür. Dünya'nın pek çok farklı yerinde binlerce yıldır kutlanan Nevruz Bayramı, sevgi ve kardeşlik iklimi içerisinde yeni başlangıçlar yapma umudumuzu her daim canlı tutmamızı sağlamaktadır.Önümüzdeki güneşli ve güzel günlerin habercisi olan Nevruz'un sevgi, hoşgörü ve toplumsal huzurumuzu arttırması ümidiyle Nevruz Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.Kadir ALBAYRAKTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

HABERİN DEVAMI 21/03/2019
Kapaklı İlçesinde Atatürk Kültür Merkezi Hizmete Açıldı
Kapaklı İlçesinde Atatürk Kültür Merkezi Hizmete Açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kapaklı ilçesi Atatürk Kültür Merkezi, düzenlenen açılış töreni ile hizmete sunuldu.Kapaklı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde düzenlenen törene Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı."KÜLTÜREL FAALİYET ALANLARI İNSANLARI EŞİTLER"Açılış töreninde ilk konuşmayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan yaptı. Bülent Doğan konuşmasında, "Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan, "Sayın Kadir Albayrak Başkanımızın bizlere verdiği ilk görev, 11 ilçeye 11 okul projesiydi. 11 okulumuzu tamamladık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze devrettik. Çerkezköy Kültür Merkezimizi geçen hafta açtık. Bugün itibariyle Ergene, Saray ve Hayrabolu ilçelerimizde kültür merkezi inşa çalışmalarımız devam ediyor. Malkara ilçemizde kültür merkezi yapım işi programımızda yer alıyor. Kapaklı Kültür Merkezi inşaatımıza 6 Eylül 2016 tarihinde başladık. Kültür merkezimiz 3 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kat olarak, 5 bin 557 metrekare arazi üzerinde 16 dönüm inşaat alanına sahiptir. 3'üncü bodrum katında 90 araçlık otopark bulunuyor. 2'nci bodrum katta 296 kişilik çok amaçlı salon, 3 adet sanatçı hazırlık odası, 600 metre kare fitness-pilates salonu, Türk hamamı, sauna, buhar odası, soyunma odaları, bay bayan mescit yer alıyor. 1'inci bodrum katta, açık amfi tiyatro, 500 kişilik balo salonu, toplam 216 kişilik 3 adet tiyatro salonu, 130 metrekare kafeterya ve çocuk oyun alanı yer almakta. Zemin katta 215 metrekare kütüphane ve ticaret alanı var. 1'inci katta, 4 adet derslik, ticaret alanımız yer alıyor. 2'nci katta, 5 adet derslik 1 adet öğretmenler odası, 5 adet konaklama odası, 140 metrekare restoran ve 85 metrekare teras yer almakta. 3'üncü katta ise, fotoğraf atölyesi, müzik atölyesi, tiyatro atölyesi ve dans atölyemiz bulunuyor. Kültür merkezi inşası, sosyal belediyeciliğin en önemli göstergelerindendir. Kültürel faaliyet alanları insanları eşitler, olumsuz önyargıları değiştirir, hoşgörü sağlar, toplumsal ayrışmayı önler zihinleri zenginleştirir ve özgür kılar. Latince kökenli kültür kelimesinin anlamı, tarlaya ekin ekmek ve süt mayalamaktır. İnsanımızın kardeşliğinin, birliğinin ve umutlarının bu kültür merkezimizde mayalanması dileğiyle başta herkesin Kadir Abisi, Başkan Kadir Albayrak'a, Kapaklı'mızın başarılı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya ve Büyükşehir ve Kapaklı Belediyesi'nin projeye katkı veren tüm personeline teşekkür ediyorum. Açılışa katılarak bizlere moral veren kıymetli Kapaklı halkına saygılar sunarım. Hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.    "HİZMETLERİMİZİ ATATÜRK'ÜN İDEALLERİNİN IŞIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"Bülent Doğan'ın ardından bir diğer konuşmayı Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı gerçekleştirdi. İrfan Mandalı konuşmasında, "Ulu Önder Atatürk'ün `sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözünden yola çıkarak bu güzel eseri Kapaklı 'ya kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizler, tam 15 yıldır hem Kapaklı `ya hizmet sunmaya hem de vatandaşlarımızın manevi değerlerini korumak için çaba harcıyoruz. Türkiye'nin 81 ilinden gelen ilçemize gelen vatandaşlarımız mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşıyorsa bu kucaklayıcı yönetim anlayışımızın neticesidir. Bizler, Atatürk'ün ideallerinin ışığında hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu vesile Ata'mızın adını ölümsüzleştirdiğimiz Atatürk Kültür Merkezi'nin Kapaklı halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum." İfadelerini kullandı."KAPAKLI İLÇEMİZDE BÜYÜK BİR ALTYAPI HAMLESİ GERÇEKLEŞTİRDİK"Açılış töreninde kürsüye son olarak konuşmasını yapmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak davet edildi. Başkan Kadir Albayrak Kapaklı halkını selamlayarak başladığı konuşmasında, "İlk 5 yıllık hizmet dönemimizi tamamlamaya hazırlandığımız böyle bir dönemde, vermiş olduğumuz sözleri gerçekleştiriyor olmanın gurur ve mutluluğuyla yeniden bir aradayız. 4 kültür merkezimizden biri olan Kapaklı Kültür Merkezi bugün itibariyle hizmete sunuyoruz. Geçen hafta Çerkezköy Kültür Merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Saray ve Ergene Kültür Merkezlerimizin inşaat çalışmaları ise hızla devam ediyor. Hızla büyüyen ve gelişen Kapaklı'nın en önemli ihtiyaçlarından biri kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak bir kültür merkeziydi ve biz de Büyükşehir Belediyesi olarak çok güzel bir proje hazırladık. 2017 yılında temelini attığımız bu Kültür Merkezi, her bakımdan Kapaklı'ya yakışan büyük ve modern bir tesistir. Toplam 15.931 metrekare inşaat alanına sahip Kapaklı Kültür Merkezimiz bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşuyor. Kapaklı Kültür Merkezi bünyesinde 90 araçlık kapalı otopark, balo salonu, pilates salonu, kafeterya, Türk hamamı, dinlenme salonu, 5 masaj salonu, sergi salonu, çok amaçlı salon, SPA merkezi, sanatçı odaları, ticari alan, sauna, 3 cep sineması, kütüphane, ticari alan, kafe ? restoran, fotoğrafçılık atölyesi, kafe ? teras, müzik atölyesi, derslik, 4 süit yatak odası, tiyatro atölyesi, derslikler, derslik atölyesi ve öğretmenler atölyesi yer alıyor. Kapaklı Kültür Merkezimiz çok önemli kültür ve sanat organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. İlk 5 yıllık hizmet dönemimizde Kapaklı ilçemiz hak ettiği hizmetleri aldı. TESKİ bünyesinde Kapaklı ilçemizde büyük bir altyapı hamlesi gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyesi Kapaklı İsmet İnönü İlkokulunu eğitim ve öğretime kazandırdık. Büyüyen ve gelişen Kapaklı tüm bu hizmetleri hak ediyor. Tekirdağ'a değer katan daha nice hizmet ve yatırımların açılışlarında buluşabilme ümidiyle, Kapaklı Kültür Merkezimizin halkımıza hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.Başkan Kadir Albayrak'ın ardından konuşmalarını gerçekleştiren Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Enez Kaplan da kültür merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundular.Kapaklı Kültür Merkezi Açılış töreni, yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ve protokol üyelerinin merkezi gezmesi ile son buldu.

HABERİN DEVAMI 20/03/2019
Muratlı Yüzme Havuzu
Muratlı Yüzme Havuzu'nun Açılış Töreni Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Muratlı Yüzme Havuzu düzenlenen açılış tören ile hizmete sunuldu.Muratlı ilçesi Kazım Dirik Mahallesi'nde gerçekleşen törene Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı."SPOR TESİSLERİ YAPIMI SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN ÖNEMLİ ARACIDIR"Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende ilk konuşmayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan gerçekleştirdi. Bülent Doğan konuşmasında, "Sayın Kadir Albayrak'ın biz Etüt ve Projeler Daire Başkanlığımıza verdiği ilk iş 11 ilçeye 11 okul projesi, kültür merkezleri ve sosyal tesislerin yapımı işleri oldu. 11 İlçeye 11 Okul projemiz bitti ve okullarımızı Milli Eğitime teslim ettik. Çerkezköy Kültür Merkezi'miz geçen hafta açıldı Kapaklı Kültür Merkezimizin de açılışını gerçekleştireceğiz. Ergene, Saray ve Hayrabolu ilçelerimizdeki kültür merkezlerinin inşaatları hızla devam ediyor. Yine, gençlerimizin spor yapabilmeleri için toplam 10 mahallemizde halı sahalar yaptık. 4 adet halı sahamızın yapımı devam etmekte olup 6 adet yeni halı sahamızın projeleri ise elimizde mevcuttur. Açılışını yaptığımız Muratlı Yüzme Havuzumuzun inşaatına 2017 yılında başladık. 15 ay gibi bir sürede inşaatımız bitirilerek yüzme havuzumuz kullanıma hazır hale getirildi. Tesisimizin maliyeti 6 milyon 167 bin Türk Lirasıdır.  Tesisimizin içinde kafetarya ve teras, bay bayan soyunma odaları, duş ve tuvaletler bulunmaktadır. Havuzumuz standartlara uygun olarak yarışmalar düzenlenecek şekilde inşa edilmiştir. Ayrıca, çocuklara eğitim verilebilmesi amacıyla çocuk havuzu da bulunmaktadır. Spor tesisleri yapımı sosyal belediyecilik anlayışımızın en önemli araçlarından biridir. İnsanlarımızın sosyalleşmesinde ve spor yapmasında imkân sağlayan yüzme havuzumuzun yapımında bize hedef gösteren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak'a saygılarımı sunuyorum" dedi."YÜZME HAVUZUMUZ GENÇLERİMİZE HAYIRLI OLSUN"Bülent Doğan'ın ardından bir diğer konuşmayı gerçekleştiren Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ise, "Muratlı Yüzme Havuzu'nun gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Muratlı için bu yüzme havuzu bir hayaldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a ilçemize sunduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı."MURATLI'DA BİRÇOK ÖNEMLİ PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK"Açılış töreninde konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk beş yıllık hizmet dönemini doldurmaya hazırlanırken, verdiğimiz sözleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projelerimizin temel atma törenlerinde yaşadığımız mutluluk, açılış törenlerinde katlanarak artıyor. Muratlı Yüzme Havuzumuzun temelini birlikte attık; bugün ise açılışını gerçekleştiriyoruz. 2. hizmet dönemimizde Muratlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi, Muratlı Prestij Caddesi projelerimizi hayata geçireceğiz. Göreve geldiğimiz tarihten beri spor ve sporcularımızın yanında olduk. Tüm branşlarda olduğu gibi yüzme sporunda da başarılı sporcularımızın yetişmesini istiyoruz. İnanıyorum ki, bugün hizmete sunduğumuz Muratlı Yüzme Havuzunda ilimizi, bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edecek sporcular yetişecek. Muratlı Yüzme Havuzumuzun yanı sıra Çerkezköy ilçemizde de Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşa ediyoruz. Spor alanında başka yatırımlarımız da var. Trakya'nın ilk ve tek spor lisesi olan Gazi Mustafa Kemal Spor Lisesi'ni Çorlu ilçemizde inşa ederek eğitim ve öğretime kazandırdık. Yine Çorlu ilçemizde 2500 seyirci kapasiteli Spor Kompleksini inşa ediyoruz. İlk beş yıllık hizmet dönemimizde Muratlı ilçemizde pek çok hizmet gerçekleştirdik. İnanlı Çeşmesi Mesire Alanı Çevre Düzenlemesi, Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet İlkokulu, Muratlı Cemevi, Muratlı ilçemizde hayata geçirdiğimiz önemli projelerimizdir. Ayrıca Muratlı'da muazzam miktarda altyapı ve üstyapı çalışması yaptık. Muratlı ilçemiz bu hizmetleri hak ediyor. En büyük destekçimiz olan siz halkımızdan aldığımız güçle bu hizmetlerimize devam edeceğiz. İlk beş yıllık hizmet dönemimizde uyumlu bir şekilde çalıştığımız Muratlı Belediye Başkanımız Nebi Tepe'ye, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisimizin değerli üyelerine ve yatırımlarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hizmete sunduğumuz Muratlı Yüzme Havuzumuzun halkımıza hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.Başkan Kadir Albayrak'ın ardından konuşmalarını gerçekleştiren Tekirdağ Milletveklilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun de, yüzme havuzunun yapımında emeği geçen kişileri tebrik ederek, havuzun Muratlı  halkına hayırlı olmasını temennisinde bulundular.Muratlı Yüzme Havuzu açılış töreni, protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen konuşmaların ardından kurdele kesimi ile son buldu.

HABERİN DEVAMI 20/03/2019
Farkındalık İçin +1 Farkla Koştular
Farkındalık İçin +1 Farkla Koştular

Sosyal belediyeciliğin başarılı örneklerini sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla "+1 Farkla Koşuyoruz" sloganı ile Marmaraereğlisi ilçesinde 47 metrelik farkındalık koşusu düzenledi. Programda down sendromlu çocukların düzenlendiği gösteriler de sergilendi.Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Tekirdağ Şubesi iş birliğinde Marmaraereğlisi Sahili'nde düzenlenen etkinliğe, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ZİÇEV Tekirdağ Şube Başkanı Rukiye Güneş, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Talat Atay, ZİÇEV temsilcileri, down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı."Down Sendromu Bir Hastalık Değildir"Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Talat Atay yaptı. Konuşmasında 21 Mart Dünya Down Sendromu farkındalık gününün önemine vurgu yapan Daire Başkanı Atay, "Her yıl Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Süleymanpaşa ilçemizde etkinlikler yapıyorduk. Bu yıl bir farklılık olsun diye düşündük ve etkinliklerimizi Marmaraereğlisi ilçesinde yapmaya karar verdik. Marmaraereğlisi Belediyemize de ev sahipliği dolayısıyla teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlediğimiz etkinlikleri il geneline yaymaya başladık. Büyükşehir Belediyesi'nin ana binası Süleymanpaşa ilçesinde olabilir ancak 11 ilçemiz de Büyükşehir Belediyesinin öz evladıdır. Down sendromu bir hastalık değildir. Öncelikle bunun farkına varmamız gerekiyor. Down sendromlu kardeşlerimizin normal insanlara göre 1 kromozom fazlası vardır. Onlar bizlerden daha insaflı, içten ve duygusaldırlar. Senede bir gün de olsa bu farkındalığı fark ettirebilmek için Marmaraereğlisi'ndeyiz. Etkinliğimizi ZİÇEV ile ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Onların öğrencileri, gösterilerini yapacaklar. Son etkinliğimizde ise 47 metrelik bir koşumuz var. Tüm vatandaşlarımızdan bu koşuya katılmalarını istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün bu etkinliğe katılarak yanımızda olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum." dedi."Down Sendromlu Kardeşlerimizin Bizden Hiçbir Farkı Yok"Etkinliğin Marmaraereğlisi'nde düzenlenmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ise, "Böylesine anlamlı bir etkinliği ilçemizde düzenlenmesi dolayısıyla başta Tekirdağ Büyükşehir Kadir Albayrak olmak üzere, ZİÇEV'e ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Down sendromlu kardeşlerimizin bizden hiçbir farkı yok. Onların yalnızca bir kromozomu bizden fazla. Bizler bugün sağlıklı olabiliriz ama unutulmamalıdır ki hepimiz engelli adayıyız. Biz de Marmaraereğlisi Belediyesi olarak hem zihinsel engelli hem de bedensel engelli kardeşlerimizle birlikte yürüyoruz yolumuzda. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Talat Atay, bana ilçemizde böyle bir etkinlik yapmayı düşündüklerini söylediğinde çok mutlu oldum. ZİÇEV de gerçekten çok kutsal bir görev üstleniyor. ZİÇEV'in yönetim kurulu üyelerini ne kadar övsek, tebrik etsek azdır. Tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor, sevgiler ve saygılar sunuyorum." diye konuştu.Konuşmaların ardından ZİÇEV'de eğitim gören down sendromlu öğrenciler, program için hazırladıkları gösterileri sergilediler. Düzenlenen gösteriler ve çalan müziklerle doyasıya eğlenen çocuklar, unutamayacakları bir gün yaşadılar. Gösterilerin ardından 47 metrelik farkındalık koşusu gerçekleştirildi. Son olarak farkındalık koşusuna katılan öğrencilere protokol üyeleri tarafından madalya takdim edildi.

HABERİN DEVAMI 20/03/2019
Başkan Albayrak Tekirdağ Adliye Sarayı
Başkan Albayrak Tekirdağ Adliye Sarayı'nın Açılış Törenine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Adliye Sarayı'nın açılış törenine katıldı.Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleştirilen törende Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Milletvekilleri; İlhami Özcan Aygun, Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel ve Enez Kaplan, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, il protokol üyeleri ve vatandaşlar da yer aldı.Saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Tekirdağ Adliye Sarayı'nın açılış töreni, protokol üyeleri tarafından yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile son buldu.Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Açılışını gerçekleştirdiğimiz Adliye Sarayı'nın Tekirdağ'ımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

HABERİN DEVAMI 20/03/2019
Ortaca Mahallesi
Ortaca Mahallesi'nde Atatürk Anıtı Açılışı Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesinin Ortaca Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Mustafa Kemal Atatürk Anıtı'nın açılış töreni gerçekleşti.Açılış Törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Ortaca Mahalle Muhtarı Şaban Gökmen ve çok sayıda vatandaş katıldı."TÜRKİYE'Yİ AYAĞA KALDIRACAK GÜÇ TARIMDIR"Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Her kırsal mahallemizin meydanına kazandırdığımız Atatürk Anıtı'nın bir tanesi daha Ortaca mahallemizde yapmış bulunuyoruz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak şahsında, katkıları için tüm büyükşehir belediyesi çalışanlarına sevgilerimi sunuyorum. 1970'lerden itibaren ortaya çıkan ekonomik durumla birlikte köylerden vazgeçen ve tarımı desteklemeyen ülkeler büyük sıkıntı çekiyor. O ülkelerden biri de Türkiye. 1970'lerde kendi kendini besleyen 7 ülkeden biri olan Türkiye, bugün birçok tarım ürününü ithal eder hale geldi. Çiftçinin kazanamadığı ve tarımın var olmadığı yerlerde diğer sektörler de bundan olumsuz etkileniyor. Tarımı yeniden ayağa kaldıracak politikalar üretmek lazım. Bunun için de gençlerin çiftçilik yapması ve köy lazım. Türkiye'yi ayağa kaldıracak güç tarımdır. Biz, Atatürk Anıt'larını köyden vazgeçmediğimizi, tarımsal kalkınmanın ekonomik kalkınmanın temeli olduğunu göstermek ve köyden kente göçün değil, kentten köye göçün olması gerektiğini düşündüğümüz için yapıyoruz." dedi."ATATÜRK SEVGİSİ TÜRKİYE'NİN ORTAK DEĞERİDİR"Ekrem Eşkinat'ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; Ortaca Mahallesi'nde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, Tekirdağ'ın kırsal mahallelerinde tarıma yönelik yapmış olduğumuz projeler, diğer büyükşehirler için de örnek teşkil edecek projelerdir. Türkiye'de yaşayan tüm vatandaşlarımızın ortak değerleri vardır. Bunlar bütünlüğümüz ve Atatürk'e olan sevgimizdir. Bugün burada gururla açtığımız Atatürk Anıtı'nın çok büyük manevi değeri var. Ata'mızı rahmet ve özlemle anıyorum." İfadelerini kullandı.Ortaca Mahallesi Atatürk Anıtı Açılışı, yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilmesi ile son buldu. 

HABERİN DEVAMI 20/03/2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden Yaşlılar Haftası Etkinliği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Yaşlılar Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi. Etkinlikte 11 ilçeden yaşlılar bir araya geldi.Süleymanpaşa ilçesinin Değirmenaltı Mahallesi'nde gerçekleşen etkinliğe Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Talat Atay, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ve vatandaşlar katıldı.Burada bir konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, "Bir insanın yaşı ne olursa olsun gelecekten söz ediyorsa o insanın yaşı gençtir. Tekirdağ, Türkiye'nin en güzel illerinden bir tanesi? Tekirdağ'da yaşayan her bir vatandaşımız gelecek günlerin daha da güzel olacağını bilerek yaşıyor. Ben, bu duygularla etkinliğimize hoş geldiniz diyorum" dedi.Yaşlılar Haftası Etkinliği yapılan konuşmaların ardından müzik dinletisi ile son buldu. 

HABERİN DEVAMI 20/03/2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9