11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313 1414
Başkan Kadir Albayrak Oybirliğiyle Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Başkanı Seçildi
Başkan Kadir Albayrak Oybirliğiyle Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Başkanı Seçildi

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) 2019 yılı ilk olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, oybirliği ile TRAKYAKENT Birlik Başkanı olarak seçildi.Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen olağan meclis toplantısında TRAKYAKENT üyeleri hazır bulundu.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan toplantıda, yoklama gerçekleştirildi ve gündem maddeleri onaylandı. Gündem maddelerinin onaylanmasının ardından TRAKYAKENT birlik başkanı seçimi ve encümen üyeleri seçimine geçildi. Yapılan seçimde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yeniden oybirliği ile birlik başkanı seçildi.Encümen üyelerinin de belirlendiği toplantıda, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Coşkun Tanış ve Hayrabolu Belediye Meclis Üyesi Oğuz Çakmak, TRAKYAKENT encümen üyesi olarak seçildi.

HABERİN DEVAMI 23/05/2019
Büyükşehir Belediyesi Personeline İş Hukuku ve Kamuda Etik Kültürü Eğitimi
Büyükşehir Belediyesi Personeline İş Hukuku ve Kamuda Etik Kültürü Eğitimi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personelin performans ve verimliliğini arttırmak amacıyla hizmet içi eğitimler vermeye devam ediyor.İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından 20 Mayıs 2019 tarihinde İş Hukuku ve Disiplin Mevzuatı ve 21 Mayıs 2019 tarihinde Kamuda Etik Kültürü eğitimleri verildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda Müfettiş Dursun Öztürk'ün sunumuyla gerçekleştirilen eğitimlere 110 personel katıldı.Eğitime katılan personel İş Hukuku ve Disiplin Mevzuatı ve Kamuda Etik Kültürü konularında yeni bilgiler edinme imkânı oldu.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin personel performans ve verimliliğini arttırmak amacıyla farklı branşlarda düzenlediği eğitim faaliyetleri devam edecek.

HABERİN DEVAMI 22/05/2019
Yol Yapım Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor
Yol Yapım Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, 2019 yılı faaliyet programı kapsamında Şarköy ilçesine bağlı Aşağıkalamış Mahallesi ve Uçmakdere Mahallesi Paraşüt Alanı Yolunda sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirdi.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılı faaliyet programı kapsamında yol yapım çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, öncelikle altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde yol yapım çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda ekipler, Şarköy ilçesine bağlı Aşağıkalamış Mahallesi ve Uçmakdere Mahallesi Paraşüt Alanı Yolunda BSK sıcak asfalt serim çalışması yaptı.Vatandaşlarımız Daha Yaşanılabilir Bir Tekirdağ'a KavuşacakYol yapım çalışmaları hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, il genelinde ihtiyaçlar doğrultusunda hareket ediyoruz. Fen İşleri Dairesi Başkanlığımızca yol çalışmalarımız 11 ilçemizde sürdürülüyor. Belli bir program dahilinde devam eden çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımız daha yaşanılabilir bir Tekirdağ'a kavuşacak. Şarköy ilçemize bağlı 2 mahallemizde gerçekleştirilen çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

HABERİN DEVAMI 22/05/2019
Çanakkale
Çanakkale'de Tekirdağ'ın Manda Yoğurdu ve Atalık Bamya Tohumuna Yoğun ilgi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Tohum Takas Şenliğine katıldı.Tarım ve Hayvancılık alanında önemli çalışmalara imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 18 Mayıs 2019 tarihinde ikincisi düzenlenen Çanakkale Tohum Takas Şenliğinde, Mandacılığı Geliştirme Projesi'nin ürünlerinden olan manda yoğurdu ve Şarköy kınalı bamya tohumu ile yer aldı. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören stantta ayrıca, "Bamya Yetiştiriciliği" ve "Ata Tohumlarımıza Sahip Çıkıyoruz" adıyla bastırılan broşür ve kitapçıklar dağıtılarak, Tekirdağ'da yetiştirilen diğer ürünler ile ilgili vatandaşlara bilgi verildi.Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın açılış konuşmasında yer verdiği Mandacılığı Geliştirme Pojesi, dinleyiciler tarafından büyük alkışla karşılandı. Ülgür Gökhan daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin standını ziyaret ederek, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelini tarım ve hayvancılık alanındaki başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik etti.

HABERİN DEVAMI 21/05/2019
Başkan Kadir Albayrak Vatandaşlarla Sahur Yapmaya Devam Ediyor
Başkan Kadir Albayrak Vatandaşlarla Sahur Yapmaya Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesince organize edilen sahur programlarında vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Kadir Albayrak, bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesine bağlı Yağcı Mahallesi'nde vatandaşlarla birlikte sahur yaptı.Yağcı Mahallesi'ndeki sahur programına Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Yağcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Katırcı ve Yağcı Mahallesi sakinleri katıldı."Güzellikleri Yaşamaya, Paylaşmaya İhtiyacımız Var"Sahur programında bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Yağcı Mahallemize geçmişten de gelen bir bağlılığımız var. Ailemizin bir kısmı buradandır. Eskiden bu yana sık sık ziyaret ettiğimiz bir mahalledir Yağcı Mahallemiz. Bu mahallemizi ve bu mahallenin insanını çok seviyoruz. Bu sene iftar programı düzenlemedik. İftar programı yapan belediyelerimiz var. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, yaklaşık 15 büyük kırsal mahallemizde sahur yemeği düzenleyerek vatandaşlarımızla Ramazan ayının maneviyatını yaşamak istedik. Sahurun çok ayrı bir bereketi var. Gecenin bu saatinde, birlik içerisinde vatandaşlarımızla soframızı paylaşıyoruz. Böyle güzellikleri yaşamaya, paylaşmaya ihtiyacımız var. Ülkemizin birlik beraberliğe ve güzel günlere ihtiyacı var. Ben, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, hepinizin yaklaşan Ramazan Bayramı'nı şimdiden kutluyorum. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Sağlıklı sıhhatli günleriniz olsun. Yaklaşan hasat döneminde de hepinize bereketli kazançlar diliyorum. Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyor, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyorum" dedi.Konuşmasının ardından vatandaşların mahalleleri hakkında talep ve önerilerini de dinleyen Başkan Albayrak, misafirperverlikleri dolayısıyla tüm mahalle halkına teşekkür etti. Mahalle sakinleri de Başkan Kadir Albayrak'ı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek çalışmalarında başarılar dilediler.

HABERİN DEVAMI 21/05/2019
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'dan Ziyaret

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.Başkan Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yeni dönemde Çerkezköy'de gerçekleştireceği yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaret sonrasında, Vahap Akay'a ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Akay da, Başkan Kadir Albayrak'a gösterdiği misafirperverlik nedeniyle teşekkür etti. 

HABERİN DEVAMI 20/05/2019
Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz
Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz'dan Başkan Albayrak'a Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz ve emekli Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım'ı makamında ağırladı.Başkan Kadir Albayrak, nazik ziyaretleri nedeniyle Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz ve Mahmut Yıldırım'a teşekkür etti. Vali Yardımcısı Şaşmaz da Başkan Kadir Albayrak'a çalışmalarında başarılar diledi. 

HABERİN DEVAMI 20/05/2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden Ramazan Eğlencesi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Trakya Rumeli ve Balkan Göçmenleri Derneği ile ortaklaşa düzenlediği Ramazan Eğlencesi ile vatandaşlara eğlence dolu bir gece yaşattı.Süleymanpaşa ilçesindeki Amfi Tiyatro'da düzenlenen eğlenceye Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Trakya Rumeli ve Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Sinem Malgaç ile çok sayıda vatandaş katıldı.Ramazan Eğlencesi'nde açılış konuşmasını gerçekleştiren Trakya Rumeli ve Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Sinem Malgaç, geceye katkılarından dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a teşekkür ederek, vatandaşlara iyi eğlenceler diledi.Konuşmaların ardından sahne alan Hacivat Karagöz, Faslı Sefa, Orta Oyunu, Meddah ve İllüzyonist ile devam eden gecede, yüz boyama ve ödüllü yarışma etkinlikleri de yer aldı. Ramazan Eğlencesinde gönüllerince bir gece geçiren vatandaşlar, Ramazan Ayı'nın geleneklerini yaşattığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

HABERİN DEVAMI 20/05/2019
100 Genç Bisikletli Gençliğin 100. Yılında Tekirdağ
100 Genç Bisikletli Gençliğin 100. Yılında Tekirdağ'da Buluştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yılında, Atatürk'ün izinde 100 genç bisikletliyi buluşturdu.Süleymanpaşa İlçesindeki Sahil Dolgu Alanında gerçekleşen bisiklet turunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.Tekirdağ'ın Süleymanpaşa, Saray, Ergene, Muratlı, Şarköy, Çerkezköy, Hayrabolu, Marmaraereğlisi, Malkara, Çorlu ve Kapaklı ilçelerinde faaliyet yürüten bisiklet kulüplerinin yer aldığı turda, katılımcılar Türk Bayrakları ve Atatürk fotoğrafları eşliğinde sahilde bisikletleri ile tur attı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bisiklet turu, renkli görüntülere sahne oldu.Burada bir konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, Mustafa Kemal Atatürk'ün, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlere emanet ettiğini belirterek, "Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum" dedi.

HABERİN DEVAMI 19/05/2019
Tekirdağ
Tekirdağ'da 19 Mayıs'ın 100. Yıl Coşkusu Yaşandı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı Milli Mücadelenin 100. Yıl dönümü, Tekirdağ'da düzenlenen tören ile kutlandı.Süleymanpaşa ilçesindeki Amfi Tiyatroda gerçekleşen gösterilere, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Çiğdem Koncagül ve Mustafa Yel, Garnizon Komutanı Tank. Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, il protokolü ile STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'a Tekirdağ gençliği adına Türk Bayrağı'nın sunulması ile başlayan kutlama töreninde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende ayrıca Vali Aziz Yıldırım tarafından Uluslararası Turnuvalarda dereceye giren sporculara Onur Belgesi verildi.19 Mayıs'ın 100.Yıl coşkusunun her an hissedildiği kutlama töreni, Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan jimnastik, judo, karate, kata gösterileri ile son buldu.  Tören sonunda açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, "Biz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün bize armağan ettiği güzel ülkemize sahip çıkacak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum," dedi.

HABERİN DEVAMI 19/05/2019
Başkan Albayrak Milli Mücadelenin 100. Yılında Düzenlenen Törene Katıldı
Başkan Albayrak Milli Mücadelenin 100. Yılında Düzenlenen Törene Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı Milli Mücadelenin 100. Yılında, Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen törende Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, TESKİ Genel Müdür Vekili  Dr. İbrahim İçöz, il protokolü, öğrenciler, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma töreni, Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile son buldu

HABERİN DEVAMI 19/05/2019
Başkan Albayrak Sahurda Safaalanlı Vatandaşlarla Buluştu
Başkan Albayrak Sahurda Safaalanlı Vatandaşlarla Buluştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Sahur Programları kapsamında Saray ilçesinin Safaalan Mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.Sahur Programında Başkan Kadir Albayrak'ın yan sıra; Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Safaalan Mahalle Muhtarı Mehmet Özmen ve Safaalanlı vatandaşlar da yer aldı.Burada bir konuşma yapan Başkan Albayrak, "Başta Safaalan Mahalle Muhtarımız Mehmet Özmen olmak üzere, siz değerli Safaalan kadınlarına ve tüm Safaalan halkına bizleri misafir ettikleri için teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi, ikinci hizmet dönemimize başlamış bulunuyoruz.  Geride bıraktığımız dönemde olduğu gibi yeni dönemizde de Saray için önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Ben Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ramazan ayının tüm insanlığa huzur ve güzellik getirmesiyle, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum." dedi.Vatandaşlar da, Başkan Kadir Albayrak'a gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları hakkında öneri ve taleplerde bulundu.

HABERİN DEVAMI 19/05/2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9