11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111
19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun
19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından "Gazi" unvanı verildiği tarih olan 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.Gazilik kavramı Türk örf ve geleneğinde manevi anlamda erişilebilecek en yüksek unvanlardan biridir. Yüce milletimiz gaziliğe öylesine önemli bir anlam atfetmiştir ki, yaşadığımız topraklarda kurulan iki büyük Türk devleti olan Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucuları; I. Osman ve Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi" unvanı vermiştir.Türk milletinin varoluş mücadelesi verdiği milli mücadele  yıllarında Sakarya Meydan Muharebesi'nde, Yunan ordusu ağır bir yenilgiye uğratılmış ve elde edilen bu zaferden dolayı Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Millet Meclisi tarafından "Mareşal" ve "Gazi" unvanları verilmiştir.Kahraman Mehmetçiğimiz, Cumhuriyet döneminde de vatanımız uğrunda mücadele etmeye devam etmiştir. Bizler bugün barış ve huzur içerisinde yaşayabiliyorsak, bunu şehit ve gazilerimizin verdiği mücadeleye borçluyuz.Bu duygu ve düşüncelerle 19 Eylül Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve mutluluk diliyorum.Kadir ALBAYRAKTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

HABERİN DEVAMI 19/09/2019
Başkan Kadir Albayrak
Başkan Kadir Albayrak'tan Ulaş Yurdakul'a Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'u makamında ziyaret etti.Başkan Kadir Albayrak, Ulaş Yurdakul'a gerçekleştirdiği ziyarette Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede devam eden yatırım ve projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.Başkan Albayrak daha sonra vatandaşlara bir araya gelerek kendilerine yatırımlar hakkında bilgi verdi. Vatandaşların öneri ve taleplerini de dinleyen Başkan Kadir Albayrak, özellikle tarım ve hayvancılık alanında Malkara'ya yatırımların süreceğini belirtti.Başkan Albayrak daha sonra Malkara Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden Malkara Kapalı Pazar yeri hakkındaki sunuma katılarak, inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. İnşaatın son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Albayrak, kapalı Pazar yerinin şimdiden tüm vatandaşlara hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

HABERİN DEVAMI 18/09/2019
Akıllı Kentler Konulu Sunum Gerçekleşti
Akıllı Kentler Konulu Sunum Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Akıllı Şehirler konusu ile ilgili sunum gerçekleştirildi.Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sunuma Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre, Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Sertaç Balyemez, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.SAMPAŞ Genel Müdürü Selçuk Ilıkcan tarafından verilen Akıllı Kentler sunumunda, akıllı şehir çözümleri, akıllı belediyecilik, kentsel gelişim hizmetleri, kentsel finansman hizmetleri ve kentsel yapım taahhüt işleri konularında bilgilendirme yapıldı.Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin marka kent olma ve vatandaşlarına daha kaliteli hizmet verme yolculuğunun devam ettiğini belirterek, "Tüm amacımız vatandaşlarımıza daha kaliteli ve konforlu bir şehir ve belediye hizmeti sunmaktır. Bu konudaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz," dedi. 

HABERİN DEVAMI 18/09/2019
Başkan Kadir Albayrak Saray
Başkan Kadir Albayrak Saray'daki Çalışmaları İnceledi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray ilçesinin Büyükyoncalı mahallesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden çalışmaları inceledi.Başkan Kadir Albayrak, Büyükyoncalı mahallesinde yapımı devam eden Büyükyoncalı-Bozoba yolu, Kör Dere ıslah çalışmaları ve Bozoba Mesire Alanı Gölet inşaatında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden konu ile ilgili bilgi aldı."VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLERİM"İncelemelerin ardından konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, "Büyükyoncalı mahallemizde 3 ayrı noktada çalışmalarımız devam ediyor. Bunlar çok yakın bir zamanda bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak. Emeği geçen herkese teşekkür eder, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim." dedi.Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 4700 metre uzunluğa sahip olan Büyükyoncalı-Bozoba yolunda devam eden SSB Beton üzerine aşınma asfalt çalışmasında toplam 5 bin ton asfalt kullanılıyor. Yakın zamanda tamamlanacak olan çalışmalar sonunda yolun konforu arttırılmış ve ömrü uzatılmış olacak. Taşkın riskini önlemek amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmalarına başlanan Kör Dere ıslah çalışmalarında ise dere yatağı genişletilerek temizleniyor.Bozoba Mesire Alanında, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilen Bozoba Mesire Alanı Gölet inşaatı havzasında içmesuyu yenileme çalışmaları devam ediyor. İnşaatın yapılacağı havzada içmesuyu hattı geçtiğinden dolayı 800 metre boru deplase edilecek.

HABERİN DEVAMI 18/09/2019
Öğrencilere Oryantasyon Eğitimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi
Öğrencilere Oryantasyon Eğitimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğünce, 2019 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı doğrultusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde mesleki öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak "Oryantasyon Eğitimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" düzenlendi.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen eğitimin açılış konuşmasını yapan Eğitim Şube Müdürü Günnur Güngör, öğrencilere zamanı iyi değerlendirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunarak başarılar diledi.Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kumbağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokoller kapsamında, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında mesleki eğitimini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Daire Başkanlıklarında tamamlamaları planlanan öğrencilere; Büyükşehir Belediyesinin teşkilat yapısı, kurum içi iletişim, vatandaşlarla iletişim ve öğrencilerin 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunundan edinmiş oldukları Temel Hak ve Sorumlulukları konusunda bilgilendirmeler yapıldı.6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verilerek öğrenciler çalışma ortamlarında karşılaşmaları muhtemel durumlara karşı bilinçlendirildi.

HABERİN DEVAMI 18/09/2019
Çalı Kesme Makineleri İle Tekirdağ
Çalı Kesme Makineleri İle Tekirdağ'ın Meraları Temizleniyor

Tarım ve hayvancılık alanında Türkiye'deki büyükşehirlere örnek olan projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bu alanda yine önemli bir projeyi hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi, mera alanlarında oluşan aşırı çalıların parçalanarak otlama alanlarının genişletilmesi amacıyla 3 adet çalı kesme makinesini çiftçilerin hizmetine sundu.Tekirdağ il genelindeki mera alanlarında zamanla oluşan aşırı çalılıklar, hayvanların otlama alanlarında ciddi azalmalara sebep oluyor.  Bu durumun önüne geçmek ve üreticilere destek olmak amacıyla harekete geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, son teknoloji ürünü 3 adet çalı kesme makinesini hizmete sundu. Malkara Belediyesi, Süleymanpaşa Ziraat Odası ve Hayrabolu Ziraat Odası tarafından çalıştırılan makineler sayesinde hayvanların otlama alanları daha fazla genişleyecek ve yem ihtiyacının bir kısmı karşılanmış olacak."BAŞKANIMIZ KADİR ALBAYRAK ÖNCÜLÜĞÜNDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ"Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan konu ile ilgili yaptığı açıklamada hayvancılığın Türkiye ve Tekirdağ ekonomisi için son derece önemli olduğunu belirterek, "Tarım ve hayvancılık alanında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Başkanımız Kadir Albayrak öncülüğünde farklı çalışmalar yapıyor. Bunlardan bir tanesi de Mera Islahı Projesi. Bu kapsamda aldığımız 3 çalı kesme makinesi ilçe belediyelerimiz ile ziraat odası başkanlığımıza teslim ettik. Bu çalışmalar aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerimize birlikle ortaya koyduğumuz çalışmalar için de örnek teşkil ediyor. Çalı kesme makinelerini il genelinde yaygınlaştırmayı planlıyoruz" dedi."TARIM VE HAYVANCILIK ALANINDAKİ ÖRNEK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK"Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, Tekirdağ'ın tarım ve hayvancılık alanında Türkiye'nin başkenti olduğunu belirterek, "Tarım ve hayvancılık Tekirdağ'ın 5 ana vizyonu arasında yer almaktadır.  Mera Islah Projesi de bu alanda hayata geçirdiğimiz ve çok iyi geri dönüşler aldığımız projelerimizden biri. Şimdi de 3 adet çalı kesme makinesini hizmete sunduk. Bunlardan birisi şu anda Malkara ilçemizin Batkın Mahallesinde ilçe belediyemiz tarafından çalıştırılmakta, birisi Süleymanpaşa Ziraat Odamız tarafından Generli mahallesinde, üçüncüsü ise Hayrabolu Ziraat Odası tarafından çalıştırılmakta. Ben makinelerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Büyükşehir Belediyesinin tarım ve hayvancılık alanındaki örnek çalışmaları devam edecek," şeklinde konuştu.

HABERİN DEVAMI 18/09/2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'den Arıcılığa Büyük Destek

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin vizyonunu oluşturan öğelerin arasında önemli yeri olan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla uygulamaya konulan projelerden birisi olan "Arıcılığın Geliştirilmesi ve Polinasyon Projesi" devam ediyor. Bu kapsamda Malkara ilçesindeki arı yetiştiricilerine yönelik kovan dağıtımı gerçekleştirildi.Malkara Belediyesi Kademe Bahçesinde düzenlenen törene Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı."İL GENELİNDE 1000 KİŞİYE 20.000 ADET KOVAN DAĞITIMI YAPMIŞ OLACAĞIZ."Kovan Dağıtım Töreninde konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi'nin Türkiye genelindeki belediyeler arasında arıcılık konusunda hayata geçirilen en büyük proje olduğunu belirterek, "Tarım ve Hayvancılığın yaygın olduğu ilimizde, çiftçilerimize ek gelir kaynağı olması ve bitkisel üretimi arttırmak için bu projeyi Büyükşehir Belediyesi olarak uygulamaktayız. Bölgemizde buğdaydan sonra en yoğun şekilde tarımı yapılan ayçiçeği bitkisinin gerek nektar gerek polen olarak arıcılar için çok uygun bir bitki olması nedeniyle bölgemiz bal üretimine çok uygundur. Tekirdağ ili tarımsal üretim deseni ve arazi kullanım dağılım dikkate alındığında, ilimizdeki arıcılığın mutlak suretle geliştirilmesi gerektiği açıkça görülmektedir. Kanola dahil 1.5 milyon dekar arazide yağlı tohum bitkileri üretilir. Yapılan bazı değerlendirilmelere göre ilimizin koloni ihtiyacı 400.000 ile 500.000 arasında bulunmaktadır. Oysa Tekirdağ çiftçilerinin elindeki kovan 60.000 adettir. Her yıl dışarıdan da 150.000-200.000 civarında gezginci arı geldiğini düşünürsek Tekirdağ'ın kovan ihtiyacı en az 200.000 adet kovandır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde 1000 kişiye 20.000 adet kovan dağıtımı yapmış olacağız. Projeye devam eden 1000 kişiden 500 kişinin kovan sayısı 30'a tamamlanarak yeter büyüklükte işletme bünyesine şimdiden ulaşmıştır. Ancak projenin devamı olarak önümüzdeki yıllarda ana arı üretim tesisi, bal paketleme ve ambalajlama, pazar ağının kurulması gibi projeler uygulamaya başlayacağız. Tüm arı yetiştiricilerimize bol ve bereketli bir yıl geçirmesini diliyorum." dedi."MALKARA HAYVANCILIKTA TRAKYA'NIN BAŞKENTİ OLACAK"Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise, "Malkara Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyemiz ile uyum içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi Malkara hayvancılık konusunda Tekirdağ'ın önemli bir ilçesi. Et kombina tesisi bu konuda hayata geçirdiğimiz en önemli projelerimizden biri. Bu tesis Malkara'yı Trakya'da hayvancılığın başkenti haline getirecektir." şeklinde konuştu."121 ÜRETİCİYE 508 ADET KOVAN DAĞITIMI YAPILDI"Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon projesi kapsamında Malkara ilçesinde 121 üreticiye 508 adet kovan dağıtımı yapıldı. Böylece, Projenin başladığı 2015 yılından bu yana Malkara'daki 206 üreticiye toplam 3 bin 798 adet kovan dağıtımı yapılmış oldu. Gelecek yıl 117 üreticiye daha dağıtımı yapılacak olan 726 adet kovan ile bu sayının artması ve projenin bir ayağı olan kovan dağıtımının tamamlanması hedefleniyor.

HABERİN DEVAMI 18/09/2019
Başkan Albayrak Yusuf Şenel Ortaokulu Açılış Törenine Katıldı
Başkan Albayrak Yusuf Şenel Ortaokulu Açılış Törenine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy ilçesinde düzenlenen Yusuf Şenel Ortaokulu açılış törenine katıldı.Törende Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra; TMMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören açılış konuşmalarının ardından halk oyunları gösterisi ve kurdele kesimi ile son buldu.  Burada bir açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, açılan okulun Çerkezköy ve Tekirdağ'a hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

HABERİN DEVAMI 16/09/2019
Başkan Kadir Albayrak Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı
Başkan Kadir Albayrak Ahilik Haftası Kutlamalarına Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine katıldı.Başkan Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ve Ahilik Haftası Kutlama Törenlerine katıldı. Tarihi Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen Çelenk Sunma Törenine Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, İl protokolü, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile son buldu.Ahilik Haftası kutlama programı ve ödül töreni ise Hasan Ali Yücel Meydanında gerçekleşti. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ın da yer aldığı tören, gerçekleştirilen Halk oyunları ve mehteran takımı gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Programda Yılın Ahisi'ne ödülü takdim edildi. Yılın Ahisi Ali Kırbaç ödülünü Vali Aziz Yıldırım'ın elinden alırken, Yılın Ahi adayı Ahmet Yılmaz da ödülünü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın elinden aldı. Başkan Kadir Albayrak tören sonrasında yaptığı açıklamada, "Dürüstlük, dostluk, kardeşlik, cömertlik, paylaşma ve yardımlaşmayı esas alan esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere tüm halkımızın, Ahilik Haftası'nı en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.Başkan Kadir Albayrak, Ahilik Haftası kapsamında Yılın Ahisi Ali Kırbaç, Yılın Kalfası Sultan Sezer, Yılın Çırağı Naim Köse ve Ahilik Heyetini ağırladı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette heyet Başkan Kadir Albayrak'a çiçek takdim etti. Başkan Kadir Albayrak da ziyaretleri nedeniyle kendilerine teşekkür etti. 

HABERİN DEVAMI 16/09/2019
Ahilik Haftası Kutlu Olsun
Ahilik Haftası Kutlu Olsun

Yaşadığımız topraklarda yaklaşık bin yıllık geçmişi olan ahilik geleneği, dürüstlük, dostluk, cömertlik ve yardımlaşmayı esas alan, bereket ve kazancı adil bir şekilde paylaşmaya dayalı bir anlayıştır.Selçuklular zamanında başlayan, Osmanlı döneminde devam eden ve günümüze kadar ulaşan ahilik geleneği, gerek mesleki dayanışmanın ve gerekse toplumsal yardımlaşmanın simgesi olmuştur.Güven duygusunu kazançtan üstün tutan, kendi çıkarlarını meslektaşlarından üstün görmeyen, müşteri memnuniyetini esas alan, halka hizmet etmeyi görev sayan çalışma ahlakı, ahilik anlayışının temelini oluşturmaktadır.Zaman içerisinde değişime uğrayan ahilik anlayışı, günümüz itibariyle tüketici hakları alanında hizmet veren kurumlar, kooperatifler ve meslek odaları tarafından sürdürülmektedir.Büyükşehir Belediyesi olarak meslek odalarımıza büyük önem veriyor ve kentimizle ilgili kararları birlikte alıyoruz. Güzel Tekirdağ'ımızı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek için çıktığımız hizmet yolunda, esnaflarımızla el ele vererek çalışmaya devam edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle dürüstlük, dostluk, kardeşlik, cömertlik, paylaşma ve yardımlaşmayı esas alan esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere tüm halkımızın, Ahilik Haftası'nı en içten dileklerimle kutluyorum.Kadir ALBAYRAKTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

HABERİN DEVAMI 16/09/2019
Acil Durum Tatbikatı Başarıyla Gerçekleşti
Acil Durum Tatbikatı Başarıyla Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nde Acil Durum Tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı koordinasyonu ile düzenlenen tatbikatta senaryo gereği deprem ve yangın anları canlandırıldı.Tüm birimlere yönelik yapılan anonsla başlayan tatbikatta, belediye çalışanları ve belediyede bulunan vatandaşlar önce deprem pozisyonunda (çök, kapan ve tutun pozisyonu) bekledi. Ardından sirenlerin çalmasıyla, belediye binasının tahliyesine başlandı.Deprem ve yangın anlarının canlandırıldığı eğitimde ortaya çıkan görüntüler gerçeğini aratmadı. İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan senaryoya bire bir uyan çalışanlar, vatandaşlarla birlikte deprem anında pozisyon alarak güvenli alanlarda sarsıntının geçmesini bekledi. Sarsıntının ardından tahliye kurallarına uyarak binayı boşaltan çalışanlar, Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yan tarafında bulunan Acil Durum Toplanma Alanında toplandı. Sembolik olarak hazırlanan yaralanma olayında, yaralılara ilkyardım ekipleri müdahale etti.  Binanın tahliyesi sırasında varsayım olarak binadan çıkamayan personele de arama kurtarma ekibi müdahale ederek dışarı çıkmasını sağladı."İş Güvenliği Ve Sağlığı, En Fazla Üzerinde Durduğumuz Konuların Başında Geliyor"Konu hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "İş güvenliği ve sağlığı, Büyükşehir Belediyesi olarak en fazla üzerinde durduğumuz konuların başında geliyor. Bu konuda İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğümüz tarafından çalışmalar yapılıyor. Bugün de acil durumlarda en doğru şekilde hareket edilmesi ve olabilecek en az zararla atlatılması için bir acil durum tatbikatı gerçekleştirdik.  Güvenlik ile alakalı eğitimlerimiz periyodik aralıklarla devam edecek" dedi."Bu tür tatbikatlar güvenlik açısından oldukça önem teşkil ediyor"Tatbikatın başarılı bir şekilde yapıldığını söyleyen Genel Sekreter Fatih Ünsal ise, "Deprem tahliye tatbikatımız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Senaryo gereği yaralı bir personelimiz ekipler tarafından müdahale edilerek tahliye edilmiştir. Bu tür tatbikatlar güvenlik açısından oldukça önem teşkil ediyor. Tüm çalışma arkadaşlarımıza başarılı bir şekilde gerçekleşen tatbikat dolayısıyla teşekkür ediyoruz" diye konuştu.  

HABERİN DEVAMI 13/09/2019
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 1.417 Km Yol Yaptı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 1.417 Km Yol Yaptı

2014 yılında büyükşehir statüsüne kavuşan Tekirdağ ili, 11 ilçesi ve 359 mahallesiyle Büyükşehir Belediyesi'nden hak ettiği hizmetleri almaya devam ediyor.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasında 242 km sıcak asfalt, 190 km beton yol ve 985 km sathi kaplama olmak üzere; toplam 1.417 km yol yaptı.Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki ekipler sıcak asfalt, beton yol ve sathi kaplama olmak üzere eş zamanlı olarak çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde 18 km sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi. Özellikle sıcak asfalt uygulaması yapılan Ergene ilçesi Edirne Caddesi'nde 2.200 metrelik 4 şeritli yol, bölgedeki ulaşımı önemli ölçüde rahatlattı.Yol Yapım Çalışmaları Devam EdiyorYine 2019 yılı içerisinde 27 km beton yol yapıldı. Beton yol çalışması en yoğun olarak Muratlı Çevre Yolu-Müsellim-Balabanlı-Çorlu bağlantı yolunu kapsayan güzergâhta yapılıyor. Bu güzergâhtaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesi Gündoğdu ve Hürriyet mahallelerinde bulunan Merkez, Çandarlızade, Soğancılar, 57. Alay ve Rüştü Ökeler caddelerinin yeni yerleşim alanlarında bulunan kısmına 5.400 metre dört şeritli sathi kaplama yol yapıldı ve trafiğe açıldı. Önümüzdeki yıllarda bölgede yapılaşmanın tamamlanmasıyla birlikte söz konusu yolların yüzeyi sıcak asfalt ile kaplanacak.Öte yandan Süleymanpaşa ilçesinde alternatif bir yol olarak açılan Hürriyet Mahallesi, Soğancılar Caddesi ve Ördeklidere Geçişi'ni kapsayan ve Muratlı Caddesi'ne ulaşımı sağlayan güzergâhta çalışmalar devam ediyor.İl genelinde çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yol yapımında kaliteye de büyük önem veriyor. 2018 yılında Trakya'da ilk kez Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol zeminine yüksek basınca karşı mukavemet özelliği kazandıran kireç stabilizasyonu uygulamasını gerçekleştirdi ve bu alanda öncü oldu. Kireç stabilizasyonu ile zemini güçlendirilen yollar uzun yıllar boyunca Tekirdağ halkının hizmetinde olacak.Başkan Kadir Albayrak: "Hizmetlerimiz Bundan Sonra Da Artarak Devam Edecek"İl genelinde devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde takip eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı açıklamada, "Tekirdağ ilimiz 2014 yılında büyükşehir statüsüne kavuştu. Büyükşehir Belediyesi olarak mücavir alan sınırlarımız içerisinde olan 11 ilçenin sorumluluğunu aldık. İlçe merkezlerimizin yanı sıra daha önce İl Özel İdaresi'nin sorumluluğunda bulunan kırsal mahallelerimize; yani köylerimize de hizmet götürüyoruz. Göreve geldiğimiz tarihten bu yana il genelinde çok önemli çalışmalara imza attık ve hizmetlerimiz bundan sonra da artarak devam edecek. Yol yapım çalışmalarımız esnasında gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederim," dedi.

HABERİN DEVAMI 13/09/2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9