Tekim
Hava Durumu
Bulutlu ve güneşli
Sıcaklık : 8° Hissedilen : 10°
11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313 1414 1515
Volkan Işıklı
Volkan Işıklı'dan Başkan Kadir Albayrak'a Ziyaret

 Ergene ilçesinde bulunan Erzincan, Tunceli, Bingöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Volkan Işıklı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı ziyaret etti. Başkan Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette dernek çalışmaları hakkında Volkan Işıklı'dan bilgi aldı.Ziyaret sonunda Başkan Albayrak, Dernek Başkanı Işıklı ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Işıklı ve beraberindeki heyet de Başkan Albayrak'a gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etti.

HABERİN DEVAMI 11/12/2018
Başkan Kadir Albayrak
Başkan Kadir Albayrak'tan Akçahalil Mahallesi'ne Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Süleymanpaşa ilçesi Akçahalil Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.Başkan Kadir Albayrak Akçahalil Mahallesine gerçekleştirdiği ziyarette vatandaşlara bir araya gelerek kendilerine Büyükşehir Belediyesi'nin Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleştirdiği yatırım ve projeler ile ilgili bilgi verdi. Vatandaşların öneri ve taleplerini de dinleyen Başkan Albayrak daha sonra Mahalle Muhtarı Veysel Mercan ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.Başkan Albayrak ziyaret sonrasında karşılaştığı öğrencilerle de sohbet edip, kitap hediye etti ve derslerinde başarılar diledi.

HABERİN DEVAMI 11/12/2018
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden Farkındalık Eğitimi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Marmaraereğlisi Belediyesi personele, engelli ve yaşlı vatandaşlara davranış biçimleri ile ilgili "Farkındalık Eğitimi" ve "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik TSE Standartları" konulu eğitim verdi.Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Marmara Ereğlisi Belediyesi Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitime, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Talat Atay, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Serpil Cenker, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Eğitmeni Murat Yıldız, Marmara Ereğlisi Belediyesi daire müdürleri ve personeli katıldı.İki oturum şeklinde gerçekleşen "Farkındalık Eğitimi'nde Marmaraereğlisi Belediyesi'ne gelen engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik davranış biçimleri, doğru iletişim kurma konuları masaya yatırılırken,  "Erişilebilirlik ve Ulaşılabilirlik İle İlgili TSE Standartları"  konulu eğitimde ise TS 9111 Özürlüler Hareket Kısıtlılığı Bulunan Kişiler İçin Binalarda Ulaşılabilirlik Gerekleri, TS 12576 Şehir İçi Yollar ve Kaldırım ve Yaya Geçitlerinde Ulaşılabilirlik İçin Yapısal Önlemler ve İşaretlemelerin Tasarım Kuralları, TS ISO 23599 Görme Özürlü veya Az Görenler İçin Yardımcı Mamuller ve Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi İşaretleri ve TST TS ISO 23599'un Uygulanmasına Yönelik Tamamlayıcı Standartları konularında bilgiler verildi.

HABERİN DEVAMI 10/12/2018
Başkan Albayrak
Başkan Albayrak'tan Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'na Tebrik

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu'nu ve daire çalışanlarını ziyaret ederek başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik etti.  Bilgi İşlem Dairesi tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile E-Devlet platformu arasında entegrasyon kuruldu ve elektronik belediyecilik hizmetlerinin web altyapısı aracılığıyla www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilmesine imkan sağlandı. Söz konusu teknolojik atılımın gerçekleştirilmesinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 büyükşehir belediyesi arasında E-Devlet entegrasyonu kapsamında yayına aldığı içeriklerle 1'inci sıraya yerleşti. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı personelinin başarılı çalışmaları sonucu vatandaş internet üzerinden hızlı, kolay ve etkin hizmet alabiliyor. Başkan Kadir Albayrak da başarılı çalışmalarından dolayı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu'na ve daire çalışanlarına teşekkür etti ve başarılarının sürmesini diledi.Başkan Albayrak, ziyarette ayrıca Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Yüksel Özdal ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan'dan dairelerin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

HABERİN DEVAMI 10/12/2018
Başkan Albayrak
Başkan Albayrak'tan Mahmut Şahin'e Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i makamında ziyaret etti.Tekirdağ genelinde sürdürülen çalışmaların ele alındığı ziyarette Başkan Kadir Albayrak, misafirperverliği dolayısıyla Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'e teşekkür etti. Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HABERİN DEVAMI 10/12/2018
Söyleşi ve İmza Günü Etkinliği Düzenlendi
Söyleşi ve İmza Günü Etkinliği Düzenlendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Tekirdağlı yazarlar Ümit Evim ve Selma Karaca Gökçe ile ozan Beytullah Arabacı için söyleşi ve imza günü etkinliği düzenlendi.Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Des Otel'de düzenlenen söyleşi ve imza günü etkinliğine, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı ve Tekirdağlı sanat ve edebiyatseverler katıldı.Ozan Beytullah Arabacı'nın türküler söylediği etkinlikte, Tekirdağlı yazarlar Ümit Evim ve Selma Karaca Gökçe okuyucuları için kitaplarını imzaladı. Etkinlikte ayrıca kitaplar üzerine söyleşi de gerçekleştirildi.Etkinliğin ardından Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, yazar Ümit Evim ve Selma Karaca Gökçe ile ozan Beytullah Arabacı'ya çiçek takdim etti.Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanata önem verdiklerini ve bu kapsamda her türlü yerel sanatçının destekleneceğini söyledi. 

HABERİN DEVAMI 08/12/2018
Başkan Albayrak TRAKOFF Yarışlarının Startını Verdi
Başkan Albayrak TRAKOFF Yarışlarının Startını Verdi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi ve Trakya Off-Road Kulübü iş birliğinde düzenlenen TRAKOFF Yarışlarına katılıp yarış startını verdi.Etkinliğe Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve TRAKOFF sporuna meraklı vatandaşlar katıldı. Başkan Albayrak, yarışmaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.

HABERİN DEVAMI 08/12/2018
Başkan Albayrak İlçelerde Sürdürülen Çalışmaları İnceledi
Başkan Albayrak İlçelerde Sürdürülen Çalışmaları İnceledi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Saray ve Kapaklı ilçelerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.İlk olarak Saray ilçesindeki Vize Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince sürdürülen RCC beton asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Albayrak, teknik personelden gelinen son durum hakkında bilgi aldı.Daha sonra Kapaklı ilçesini ziyaret eden Başkan Albayrak, burada yapımında sona yaklaşılan Kapaklı Kültür Merkezi'nde vatandaşlarla birlikte incelemelerde bulundu. Estetik tasarımı ve modern mimarisiyle dikkat çeken Kapaklı Kültür Merkezi'nin projesi Etüt ve Proje Dairesi tarafından hazırlandı. Kültür Merkezi bünyesinde 296 koltuklu çok amaçlı salon, kütüphane, 9 derslik, fotoğrafçılık atölyesi, dans atölyesi, müzik atölyesi, tiyatro atölyesi, balo salonu, ticari alan, cep sineması, 3 adet kafe ve restoran yer alıyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Albayrak, "Kapaklı İlçemizde, Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2019 yılı Ocak ayı sonunda hizmete açılacak olan Kapaklı Kültür Sarayı'nda devam eden çalışmaları vatandaşlarımızla birlikte inceledik. Öncesinde sabah çorbamızı hemşerilerimle beraber içtik. Çalışmalarda sona yaklaşılmıştır. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun"

HABERİN DEVAMI 08/12/2018
Başkan Albayrak
Başkan Albayrak'tan TREPAŞ Trakya Bölge Müdürü İsmail Serdar Dönmez'e Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TREPAŞ Trakya Bölge Müdürü İsmail Serdar Dönmez'i makamında ziyaret etti.Tekirdağ genelinde tamamlanan ve devam eden çalışmaların görüşüldüğü ziyarette TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz de yer aldı.Ziyaretin ardından Başkan Kadir Albayrak, misafirperverliği dolayısıyla TREPAŞ Trakya Bölge Müdürü İsmail Serdar Dönmez'e teşekkür etti. Dönmez de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Albayrak'a çalışmalarında başarılar diledi.

HABERİN DEVAMI 07/12/2018
Başkan Albayrak Hayri Gül
Başkan Albayrak Hayri Gül'ün Cenaze Merasimine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Selçuk Mahallesi sakinlerinden Hayri Gül'ün cenaze merasimine katıldı.Cenaze merasimine Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra merhum Hayri Gül'ün ailesi, yakınları ve sevenleri de katıldı.Kılınan cenaze merasiminin ardından Başkan Kadir Albayrak, merhum Hayri Gül'e Allah'tan rahmet dilerken, eş, dost ve yakınlarına da sabır ve başsağlığı temennilerinde bulundu.

HABERİN DEVAMI 07/12/2018
"Barut Fıçısı" İsimli Tiyatro Oyununa Tekirdağlı Sanatseverlerden Büyük İlgi
"Barut Fıçısı" İsimli Tiyatro Oyununa Tekirdağlı Sanatseverlerden Büyük İlgi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte, "Barut Fıçısı" adlı tiyatro oyunu, Kapaklı ve Çerkezköylü sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde, Kapaklı Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanlığı'nın da destekleriyle düzenlenen oyuna, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan ve çok sayıda vatandaş katıldı.Başrollerinde Yıldıray Şahinler, Ruhi Sarı, Aşkın Şenol ve Faruk Akgören gibi isimlerin yer aldığı oyun, Kapaklı ve Çerkezköylü vatandaşlar tarafından büyük beğeni ile izlendi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği oyunun sonunda protokol üyeleri, oyunculara çiçek ve plaket takdim etti.Oyunun KonusuMakedon Yazar Dejan Dukovski'nin kaleme aldığı "Barut Fıçısı" kapitalizm karşısında yenilen bir sistemin doğurduğu acıları, psikolojik travmaları; dostluğun, kardeşliğin yok oluşunu aktarıyor izleyicilere.

HABERİN DEVAMI 07/12/2018
Rektör Prof. Dr. Sedat Murat
Rektör Prof. Dr. Sedat Murat'tan Başkan Albayrak'a Ziyaret

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.Ziyarette Tekirdağ'ın genel yapısı ve Büyükşehir Belediyesi'nin il genelindeki hizmet ve yatırımları hakkında değerlendirmeler yapıldı. Ziyaretin sonunda Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Sedat Murat, misafirperverliği dolayısıyla Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür etti. Başkan Albayrak da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Murat'a yeni görevinde başarılı çalışmalar diledi.

HABERİN DEVAMI 06/12/2018
1 2 3 4 5 6 7 8 9