11 22 33 44 55 66
Aralık Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşimi Gerçekleşti
Aralık Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşimi Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Aralık Dönemi Meclis Toplantısı 1. Birleşimi Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda ayrıca komisyon raporlarına ait dosyalar meclise sunuldu. 

HABERİN DEVAMI 12/12/2017
Temel Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi Programı Düzenlendi
Temel Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi Programı Düzenlendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi arasında imzalanan danışmanlık ve eğitim protokolü kapsamında, `'Temel Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi'' programı düzenlendi.11 - 12 Aralık 2017 tarihlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen programa, Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ'ın 11 ilçe belediyesinin personelleri katıldı.Eğitim programı kapsamında, Tekirdağ'da gerçekleşebilecek muhtemel afetler öncesinde alınabilecek tedbirleri, afetler esnasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken temel hususları vatandaşlara ve personellere hatırlatmak, afetler konusunda toplumsal farkındalığı artırmak adına, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçenin belediye personellerine, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi öğretim görevlileri Seyhun Püskülcü, Doç. Dr. Gülüm Birgören Tanırcan ve Jeofizik Mühendisi Alev Berberoğlu tarafından Temel Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi verildi.Düzenlenen eğitimler sonucunda, eğitime katılan belediye personelleri, eğitmen olmaya hak kazandı.

HABERİN DEVAMI 12/12/2017
Başkan Kadir Albayrak Vatandaşlarla Kahvaltıda Buluştu
Başkan Kadir Albayrak Vatandaşlarla Kahvaltıda Buluştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Süleymanpaşa ilçesinde gerçekleşen kahvaltıda vatandaşlarla bir araya geldi.Vatandaşların, Büyükşehir Belediyesinin hem Süleymanpaşa'da hem de Tekirdağ genelindeki çalışmaları hakkında öneri ve taleplerini dinleyen Başkan Albayrak "Göreve geldiğimiz 30 Mart 2014'ten bu yana birçok proje ve yatırıma imza attık. Bu yatırımlar sayesinde Tekirdağ Türkiye'nin önemli büyükşehirleri içinde yerini aldı. Göreve gelirken sözünü verdiğimiz tüm projeleri gerçekleştireceğiz." dedi. Kahvaltı sonunda vatandaşlar Başkan Albayrak'a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

HABERİN DEVAMI 12/12/2017
Kani Beko
Kani Beko'dan Başkan Kadir Albayrak'a Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel İş Trakya Şube Başkanı Salim Şen ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.Kani Beko tarafından DİSK'in yürüttüğü çalışmalar hakkında Başkan Kadir Albayrak'a bilgi verilen toplantıda toplu sözleşmelerle ilgili görüşme gerçekleşti. Ziyaret sonunda Başkan Kadir Albayrak, Kani Beko ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kani Beko da Başkan Albayrak'a misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. 

HABERİN DEVAMI 11/12/2017
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Uluslararası İş Sağlığı Kongresine Katıldı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Uluslararası İş Sağlığı Kongresine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi, Fen İşleri Dairesi ile İtfaiye Dairesi Başkanlıklarına bağlı personeller,  6-7 Aralık tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi-İOHSC-2017" ye katıldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kongrede uzmanlar tarafından Türkiye'de ve diğer ülkelerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı ve standartları, yerel yönetimler başta olmak üzere özel sektörde ve kamuda iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları, bu konuda karşılaşılan zorluklar, tamamlanması gereken eksiklikler, çözüm önerileri, iyi uygulama örnekleri, yapılan bilimsel araştırma ve gelişmeler ile ilgili bilgi paylaşımı yapıldı. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi-İOHSC-2017 bitiminde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personellerine katılımcı sertifikaları takdim edildi.İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenlik Şubesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada "6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışmalarını yürüten İş Sağlığı ve Güvenliğini tüm birimlerinde TS 18001:2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile belgelendiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliğine oldukça önem vermektedir" denildi.   

HABERİN DEVAMI 11/12/2017
Başkan Kadir Albayrak Vatandaşlarla Buluştu
Başkan Kadir Albayrak Vatandaşlarla Buluştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesinde vatandaşlar bir araya geldi.Başkan Kadir Albayrak ilçelerde gerçekleştirdiği ziyaretlere Süleymanpaşa ilçesinde devam etti. Başkan Albayrak bir araya geldiği vatandaşlara Büyükşehir Belediyesinin hem Süleymanpaşa'da hem de Tekirdağ genelinde gerçekleştirdiği yatırım ve projeler hakkında bilgi verdi. Vatandaşların öneri ve temennilerini de dinleyen Başkan Kadir Albayrak, "Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana çok önemli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Her ilçenin kendine göre ihtiyaçları var. Bu doğrultuda çalışmalarımızı devam ettireceğiz." dedi.

HABERİN DEVAMI 11/12/2017
Başkan Kadir Albayrak Değerlendirme Toplantısına Katıldı
Başkan Kadir Albayrak Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde değerlendirme toplantısına katıldı.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Şeref Çetin de yer aldı. Değerlendirme Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından son buldu. 

HABERİN DEVAMI 11/12/2017
Başkan Albayrak Meral ile Serhat Çiftinin Nişan Törenine Katıldı
Başkan Albayrak Meral ile Serhat Çiftinin Nişan Törenine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personelleri Meral Tabak ile Serhat Çetin'in nişan törenine katıldı.Bahçe Restaurant'ta düzenlenen ve çok sayıda davetlinin katıldığı nişan töreninde, genç çiftin nişan yüzüklerini takarak kurdeleyi kesen Başkan Kadir Albayrak, genç çifte bir ömür mutluluk diledi. 

HABERİN DEVAMI 10/12/2017
Başkan Albayrak Şarköy İlçesinde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Başkan Albayrak Şarköy İlçesinde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Şarköy ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan, Şeref Çetin ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz ile birlikte ilk olarak Mürefte Mahallesini ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, daha sonra Hoşköy Mahallesi ve Gaziköy Mahallesini ziyaret etti.Mahalle ziyaretleri sırasında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kadir Albayrak, istek ve önerileri dinledi. Hizmetlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Başkan Albayrak'a teşekkürlerini ilettiler. Başkan Albayrak, hizmetlerin il genelinde devam edeceğini belirterek vatandaşlara iyi bir hafta sonu geçirmelerini diledi.

HABERİN DEVAMI 10/12/2017
Dünya İnsan Hakları Günü Kutlu Olsun
Dünya İnsan Hakları Günü Kutlu Olsun

İnsan hakları, tüm insanların sırf insan olmalarından dolayı sahip oldukları haklardır.İnsanlar arasında cinsiyet, köken ve inanca dayalı her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılması amacıyla 1948 yalında Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar doğrultusunda her yıl 10 Aralık, Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.Evrensel nitelikte olan insan hakları, insanlar arasında her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasını, insanların haklarının gerek kamu nezdinde, gerekse hukuksal çerçevede güvence altına alınmasını kapsamaktadır. Ülkemiz, İnsan Hakları Beyannamesi'ne ilk imza atan ülkelerden biridir.İnsan haklarını güvence altına almak ve her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak tüm insanlığın görevidir. Tüm insanlığın ortak değeri olan temel hak ve özgürlüklerin, eşit biçimde uygulandığı bir dünya kurabilme dileğiyle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutluyorum. Kadir ALBAYRAKTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

HABERİN DEVAMI 10/12/2017
Başkan Albayrak Elif Uysal ile Efrahim Eligül Çiftinin Nişan Törenine Katıldı
Başkan Albayrak Elif Uysal ile Efrahim Eligül Çiftinin Nişan Törenine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Madeni Eşyalar Odası Başkanı Hüseyin Uysal'ın kızı Elif ile Yaşar Eligül'ün oğlu Efrahim'in nişan törenine katıldı.Yeni Sanayi Düğün Salonu'nda düzenlenen nişan töreninde genç çiftin nişan yüzüklerini takan ve kurdeleyi kesen Başkan Kadir Albayrak, çifte bir ömür mutluluklar diledi.

HABERİN DEVAMI 09/12/2017
Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri Gerçekleşti
Ev ve Süs Hayvanları Satış Yeri Eğitim Semineri Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ev ve süs hayvanları iş yeri açma belgesi 4. Sertifika Semineri Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı.Tekirdağ İl genelinde sertifika almak için başvuru yapan ev ve süs hayvanları işyeri sahiplerinin hazır bulunduğu seminere Veteriner İşleri Şube Müdür Vekili Özgen Manav, Yrd. Doç. Dr. Fatma Tülin Özbaşer, Av ve Yaban Hayatı Teknikeri Can Kıyıcı, Veteriner Hekim Serkan Aydın ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Veteriner Teknikeri Duygu Aydemir eğitimci olarak katıldılar.Yetkililer düzenlenen bu seminerin her yıl periyodik olarak tekrarlanacağını belirtirken, seminere katılanlara sertifika verileceğini ifade ettiler.

HABERİN DEVAMI 08/12/2017
1 2 3 4 5 6 7 8 9