Çoğunlukla açık
Sıcaklık : 14° Rüzgar : 4 km/s
11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 1111 1212 1313
Çorlu Atakent Kapalı Pazaryerinin Temeli Atıldı
Çorlu Atakent Kapalı Pazaryerinin Temeli Atıldı

Çorlu Belediyesi tarafından yapılacak olan ve kısa bir süre önce yüklenici firma ile protokolü imzalanan Atakent Kapalı Pazaryeri İnşaatının temeli törenle atıldı.   Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç'ın yanısıra, Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü, Metin Akgün, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, diğer ilçe belediye başkanları, siyasi parti başkanları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı temel atma töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çorlu Belediyesinin öz kaynakları ile yapılan bu projenin diğer ilçelere de örnek olması gerektiğini belirterek Yeni kapalı pazaryerinin Çorlu Pazarcılarına hayırlı olmasını ve bol kazançlar getirmesini diledi. Alipaşa Mahallesi Çetin emeç Bulvarı üzerinde 7719 metrekarelik alana yapılacak olan Çorlu Belediyesi Atakent Kapalı Pazaryeri yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak ve yıl sonuna kadar tamamlanacak. 272 adet pazarcı kapasitesine sahip olacak Pazaryerinde 111 adet açık alan Otopark, Pazar Alanı, Basketbol Sahaları, Otomatik Temizleme Sistemi, Çok Amaçlı Salon, Cafe, Çocuk Oyun Alanı ve 112 Acil Bekleme Noktası olacak.   

HABERİN DEVAMI 28/04/2017
AYKOME NİSAN TOPLANTISINI YAPTI
AYKOME NİSAN TOPLANTISINI YAPTI

Kısa adı Aykome olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi Nisan ayı toplantısını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün başkanlığında yaptı.  2017 Yatırım programlarının görüşülerek karara bağlandığı toplantıda ayrıca gündemdeki konular görüşülerek görüşüldü ve çalışmalarda izlenmesi gereken yollar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Teski genel Müdürü Yardımcısı Feyzi Ünal da üst kurula Teski'nin çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı.  

HABERİN DEVAMI 28/04/2017
Başkan Albayrak Mustafa Önbey ve Sevcan Garip
Başkan Albayrak Mustafa Önbey ve Sevcan Garip'in Nikahını Kıydı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Mustafa Önbey ve Sevcan Garip'in nikahını kıydı.Önbey ve Garip ailelerinin mutlu günlerinde yanlarında olan Başkan Albayrak, Tekirdağ Eski Belediye Meclis Üyesi Hasan Önbey'in oğlu Mustafa ve Cafer Garip kızı Sevcan'ın nikahını Bahçe Restaurant'ta kıydı. Çiftin nikahını kıyan Başkan Albayrak gençlere bir ömür boyu sağlık ve mutluluk temennisinde bulundu.

HABERİN DEVAMI 28/04/2017
Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi Eğitim Programlarına Büyük İlgi
Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi Eğitim Programlarına Büyük İlgi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi" kapsamında eğitim programı düzenlendi.Prof. Dr. Muhsin Doğuroğlu tarafından "Arıcılıkta Verimliliği Artırma Yöntemleri, Ürün Çeşitliliği ve Uygulamaları" konulu uygulamalı eğitim programları Malkara, Saray, Hayrabolu ve Süleymanpaşa ilçelerinde arı üreticilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.Proje kapsamında devam eden uygulamalı eğitim programları Çerkezköy, Muratlı, Çorlu ve Şarköy ilçeleriyle devam edecek.

HABERİN DEVAMI 28/04/2017
Çorlu, Kapaklı, Çerkezköy ve Saray İlçelerindeki Çalışmalar İncelendi
Çorlu, Kapaklı, Çerkezköy ve Saray İlçelerindeki Çalışmalar İncelendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, haftanın son günü mesaisine dört ilçe ile başladı.Sabah erken saatlerde Çorlu İlçesinde asfalt çalışması tamamlanan Adnan Doğu Caddesi ile çalışmaların devam ettiği Eski Bağlar Caddesi ve Çamlıbel Caddesini inceleyen Başkan Albayrak, Önerler ve Ergene-Velimeşe arasında 13 kilometrelik RCC Beton Asfalt için ön hazırlık çalışmaları biten yolu yerinde inceledi. İncelemeler Kapaklı Yanıkağıl ve Saray Büyükyoncalı yolu arasında yapımı tamamlanan beton asfalt çalışmaları ile devam etti.Kapaklı İlçesinde de incelemelerde bulunan Başkan Albayrak yetkililerden,  Karaağaç'ın tüm cadde ve bağlantı yollarının asfalt kaplama çalışmasının tamamlandığı ve yerleşim yerinden geçen kanalizasyonun, kapalı sisteme dönerek Biyolojik Arıtma Kollektörüne bağlandığı bilgisini aldı. Karaağaç Mahallesi'ni ziyaret eden Başkan Albayrak ile sohbet eden vatandaşlar, hizmetlerden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Projelerin tamamlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Albayrak, çalışmaların Kapaklılı ve Karaağaçlı vatandaşlara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.Çerkezköy İlçemiz Kızılpınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Milli'yi ziyaret ederek muhtarlık çalışmaları ile ilgili bilgi alan Başkan Albayrak, Çerkezköy İlçesi Kızılpınar Mahallesi İstiklal Caddesinde, Muhtar Milli ile devam eden alt yapı ve düzenleme çalışmalarını inceledi.Saray İlçesine bağlı Göçerler Mahallesi'nde vatandaşlarla sohbet eden ve Muhtar Mehmet Aydın'dan mahallenin genel durumu ile ilgili bilgi alan Başkan Albayrak, çalışmaları devam eden beton asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.Muratlı İlçesi Kırkkepenekli Mahallesi'ni de ziyaret eden Başkan Albayrak, son olarak Çorlu Yenice ve Deregündüzlü yolu arasındaki RCC Beton Asfalt için ön hazırlık çalışmaları biten yolda incelemelerde bulundu.

HABERİN DEVAMI 28/04/2017
ÇORLU İLÇESİNE YAPILACAK YATIRIMLAR ELE ALINDI
ÇORLU İLÇESİNE YAPILACAK YATIRIMLAR ELE ALINDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çorlu Belediyesinin 2017 yılı yatırım toplantısına katılarak projeler hakkında bilgiler aldı.Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün, TESKİ Genel Müdür Yardımcıları İbrahim İçöz, Feyzi Ünal ile ilgili daire başkanları ve şube müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığının Çorlu ilçesindeki 2017 Yılı Yatırım Programı, tamamlanan alt yapı ve üst yapı yatırımları değerlendirildi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Diğer ilçelerde olduğu gibi Çorlu ilçesinde de hizmetlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak "2017 yılında da Çorlu ilçesinde, Çorlu Belediyesiyle beraber hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz." dedi.   

HABERİN DEVAMI 27/04/2017
BAŞKAN ALBAYRAK TRAKYAKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN ALBAYRAK TRAKYAKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Trakya Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Edirne Valisi Günay Özdemir'in Başkanlığında Tekirdağ'da yapıldı.  Toplantıya, Edirne Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Günay Özdemir, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel sekreteri Mahmut Şahin katıldı.Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin'in yönetim kurulu üyelerine gündem ile ilgili bilgi verdiği toplantıda, çeşitli sunumlar yapıldı. Gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.  

HABERİN DEVAMI 26/04/2017
Kamuoyuna Duyuru (WhatsApp İhbar Hattı - Ergene İlçesi)
Kamuoyuna Duyuru (WhatsApp İhbar Hattı - Ergene İlçesi)

Ergene İlçemizde; Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın sorumlu olduğu bulvar, cadde ve sokaklar aşağıda belirtilmiştir. Bu bulvar, cadde ve sokaklar ile ilgili her türlü görüş, istek ve şikayetlerinizi WhatsApp İhbar Hattımıza bildirebilirsiniz. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur.İlçe Merkezi :Cumhuriyet BulvarıEdirne Caddesiİsmail Cem CaddesiAhenk CaddesiCem Sultan CaddesiHoca Ahmet Yesevi CaddesiMisinli Mahallesi :Atatürk Caddesiİstiklal CaddesiUlaş Mahallesi : Atatürk BulvarıVelimeşe Mahallesi :Zafer Caddesinin Çarşı Caddesi ileYulaflı Caddesi Kesişimine Kadar Olan KısmıÇarşı CaddesiSaray Caddesiİstasyon CaddesiYulaflı Caddesi 

HABERİN DEVAMI 26/04/2017
Kamuoyuna Duyuru (WhatsApp İhbar Hattı - Kapaklı İlçesi)
Kamuoyuna Duyuru (WhatsApp İhbar Hattı - Kapaklı İlçesi)

Kapaklı İlçemizde; Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın sorumlu olduğu bulvar, cadde ve sokaklar aşağıda belirtilmiştir. Bu bulvar, cadde ve sokaklar ile ilgili her türlü görüş, istek ve şikayetlerinizi WhatsApp İhbar Hattımıza bildirebilirsiniz. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur.İlçe Merkezi :Pınar Bulvarı ile 30 Ağustos Caddesi Kesişiminden Bahçeağıl-Karaağaç Yoluna Kadar Olan İsimsiz Kadastral YolKaraağaç Derviştepe Caddesi Kuzey Başlangıç Noktasından Kapaklı Pınar Bulvarı Bağlantısına Kadar Olan İsimsiz Kadastral YolMithat Paşa Caddesinin Pınar Bulvarı Başlangıcından Faruk Ilgaz Caddesi Başlangıcına Kadar Olan KısmıGazi Osman Paşa Caddesinin Bülent Ecevit Caddesi Başlangıcı ile Pınar Bulvarı Arasındaki KısmıCumhuriyet Caddesinin İstikbal Caddesi ile Alsancak Caddesi Arasında Kalan KısmıAlsancak Caddesinin Cumhuriyet Caddesi ile Derviştepe Caddesi Arasında Kalan KısmıDerviştepe Caddesinin İsimsiz Kadastral Yol ile Alsancak Caddesi Arasında Kalan KısmıAtatürk Meydanıİstikbal CaddesiHürriyet Caddesi9 Eylül CaddesiMandalı CaddesiCandan CaddesiYücekaya CaddesiÇeken CaddesiAynur CaddesiFatih CaddesiErbay CaddesiAlaaddin CaddesiMevlana CaddesiErdal Ağır CaddesiFaruk Ilgaz Caddesi30 Ağustos CaddesiBarış Manço CaddesiBülent Ecevit CaddesiNasreddin Hoca CaddesiYaşar Büyükanıt Caddesi Karaağaç Mahallesi :Kartal SokakHürriyet Bulvarı104. Caddeİnönü CaddesiEmek CaddesiAziz Nesin CaddesiBüyük Plevne CaddesiHamdi Kenar CaddesiGazeteci Uğur Mumcu CaddesiHamdi Kenar Caddesi ile Yanıkağıl Mahallesi Yolu Arasındaki İsimsiz Yol

HABERİN DEVAMI 26/04/2017
Başkan Albayrak Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret Etti
Başkan Albayrak Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret Etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Güleroğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün'ün vefatı dolayısıyla Güleroğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine taziye ziyaretinde bulunan Başkan Albayrak, Oda ve Belediye çalışmaları ile ilgili görüşmelerde bulundu. Güleroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretinden dolayı Başkan Albayrak'a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

HABERİN DEVAMI 26/04/2017
TEMEK Elde Kurdele İşi Kursu Yıl Sonu Kapanış Sergisi ve Sertifika Törenini Bıyıkali Mahallesinde Düzenledi
TEMEK Elde Kurdele İşi Kursu Yıl Sonu Kapanış Sergisi ve Sertifika Törenini Bıyıkali Mahallesinde Düzenledi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (TEMEK), Bıyıkali Mahallesinde kurs gören kursiyerler için Elde Kurdele İşi Kursu yılsonu kapanış sergisi ve sertifika töreni düzenledi.Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerin eserleri Süleymanpaşa İlçesi Bıyıkali Mahallesinde sergilendi. Düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Poyraz, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Bıyıkali Mahallesi Muhtarı Mestan Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Bıyıkalili kadınlar, katılımları, sıcak karşılamaları ve destekleri ile gönlümüzde bir kez daha taht kurdular. Kendilerine teşekkür ediyorum. TEMEK kursumuzun hayırlı olmasını diliyor, Bıyıkali Mahallemizde daha nice etkinliklerde, açılışlarda, kurslarda bir araya gelmek ve mahallemizin güzelliklerini Tekirdağ'a ve ülkemize tanıtılmasını diliyorum" dedi. Konuşma sonrası beş ay süren kursun ardından sekiz kursiyere sertifikası verildi. Sertifika töreni ardından açılış kurdelesi kesildi ve el emeği ürünlerden oluşan sergi gezildi.

HABERİN DEVAMI 26/04/2017
Başkan Albayrak
Başkan Albayrak'tan TEOG Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmaksızın koşan, Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin güvencesi olan değerli gençlerimizin geleceklerine yön verecek olan Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) bugün ve yarın gerçekleştirilecektir. Büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları bu sınavda başarılı olacaklarına inandığım, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin gençlerinin, vatanına ve milletine faydalı gençler olarak yetişmesi hepimizin arzusudur.Bu duygu ve düşüncelerle, Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) girecek tüm öğrencilerimize emeklerinin karşılıklarını alacakları bir sınav temenni ediyor, eğitim hayatları için önemli bir aşama olan TEOG Sınavı'nda tüm öğrencilerimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum." 

HABERİN DEVAMI 26/04/2017
1 2 3 4 5 6 7 8 9