TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Osman İNAN
Hayrabolu Belediye Başkanı
Özgeçmiş

1964 İzmir doğumlu olan Dr. Osman İnan, İzmir Atatürk Lisesi sonrasında 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mecburi hizmetini 2,5 yıl boyunca Muşun Bulanık İlçesinin bir köyünde yapmıştır.

Kendi ifadesi ile suyu olmayan, haftada 1 veya 2 defa elektrik verilebilen bu köyde memlekete ve insana hizmetin önemini daha da derinden kavrayan Dr. İnan, 1989 yılında askerlik görevi için geldiği Hayrabolu ya tayin edilmiştir; ve 30 yıldır Hayrabolu da hekimlik görevini yürütmektedir. Doğcalı, Buzağcı, Tatarlı ve Lahana Mahallerinde Aile Hekimi olarak görev yapmış olan Osman İnan, bu yıllar içerisinde birçok Kaymakamdan takdir beratı, Sağlık Bakanlığından ödül almış, 2017 yılında ise Yılın Aile Hekimi seçilerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet edilmiştir.

Dr. Osman İnan, Eczacı Aytül İnan ile evlidir. İnan ailesinin Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden Farmakognozi Doktorasına devam eden ve üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Yiğit İnan isminde bir evladı vardır.

BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.