TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Çorlu-Muratlı Arası Seferler Başladı
Çorlu-Muratlı Arası Seferler Başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Çorlu-Sarılar-Kırkkepenekli-Muratlı arasında hayata geçirilen Toplu Taşıma Hizmetinin başlaması dolayısıyla Muratlı İlçesi Kırkkepenekli Mahallesi'nde düzenlenen törene katıldı.

Düzenlenen törene Başkan Albayrak'ın yanı sıra Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Kadir Albayrak Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi ve Muratlı ilçesi ile Kırkkepenekli Mahalleleri arasında hizmet verecek olan toplu taşıma aracının ilk seferine katıldı. Toplu taşıma aracı ile ilk olarak Sarılar Mahallesi'ni ziyaret eden Başkan Albayrak, burada vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar toplu taşıma hizmetinden dolayı Başkan Albayrak'a teşekkür etti.

Sarılar Mahallesi'nin ardından Kırkkepenekli Mahallesi'ni de ziyaret eden Başkan Albayrak, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden dolayı memnuniyetini ifade eden vatandaşlar, Başkan Kadir Albayrak'a ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personellerine teşekkür ettiler.

"Muratlı İlçesinin her ihtiyacında Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştık"

Konu ile ilgili bir konuşma yapan Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, " Sarılar-Kırkkepenekli arasındaki yol yapım çalışmamızı tamamladık ve bu hizmetle Muratlı İlçemizi Kırkkepenekli-Sarılar üzerinden Çorlu'ya bağladık.  En kısa zamanda Aşağısevindikli-Yukarısevindikli-Vakıflar yolu tamamlanınca da bu hattan da Çorlu ile bağlantımız olacak. Muratlı'nın Çorlu ile bir bağlantı sorunu kalmadı. Bu konuda hiçbir zaman bizi kırmadığı ve yalnız bırakmadığı için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Muratlı İlçesinin her ihtiyacında Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştık. Hizmetin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"Bu Bölgedeki Vatandaşların Bu Mutluluğu 30 Sene Önce Yaşaması Gerekiyordu"

Hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğini belirten Başkan Albayrak ise "Muratlı ilçemizde yeni bir hizmeti daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bölgedeki vatandaşların bu mutluluğu 30 sene önce yaşaması gerekiyordu. Bu servis ve otobüslerin yıllar öncesinden bu yollarda gidip gelmesi gerekiyordu. Bizim insanımız büyük hizmetler konusunda maalesef mahrum bırakılmaktadır. Tekirdağ'ın Büyükşehir olması ile birlikte hizmette atağa kalktık. Tekirdağ ili geleninde devraldığımız bütün yol ağı 2150 kilometredir. 2150 kilometrenin yaklaşık 1750 kilometresi kaderine bırakılmış ve kullanılamaz durumda. 1750 kilometrenin bu sene de dahil olmak üzere asfalt sezonu bittiğinde 1100 kilometresini elden geçirmiş olacağız. İkinci dönemde kesinlikle 1750 kilometrelik yollardaki sathi kaplamların hepsi sıcak asfalt olacak. Vatandaşlarımız hizmetlerin en iyisine layıktır. Çalışmalarımız tamamlanıncaya kadar elbette sıkıntılar yaşanacaktır. Fakat projeler neticelendiğinde çekilen tüm sıkıntılara değdiği görülecektir." sözlerini söyleyerek hizmetin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Program sonrası Başkan Kadir Albayrak Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe'yi ziyaret etti. Meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da yer aldığı görüşmede ilçe genelinde sürdürülen çalışmalar ve talepler değerlendirildi.