TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne Ziyaret
09/12/2016 16:02:48
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne Ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i makamında ağırladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette, duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Albayrak, Büyükerşen'i Tekirdağ'da görmekten ve ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduğunu dile getirdi. Başkan Albayrak, Büyükerşen'e Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çalışmaları, projeleri, faaliyetleri, etkinlikleri vb. birçok konuda bilgiler verirken, çalışmalar kapsamında, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni örnek aldıkları birçok projelerinin bulunduğunun altını çizdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının temel atma törenini, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımlarıyla kısa bir süre içerisinde gerçekleştireceklerini de vurgulayan Başkan Albayrak, Büyükerşen'i bu temel atma töreninde aralarında görmekten büyük memnuniyet duyacağını belirtti.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de, Başkan Albayrak'a konukseverliği nedeniyle teşekkür ederek, Tekirdağ olmaktan dolayı çok keyifli olduğunu belirtti. Büyükerşen, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını kendisinin de takip ettiğini ve Tekirdağ'ın son dönemde gelişme gösteren kentler arasında olduğunun ifade ederek çalışmalardan dolayı Başkan Albayrak'ı tebrik etti.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan iki Büyükşehir Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediyesi binası içerisinde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası prototip yapısı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün 1928 yılında Harf İnkılabını uygulamak amacıyla Tekirdağ'a geldiğinde kullandığı yemek ve kahve fincanı takımını da inceledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, ziyaretin sonunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şeref Defterini imzalamasının ardından iki Başkan karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.