TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Başkan Albayrak Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantısına Katıldı
05/03/2018 09:52:39
Başkan Albayrak Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantısına Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Trakya Tanıtım Günleri hazırlık toplantısına katıldı.

19-22 Nisan tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek olan 1. Trakya Tanıtım Günleri hazırlık toplantısı Tekirdağ Ticaret Borsası'nda gerçekleşti.

Programda konuşma yapan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, "Vakıftaki arkadaşlarımız da özveriyle çalıştılar. Ajansta da bu konu tartışıldı. Vekillerimize anlatıldı, onlarla birlikte istişare edildi. Bu tanıtım günlerinde maalesef bazı handikaplar var. Biz kendi firmalarımızı oraya götüremezsek, başka illerden firmalar getirir o illerin değerlerini tanıtırlar. Bu açıdan tanıtım çok önemli. Bizim asıl amacımız, oralarda bulunup tanıtımımızı yapmaktır. O açıdan bu toplantıyı yapma ihtiyacı duyduk. Bu konuda da biz ilin resmi kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışarak ilimizin değerlerini bu tanıtım günlerinde oraya götürmek istiyoruz. Bu işi yürütebilirsek bir alt komisyon olacak ve her ilçeden kaymakamlıklar bizlere yardımcı olacak. İlimizin çok fazla değeri var. Bir tek gıda firmalarımız yer almayacak o günlerde. Biz aynı zamanda bir sanayi şehriyiz. Dolayısıyla sanayimizin de tanıtımının yapılması sağlanacak. Tarım anlamında çok değerli, verimli topraklar üzerinde bulunuyoruz. Tarımımızın da tanıtımı yapılmış olacak. Bu, kentimiz için çok önemli olabilecek bir fırsat. Ben, hepinizden destek bekliyorum" şeklinde konuştu.

Vali Mehmet Ceylan'ın ardından konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ artık büyükşehir. 93 yıldır merkezin ismine Tekirdağ dedik ama artık adı Süleymanpaşa oldu. Değişim kolay olmuyor. Onun için bu değişimi kolaylaştıracak çok büyük çalışmalar yapılması lazım. Tekirdağ kabuk değiştiriyor.  Büyükşehir Belediyesinin yapılanması ve altyapı çalışmaları bitti. Bundan sonra süsleme dönemi ve vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılama dönemi. Böyle bir şehirde görev yapmak gerçekten gurur verici. Başka kentlerde olmayan beş tane vizyonu var. İki denize komşu, her türlü güzelliğin olduğu bir şehir. Büyükşehir belediyesinin 2. ve 3. Dönemlerinde merkezi yönetimin de yatırımlarıyla şehirlerarası yarışacak bir konuma gelecektir. Bu organizasyon o yarışmaların temelini atma açısından çok önemlidir. Tekirdağ'ın şaha kalktığı bu dönemde gelecekte de Türkiye'nin sayılı vilayetleri arasına gireceği inancındayım. Ankara'da düzenlenecek bu organizasyonda aktif olarak yer alacağız. 11 ilçe belediye başkanım adına söyleyebilirim ki verilecek her göreve hazırız" dedi. Konuşmaların ardından konu ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.