TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıl Dönümünde Çelenk Sunma Töreni Gerçekleşti
13/11/2019 13:09:49
Tekirdağ'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıl Dönümünde Çelenk Sunma Töreni Gerçekleşti

13 Kasım Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kapsamında Tarihi Tekirdağ Valiliği önünde çelenk sunma töreni gerçekleşti.

Törene Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Garnizon Komutanı Tank Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK'lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"EN BÜYÜK ESERİNİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ YAŞATACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ"

Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Şeref defterini imzalayan Başkan Kadir Albayrak, "Yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyet'imizin kurucusu, ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bizlere armağan ve emanet ettiğiniz güzel yurdumuzun güzide kentlerinden biri olan Tekirdağ'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü manevi huzurunuzda kutluyor olmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Özgür, bağımsız, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin, fikri hür, vicdani hür, bir ferdi olarak ilke ve fikirlerinizin ışığında ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmak en büyük hedefimizdir `Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır' sözünüzü şiar edinerek, büyük ailem olarak gördüğüm Tekirdağ halkına hiçbir kesim arasında ayrım gözetmeden hak, hukuk ve adalet çerçevesinde hizmet götürmeye devam edeceğim. Tekirdağ halkı olarak üstlenmiş olduğumuz tarihsel sorumluluğun biliciyle en büyük eseriniz olan Türkiye Cumhuriyeti'ni ve aziz vatanımızı koruyacağımıza ve yaşatacağımıza söz veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şahsınız olmak üzere silah arkadaşlarınızı ve istiklal mücadelemizin kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhlarınız şad olsun" ifadelerini kullandı.

Çelenk sunma töreni, Şeref Defteri'nin protokol üyeleri tarafından imzalanmasının ardından halk dansları gösterisi ile son buldu.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.