TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
29/10/2020 06:34:50
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Özgürlük ve bağımsızlık idealiyle Kurtuluş Savaşı'nı kazanan milletimiz, 29 Ekim 1923'te en ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet'e kavuşmuştur. Cumhuriyet'in ilanı, Türk tarihinin en büyük çağdaşlaşma, demokratikleşme ve kalkınma projesidir. Atatürk'ün önderliğinde başlatılan devrimler ülkemizin her alanında gelişmesi ve ilerlemesinin önünü açmıştır. Cumhuriyet yönetimi hukuk devleti anlayışını beraberinde getirmiş ve başta kadınlar olmak toplumun tüm kesimleri kanunlar önünde eşit hale gelmiştir. Cumhuriyet vatandaşı olmak; fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür bireyler olmak demektir.

Cumhuriyet nesilleri olarak atalarımızın mirası ve gelecek nesillerin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak ve yüceltmek en temel ilkemizdir. Üstlenmiş olduğumuz tarihsel sorumluluğun bilinciyle ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için durmadan ve yılmadan çalışacağız. Bununla beraber Atatürk'ün ilke ve devrimlerini yeni nesillere en güzel şekilde anlatmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyet'imizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelenin kahramanlarını şükran ve saygıyla anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

 Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.