TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE VE İKLİME SAYGILI PROJE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
12/11/2020 14:13:52
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE VE İKLİME SAYGILI PROJE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından İklim değişikliğine bağlı su kaynaklarının yönetimi ile ilgili hazırlanacak olan projelerin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı (CCAGP) teklif çağrısı kapsamında; Tekirdağ'da iklim değişimine bağlı yaşanacak doğal afetlerin etkilerini azaltmak ve önlemek, doğal afet yönetimi için tehdit ve risklerin belirlenmesi ve müdahale mekanizmalarının geliştirilmesi amacıyla iklim değişikliğine bağlı su kaynaklarının yönetimi ile ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince hazırlanacak projelerin değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, Tarımsal Hizmetler Dairesi Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Nilgün Erkmen tarafından konu ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen değerlendirme toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcıları Atabey Baytöre, Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Alpaslan Kurtoğlu ve daire başkanları katıldı.

Başkan Albayrak: "Çevre ve iklime saygılı projelere imza atıyoruz"

Toplantı sonrasında konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çevre ve iklime saygılı projelere imza atıyoruz. İklim değişikliğine bağlı su kaynaklarının yönetimi ile ilgili proje üretimi konusunda üzerimize düşeni yapıyoruz. Son derece verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Çalışmalarımız devam edecek." dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.