TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
MALKARA İLÇESİ ATATÜRK SİLUETİ İLE TAÇLANDI
14/11/2020 13:06:05
MALKARA İLÇESİ ATATÜRK SİLUETİ İLE TAÇLANDI

Mustafa Kemal Atatürk'ün fikir ve ideallerini kendisine yol gösterici olarak kabul eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Malkara ilçesine kazandırılan Atatürk Siluetinin açılış töreni, Malkara'nın kurtuluş gününde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul bir konuşma gerçekleştirerek, Atatürk Siluetinin hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Başkan Albayrak: "Atatürk'ün Mirasına Sahip Çıkmayı Görev Kabul Ediyoruz"

Malkara'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde ilçeye Atatürk silueti kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Kadir Albayrak, " Yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına ve mirasına sahip çıkmayı görev olarak kabul ediyoruz.

Ata'mıza vefa borcumuzun bir gereği olarak diğer ilçelerimiz ve kırsal mahallelerimizde Atatürk anıtları kazandırdık. Cadde, meydan ve parklarımızda Atatürk siluetlerinin kurulumunu gerçekleştirdik.  Bugün burada Malkara ilçemizde Atatürk Silueti kazandırıyor olmanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Vatandaşlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız bu anıtın önünden geçerken Ata'mızı hatırlayacaklar. Ata'mızın hatırasını yaşatmaktaki amacımız Atatürk'ün ilke ve devrimleri ile Cumhuriyet değerlerini yaşatmaktır. Cumhuriyet nesilleri olarak Ata'mızın mirasına sahip çıktık ve bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk Siluetinin hayırlı olmasını diliyor, Malkara ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümünü kutluyorum."dedi

Atatürk Silueti açılış törenine Tekirdağ Milletvekilleri Dr. Candan Yüceer ve Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.