TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Yanıkağıl ile Karaağaç Mahalleleri Arasındaki Menfez Yenilendi
08/07/2021 10:41:38
Yanıkağıl ile Karaağaç Mahalleleri Arasındaki Menfez Yenilendi

Kentin dört bir yanında hizmet ve projelerini sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kapaklı ilçesine bağlı Yanıkağıl ile Karaağaç mahalleleri arasında bulunan menfezi yenileyerek modern ve kullanışlı hale getirdi.

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Fen İşleri Dairesi Akarsu Yapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince mevcutta 4x3 yetersiz kesitte ve yaklaşık 4 metre genişliğindeki betonarme menfez, çok plakalı çelik menfez olarak yenilendi. 12 metrekare hidrolik alanlı eski menfez, 27 metrekare hidrolik alana yükseltildi. Yapılan imalat ile yol profil ve platform genişliğinde iyileştirme yapılarak görüş mesafesi arttırıldı ve platform genişliği 9 metreye çıkarıldı. Yapımı tamamlanan menfezin yoluna  520 ton sıcak asfalt serimi yapılarak yol çalışmaları da tamamlandı.

"Kentimizin Her Noktasına Büyük Bir Özveriyle Hizmet Götürüyoruz"

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Mavi gözlü kentimizin her noktasına büyük bir özveriyle hizmet götürüyoruz. Ekiplerimiz 2021 yılı faaliyet programı kapsamında mesai mefhumu gözetmeksizin, sahada çalışmalarını sürdürüyor ve halkımızın ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışıyla halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Yapımı tamamlanan çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.