TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARINA İLKYARDIM GÜNCELLEME EĞİTİMİ VERİLDİ
28/07/2021 16:32:17
BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARINA İLKYARDIM GÜNCELLEME EĞİTİMİ VERİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir çalışanlarına yönelik olarak hizmet içi eğitim kapsamında düzenlenen İlkyardım Güncelleme Eğitimi ve (Temel Yaşam Desteği) OED Eğitimi Çorlu ilçesinde gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi"nin çeşitli birimlerinde görev yapan 98 personelin katıldığı ve ilkyardım konusunda uzman yetkililer tarafından verilen eğitimde, ilkyardım konusunda teorik ve uygulamalı olarak kapsamlı bir eğitim programı uygulandı. İkyardım güncelleme eğitimini başarı ile tamamlayan büyükşehir çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak olan sınav neticesinde İlkyardımcı Sertifikalarını yenilemeye hak kazanacak. Teorik ve uygulamalı konuları içeren eğitimin yeterlilik sınavı sadece uygulamalı olarak Temel Yaşam Desteği konusundan yapılacak.

Hizmet içi eğitim çalışanlarına büyük önem verdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "İlkyardım konusu bu anlamda hayatın her alanında karşılaşabileceğimiz en önemli konulardan bir tanesi. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çalışanlarımızı ilkyardım konusunda bilinçlendirmek ve yeterli donanıma ulaşmalarını sağlamak adına hizmet içi eğitim programı düzenledik. Büyükşehir çalışanlarımıza yönelik bu tür hizmet içi eğitimlerimiz bundan sonra da devam edecek." dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.