TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ TBB MURATLI YÜZME HAVUZU'NDA YETİŞİYOR
19/08/2021 14:46:12
GELECEĞİN YÜZÜCÜLERİ TBB MURATLI YÜZME HAVUZU'NDA YETİŞİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yaz etkinlikleri kapsamında düzenlediği yüzme kursları Muratlı'da başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin, çocukların sportif becerilerini ortaya koymalarını ve yaz tatillerini daha iyi şartlarda geçirmelerini sağlamak, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla 2020 yılından bu yana yaz etkinlikleri kapsamında düzenlediği  yüzme kursları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Muratlı Yüzme Havuzu'nda başladı.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca düzenlenen yüzme kursu ile çocuklar hem spora teşvik ediliyor hem de keyifli vakit geçirmelerine imkân sağlanıyor.

Uzman eğitmenler eşliğinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Muratlı Yüzme Havuzu'nda verilen yüzme kursunda, hijyen kuralları ve pandemi tedbirleri dikkate alınarak 4-12 yaş aralığındaki çocuklara toplamda 164 saatlik yüzme eğitimi verilecek. Pazartesi günleri hariç haftanın diğer günlerinde 2 grup halinde verilecek olan eğitimler, saat 11.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Daha önce Muratlı ilçesine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerden birinde çocukların, serinlemek için havuz haline getirilmiş bir kamyon kasasına bindiklerini görmüş, onlara Muratlı ilçemize sağlıklı, güvenli ve konforlu koşullarda havuza girebilecekleri, yüzme becerisi kazanabilecekleri bir tesis yapma sözü vermiştim. Vakit geçirmeksizin projemizi hayata geçirdik, tesisimizi inşa ettik ve faaliyete geçirdik. Salgın koşulları sebebiyle Muratlı Yüzme Havuzumuzu tam kapasiteli olarak hizmete sunamamış olsak da çocuklarımızın yaz tatilinde yüzme sporundaki becerilerini ortaya koymalarına imkân sağlamak amacıyla bu eğitim programımızı düzenledik. Gerçekleştirmekte olduğumuz bu eğitim hizmetimizin çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.