TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Başkan Kadir Albayrak'ın 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
18/10/2021 10:42:55
Başkan Kadir Albayrak'ın 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

Muhtarlık kurumu, demokrasimizin temel bir unsurlarından biri ve ilk basamağıdır.

Muhtarlık teşkilatı, Osmanlı Sultanı II. Mahmut tarafından İstanbul nüfus sayımı dolayısıyla 19 Ekim 1829 yılında yayınlanan bir ferman ile kurulmuştur. Teşkilatın kuruluş yıl dönümü olan 19 Ekim günü, Muhtarlar Günü olarak kutlanmaktadır.

Çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında etkin bir görev üstlenen muhtarlarımız, mahalle ve köy sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracılık etme işlevini yerine getirmektedirler.

Vatandaşlarımızın istek, şikâyet ve önerilerini iletme noktasında ilk başvurdukları kişiler muhtarlarımız, hizmet ağımızda yer alan mahallerimizde gören gözümüz ve duyan kulağımız durumundadırlar.

Sevgi, emek ve özveriyle görev yapan değerli muhtarlarımız düzenlemiş olduğumuz çalıştaylar ve toplantılarda önerileriyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin karar alma süreçlerine önemli katkılar sağlamaktadırlar. Dolayısıyla muhtarlarımız, katılımcı demokrasi anlayışımızın ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Gününü en içten duygularımla kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.