TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19/10/2021 13:34:16
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Tarihi Valilik Binası önünde düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

 

Kurum çelenklerinin Atatürk Anıtı'na sunulması ile başlayan 19 Ekim Muhtarlar Günü Çelenk Sunma Töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Daha sonra Süleymanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Sadık günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

Çelenk Sunma Törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yanı sıra, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Sadık, Süleymanpaşa mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

Tören sonrasında konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, "Katılımcı demokrasi anlayışımız doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde halkımıza hizmet verebilmenin gurur ve mutluluğunu paylaştığımız kıymetli Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, sevgi, emek ve özveriyle sürdürdükleri görevlerinde başarılar diliyorum." dedi.

 

Muhtarlardan Başkan Albayrak'a Ziyaret

 

Süleymanpaşa ve Malkara mahalle muhtarları 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

 

Süleymanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Köseilyas Mahallesi Muhtarı Mahir Sadık ve Süleymanpaşa mahalle muhtarları ile Malkara ilçesine bağlı Sağlamtaş Mahalle Muhtarı Ramazan Ersoy, Vakıfiğdemir Mahalle Muhtarı Talat Kaya, Çavuşköy Mahalle Muhtarı Erdal Esen ve Kalaycı Mahalle Muhtarı Kamil Kabak'a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Albayrak, demokrasinin temel taşını oluşturan mahalle muhtarları ile her zaman uyum içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Ziyarette ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerde tamamlanan ve devam eden çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.