TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Çorlu Trafik Eğitim Parkında Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi
28/10/2021 11:44:19
Çorlu Trafik Eğitim Parkında Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından geleceğin bilinçli yaya ve sürücülerinin yetiştirilebilmesi amacıyla 2 yıl önce hizmete açılan Çorlu Trafik Eğitim Parkı'nda öğrenciler için, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ın da katılımı ile bir etkinlik düzenlendi.

Çorlu ilçesine bağlı Hatip Mahallesi'nde bulunan trafik eğitim parkında trafik polisleri tarafından verilen teorik ve pratik trafik eğitimini yerinde inceleyen Vali Aziz Yıldırım, öğrencilerle trafik konulu bir sohbet gerçekleştirdi. Çocuklara trafik hakkında genel sorular soran Vali Yıldırım, verilen cevapları beğenerek çocukları takdir etti.

Vali Aziz Yıldırım: "Bilinçli Yaya ve Sürücülerin Yetiştirilebilmesi Adına Çok Önemli Bir Çalışma"

Düzenlenen trafik eğitimi ile ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, "Bu tesis, 2 yıl önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak kullanıma açıldı. Güzel bir hizmet. Yalnız pandemi nedeniyle burayı çok fazla kullanamadık. Pandemi sonrası bu yılki eğitim yılında yeniden kullanmaya başladık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, planlı bir şekilde öğrenciler burada trafik eğitimi alacaklar. Bu çalışma bilinçli yaya ve sürücülerin yetiştirilebilmesi adına çok önemli bir çalışma. Küçük öğrencilerimiz burada akülü araçlarla tam bir trafik eğitimi alacak. Işıklandırmaları, üst geçidi, trafik işaretleriyle trafikteymiş gibi hareket edip kuralları öğreniyorlar" dedi.

Daha sonra öğrenciler trafik polisi ve trafik jandarma ekiplerinin kontrolünde akülü araçlarla eğitim gerçekleştirdi.

Düzenlenen Programa Vali Yıldırım'ın yanı sıra Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral ile trafik eğitimi alan öğrenciler katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.