TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
MURATLI İLÇESİ BÜLENT ECEVİT PARKI HİZMETE AÇILDI
02/11/2021 16:01:55
MURATLI İLÇESİ BÜLENT ECEVİT PARKI HİZMETE AÇILDI

Tekirdağ il genelinde vatandaşların nefes alabilecekleri ve hoşça vakit geçirebilecekleri önemli projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Muratlı İlçesi Bülent Ecevit Parkı, Muratlı İlçesi'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünde  düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende ilk olarak kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu, Bülent Ecevit Parkı ile ilgili teknik detayları paylaştı.

BAŞKAN ALBAYRAK: "MURATLI İLÇEMİZ İÇİN BÖYLESİNE ANLAMLI BİR GÜNDE BÜLENT ECEVİT PARKI'NI MURATLILI VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE AÇIYOR OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ"

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak 11 ilçede, Tekirdağ'ı geleceğe taşıyacak önemli proje ve çalışmalara imza attıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Bugün Muratlı İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü. Muratlı İlçemiz için böylesine anlamlı bir günde Bülent Ecevit Parkı'nı da Muratlılı vatandaşlarımızın hizmetine açıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Muratlı İlçesi'ne yaptığımız hizmetlere bir yenisini daha ekledik. Eski Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit'in adının da bu parkta yaşayacak olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Bu duygu ve düşüncelerle Muratlı İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Başta, bize bu vatanı armağan eden ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, eski Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit'i ve tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Parkımızın tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun, herşey Muratlı için olsun" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ve protokol üyeleri tarafından kurdela kesilerek Bülent Ecevit Parkı hizmete açıldı. Açılış sonrası Başkan Albayrak, protokol üyeleri ile birlikte parkı gezerek incelemelerde bulundu ve Muratlılı vatandaşlarla sohbet etti. 

Bülent Ecevit Parkı açılış törenine Başkan Albayrak'ın yanı sıra Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

BÜLENT ECEVİT PARKI 3.000 M2 ALANA SAHİP

3000 metrekare inşaat alanına sahip Muratlı İlçesi Bülent Ecevit Parkı'nda 1000 metrekare çimlendirme işlemi yapıldı. Park projesinde ayrıca, 1 adet süs havuzu, 530 metre kauçuk koşu yolu, 37 metre ahşap oturma duvarı, 133 metre ahşap korkuluk, 170 m² çocuk oyun alanı, 1 takım temalı çocuk oyun alanı da yer almaktadır.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.