TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR'DEN ULUSLARARASI TATBİKATA DESTEK
09/11/2021 13:27:04
BÜYÜKŞEHİR'DEN ULUSLARARASI TATBİKATA DESTEK

Süleymanpaşa ilçesinde 10-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AB MODEX TR 2021 Uluslararası Saha Tatbikatı hazırlıkları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri de hazırlık çalışmalarına başından bu yana destek veriyor.

AB MODEX TR 2021 Uluslararası Saha Tatbikatı 10-15 Kasım tarihleri arasında AFAD koordinatörlüğünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, UMKE ve AKUT iş birliği ve yabancı ülkelerin de katılımıyla Tekirdağ'da gerçekleşecek. Tekirdağ'daki hazırlıklar ise son aşamaya geldi.

Hazırlık faaliyetlerinin başladığı günden bu yana çalışmalara destek veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tatbikat kapsamında Topçu Kışlası alanında kurulan acil komuta merkezi ile sahilde kurulan sahra hastanesinin zemin düzenleme işlemlerini gerçekleştirdi. Zemin düzenleme çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri görev aldı. TESKİ ekipleri de söz konusu alanlarda su ve kanalizasyon altyapısını tamamladı.

Eski Tekel Fabrikası alanındaki kullanılmayan binalar uluslararası tatbikat kapsamında yıkıldı. Burada ekipler senaryo gereği depremde enkaz altında kalanları kurtaracak. Buradan yaralı olarak çıkartılanlar sahra hastanelerine taşınacak. Öte yandan tatbikat esnasında yeni deprem arama kurtarma cihazları da ilk defa denenecek.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.