TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
KÜÇÜK ÖLÇEKLİ BALIKÇILARA MALZEME DESTEĞİ VERİLDİ
30/11/2021 13:28:12
KÜÇÜK ÖLÇEKLİ BALIKÇILARA MALZEME DESTEĞİ VERİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik alanında önemli projeler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda küresel balıkçılık krizinden etkilenen küçük ölçekli balıkçılara destek olmak için ağ ve donatı dağıtımı gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Balıkçı Barınağında gerçekleştirilen programda ilk konuşmayı yapan Su Ürünleri Kooperatif Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, küçük ölçekli balıkçılar için önemli bir projeyi hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a teşekkür etti.

Başkan Albayrak: "Denizlerimizin sunduğu imkân ve fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak ve vatandaşlarımız için katma değer ortaya koymak temel hedeflerimiz arasındadır"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise yaptığı konuşmada, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak siz değerli balıkçılarımızı desteklemeye ve yanınızda olmaya devam ediyoruz. Bilindiği üzere Tekirdağ, iki denize kıyısı olan altı vilayetten biridir. Denizlerimizin sunduğu imkân ve fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak ve vatandaşlarımız için katma değer ortaya koymak temel hedeflerimiz arasındadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin prestij projeleri arasında yer alan Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Hali'ni hizmete sunduk. 1 Eylül tarihi itibariyle Balık Sezonu Açılışını da hep beraber gerçekleştirdik. Bugün de siz değerli balıkçılarımıza destek olmak amacıyla ağ ve donatı dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Desteğimiz Süleymanpaşa'nın ardından Marmaraereğlisi ve Şarköy'de de devam edecek. Marmara Denizi'nde görülen müsilaj nedeniyle en fazla etkilenen grupların başında balıkçılık ve deniz ürünleri sektörü geliyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak siz değerli balıkçılarımızın yanındayız. Aynı şekilde Su Ürünleri Toptancı Hali hizmetlerimizle de su ürünleri esnafımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetlerin siz değerli balıkçılarımıza, esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum." dedi.

Balıkçı ağı ve donatı dağıtımı kapsamında 12 metreye kadar teknesi olan toplam 125 küçük ölçekli balıkçıya 1 adet 200 metre uzunluğunda palamut ağı, 1 adet 200 metre uzunluğunda lüfer ağı, 1 adet donatma ipi, 1 adet 200 metre uzunluğunda polyester ip dağıtımı gerçekleştirildi.

Programa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatif Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal ve balıkçılar katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.