TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR
30/11/2021 14:08:41
BÜYÜKŞEHİR ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR

Çevreye duyarlı yönetim anlayışı çerçevesinde, temizlik faaliyetlerini daha etkin ve verimli bir şekilde sürdürmek amacıyla yatırımlarına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 11 adet temizlik aracı alarak araç filosuna dahil etti.

Temizlik araçlarının tanıtımı için sahil dolgu alanda bir tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Çevre ve Deniz Hizmetleri Şube Müdürü İhsan Rendan, yeni alınan temizlik araçları ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

BAŞKAN ALBAYRAK: "Yapmış olduğumuz bu yatırımlar sayesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kendi imkânlarımızla, düşük maliyetle, etkin ve verimli bir şekilde hizmet verebilme imkân ve kabiliyetimizi arttırıyoruz"

Yeni alınan 11 adet temizlik makinesinin araç filosuna dâhil edilmesi ile hizmet kapasitenin arttırıldığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  "Devlet Malzeme Ofisi'nden kamu teşvik indirimi kapsamında almış olduğumuz 11 adet yeni aracımızın toplam maliyeti 10 milyon 450 bin TL'dir. 11 aracın yıllık kiralama bedelinin 4 milyon 828 bin 560 TL olduğu göz önünde bulundurulduğunda, satın almış olduğumuz araçların maliyetini 2,5 yıl gibi kısa bir sürede amorti ettiği görülmektedir. Yapmış olduğumuz bu yatırımlar sayesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kendi imkânlarımızla, düşük maliyetle, etkin ve verimli bir şekilde hizmet verebilme imkân ve kabiliyetimizi arttırıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her gün 11 ilçemizde 21 bulvar, 198 cadde, 15 meydan, 19 sokak ve 7 sanayi sitesinde toplam 354 bin 700 metre yolun ve bu yolların kenarlarındaki kaldırımların temizliğini yapıyoruz. 11 aracımızın her biri bir ilçemizde faaliyet gösterecektir. Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz. Temizlik araçlarımızın kentimize hayırlı olmasını diliyorum. " Dedi.

Yeni alınan temizlik araçlarının her biri 95 beygirgücü Dizel Süpürge Motoruna, 7 metreküp çöp toplama haznesine ve 1700 litre su haznesine sahiptir. Araçların yüksek vakum özelliği zorlu şartlarda dahi toz, çamur, sigara izmariti, çekirdek kabuğu ve ağaç yaprakları gibi katı atıkların toplanmasına imkân sağlamaktadır.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.