TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
03/12/2021 08:55:33
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

3 Aralık günü, Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarıyla ilgili toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir.

En büyük engel, sevgisizlik ve önyargılı olmaktır. Engellilerimiz, imkân sağlandığı takdirde iş dünyasında, toplumsal yaşamda, sporda, sanatta, siyasette önemli başarılara imza atmaktadırlar. Engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak, fırsat eşitliği sağlamak ve onların hayata sımsıkı bağlanmalarını sağlamak toplumsal sorumluluğumuzdur.

Engelli bireylerimize eğitim, sağlık, ulaşım hizmetlerinin sunulması, istihdam edilmeleri ve toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması sosyal devlet anlayışının bir gereğidir.

Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğu gerçeğinden hareketle engelli vatandaşlarımızın sorunlarına kalıcı çözümler üretme konusunda devletimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve toplumumuza önemli görevler düşmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da engelli bireylerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal duyarlılığımızı daha da güçlendirmesi ümidiyle, engellilerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.