TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ZÜBEYDE HANIM PARKI HİZMETE AÇILIYOR
17/12/2021 15:28:21
ZÜBEYDE HANIM PARKI HİZMETE AÇILIYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesinde hayata geçirilen Trakya'nın En Büyük Meydan Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Zübeyde Hanım Parkı, 24 Aralık'ta düzenlenen törenle hizmete açılacak. Böylece Süleymanpaşa Meydan Genişletme projesinin son etabı da tamamlanmış olacak.

Başkan Kadir Albayrak: "Zübeyde Hanım Parkı'nın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim"

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Büyükşehir Belediyesi olarak insan odaklı bir anlayışla vatandaşlarımızın rahat nefes alacakları, sosyalleşme imkânı bulacakları park ve yeşil alanları hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Süleymanpaşa ilçemizde hayata geçirdiğimiz Trakya'nın en büyük meydanı projesi ile meydanımız hem estetik bir görünüme kavuşuyor hem de kültürel ve tarihsel dokuyu ortaya çıkarmış oluyoruz. 24 Aralık'ta açılışını gerçekleştireceğimiz Zübeyde Hanım Parkı'nın ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Süleymanpaşa İlçesi Ortacami Mahallesi'nde yıkılan eski Türk Telekom binası alanında bulunan Tarihi Depo Binası çevresinde yapılan, 1.500 metrekare yeşil alana sahip olan  ÖPA - 1 Projesi Zübeyde Hanım Parkı'nda 320 metrekare yeşil alanı kapsayan oturma alanı ve 750 metrekare kaldırım düzenlemesi yapıldı. Projede ayrıca yeşil alanlarda bölgenin iklim şartlarına uygun ağaç, çalı ve çim alanlar bulunuyor. Çocuk oyun alanları, doğal taşlar ile yapılmış şelaleler ve doğal taşlar ile park alanında doğal bir ortam da sağlanmış oldu.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.