TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
KADIN DANIŞMA MERKEZLERİ HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETİYOR
11/01/2022 14:37:59
KADIN DANIŞMA MERKEZLERİ HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kadını ve aile kurumunu güçlendirmek amacıyla hizmete açılan Kadın Danışma Merkezleri, yeni proje ve uygulamalarla hizmet yelpazesini genişletiyor.

Çerkezköy, Çorlu ve Süleymanpaşa ilçelerinde faaliyet gösteren Kadın Danışma Merkezleri, Eylül 2016'dan bu yana hizmet veriyor. Kadın Danışma Merkezlerine müracaat eden vatandaşlara psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları tarafından şiddet türleri, aile içi iletişim sorunları, eşler arası çatışma, ebeveyn tutumları ve sosyal uyum zorlukları gibi konularda psikososyal danışmanlık ve rehberlik hizmetleri veriliyor. Ayrıca şiddete maruz kalan kadınlara, yasal hakları ile ilgili danışmanlık hizmeti sunuluyor.

Kadın Danışma Merkezlerinde her türlü danışmanlık hizmeti özel olarak hazırlanmış alanlarda, psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları tarafından özel hayata saygı ve gizlilik çerçevesinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN BİLİNÇLİ BİREYLER

Hizmette sınır tanımayan Kadın Danışma Merkezleri, uygulamalarını çeşitlendirerek geliştiriyor. Bu kapsamda Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlik Grubu kuruldu.

Kadın Çalışmaları Atölyesinde psikolog ve sosyal hizmet uzmanları tarafından etkinliğe katılan kadınlara 8 hafta boyunca haftada 1 kez olmak üzere 1,5 saatlik çalışmayla kadın hakları, kadın sağlığı, kadına yönelik şiddet, çocuğun gelişim dönemleri gibi konularda eğitim ve bilgilendirme yapılıyor.

 

Öte yandan 36-60 ay arası çocukların sosyal, duygusal ve öz bakımlarının geliştirilmesine yönelik Çocuk Etkinlik Grupları oluşturuluyor. Bu uygulamaya Kadın Çalışmaları Atölyesine katılım sağlayan kadınların çocukları da dâhil ediliyor.

 

VATANDAŞ ODAKLI HİZMET

Kadın Danışma Merkezlerinin hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, ilgili merkezlere şahsen müracaat edebildikleri gibi 0850 459 34 34 numaralı hattı arayarak yetkililerden bilgi alabilir ve randevu oluşturabilir.

 

 

BAŞKAN ALBAYRAK: "AİLEYE, KADINLARA VE ÇOCUKLARA YÖNELİK HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK"

Kadın Danışma Merkezlerinde yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çorlu, Çerkezköy ve Süleymanpaşa'da faaliyet gösteren Kadın Danışma Merkezlerimiz, hizmet standartlarını her geçen yıl daha da güçlendiriyor. Aile kurumunu güçlendirmeye yönelik hizmetlerimiz devam ediyor. Yoğun ilgi gören Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlik Grupları faaliyetlerinin Çorlu ve Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezleri'nde de gerçekleştirmeye yönelik çalışmalarımızı başlattık. Danışma, rehberlik, Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlik Grupları hizmetlerimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızı, Kadın Danışma Merkezlerimize davet ediyorum." dedi.

Kadın Danışma Merkezlerinin Adresleri:

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi, İstasyon Cd. No:1 Kat:2 Çerkezköy/Tekirdağ

Çorlu Kadın Danışma Merkezi, Muhittin Mahallesi Salih Omurtak Cad. Gül İş Merkezi No:51 Kat:5 Çorlu/Tekirdağ

Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezi, Eski Cami - Orta Cami Mahallesi Yunusbey Caddesi No: 14 Kat:2 Süleymanpaşa/Tekirdağ

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.