TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAHARIN MÜJDECİSİ HIDIRELLEZ ŞENLİKLERLE KUTLANDI
08/05/2022 13:17:51
BAHARIN MÜJDECİSİ HIDIRELLEZ ŞENLİKLERLE KUTLANDI

Sevgi, kardeşlik ve yardımlaşmanın günü, baharın gelişinin müjdecisi olan Hıdırellez, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen etkinliklerle büyük bir coşku içinde kutlandı.

Saray İlçesi'nin Çukuryurt Mahallesi'nde bu yıl 100.'sü gerçekleştirilen geleneksel Hıdırellez şenliklerine büyük ilgi gösteren vatandaşlar, birbirinden eğlenceli aktivitelerin yanı sıra Süheyla ve Blues of Rumeli konseri ile hem hoşça vakit geçirdiler hem de baharın müjdecisi Hıdırellezi doyasıya kutladılar.

BAŞKAN ALBAYRAK: "Baharın ve güzel günlerin müjdecisi olan Hıdırellez Günü'nün, sağlık, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum"

Şenliklere katılarak vatandaşların coşkusuna ortak olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, baharın ve güzel günlerin müjdecisi Hıdrellezi karşılamanın mutluluğunu vatandaşlarla birlikte yaşadıklarını belirterek, "Yüreklerimizi yaşama sevinciyle dolduran, baharın güzel günlerinin müjdecisi Hıdırellez'e hep beraber kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hızır ve İlyas peygamberlerin yeryüzünde kavuştukları bu güzel ve anlamlı gün, içimizdeki doğa sevgisini arttırırken bahar mevsiminin güneşli ve güzel günlerinin gelişini de müjdelemektedir. İnanç ve geleneklerimizde önemli bir yeri olan Hıdırellez Günü'nde kırlara gidilir, şenlikler düzenlenir ve iyi dileklerle dualar edilir. Sevgi, kardeşlik ve yardımlaşmanın günü olan Hıdırellez, insanları ortak değerler etrafında birleştirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, baharın ve güzel günlerin müjdecisi olan Hıdırellez Günü'nün, sağlık, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum." dedi.

Etkinliğe katılan Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun da birer konuşma yaparak tüm Tekirdağlıların Hıdırellez bayramını tebrik ederek, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.