TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ÇERKEZKÖY İLÇESİ ATATÜRK VİYADÜĞÜNDEKİ YAYA YOLU GENİŞLETME VE ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
13/05/2022 14:22:34
ÇERKEZKÖY İLÇESİ ATATÜRK VİYADÜĞÜNDEKİ YAYA YOLU GENİŞLETME VE ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Çerkezköy İlçesi'nde Gazi Mustafa Kemal Paşa İle İstasyon Mahallesi arasında yaya ve taşıt ulaşımını sağlayan Atatürk Viyadüğü'nde, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri tarafından yürütülen yaya yolu genişletme ve bsk sıcak asfalt serim çalışmaları tamamlandı.

Atatürk viyadüğü'ndeki yolun gidiş geliş uzunluğu 720 metre, genişliği 7 metre olup toplamda 900 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi. Köprü tadilat çalışması ile kapsamında, mevcut köprü üzerinde bulunan yaya korkulukları ile birlikte köprü taşıt yolunda bulunan kullanım ömrünü tamamlamış genleşme derzleri değiştirilirken köprü yaya yolu genişliği de 2 metre olacak şekilde yenilendi.

BAŞKAN ALBAYRAK: "ATATÜRK VİYADÜĞÜNDEKİ ÇALIŞMALARIMIZ VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN"

Çerkezköy İlçesi Atatürk Viyadüğündeki yaya yolu genişletme ve asfalt çalışmalarının tamamlandığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çerkezköy'ün nüfus yoğunluğu en fazla olduğu bölgede yer alan Atatürk Viyadüğü yenileme çalışmalarımız kapsamında, okul giriş ve çıkış saatlerinde yaya yoğunluğunun artmasından dolayı yaşanan sıkıntıların çözülebilmesi için mevcut kaldırımların genişletilmesi ile birlikte, kullanım ömrünü tamamlamış genleşme derzlerinin de herhangi bir can ve mal güvenliğine zarar vermemesi için yenileme işlemleri tamamlanmıştır. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.