TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
KAMU MALINA ZARAR VERİLMESİNİ KINIYORUZ
23/05/2022 16:32:24
KAMU MALINA ZARAR VERİLMESİNİ KINIYORUZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizce, il genelinde yol yapım çalışmalarında kullanılan iş makinelerine zarar verilmesi tarafımızca üzüntüyle karşılanmıştır.

Süleymanpaşa İlçesi Dumansız Sanayi Bölgesi 16. Sokak'taki çalışma sahasında bulunan iki adet iş makinesinin parça ve ekipmanları kırılmak ve sökülmek suretiyle hırsızlık gerçekleştirilmiş ve bu şekilde kamu malına zarar verilmiştir.

Yapılan tespitlere göre meydana gelen hırsızlık olayında finişer makinesinin merdiven basamakları ve teknik bazı parçaları sökülerek çalınmıştır. Lastik tekerlekli silindirin yan camı kırılarak klimasına zarar verilmiş ve kaputu açmaya zorlanarak eğilmiş ve hasar verilmiştir. Ayrıca aynı makinanın su deposuna zarar verilmiş ve muslukları kırılmıştır. Hırsızlık ve diğer hasarlarla birlikte kamu malına verilen zarar takribi 20 Bin TL civarındadır.

Kimliği belirsiz şahıs ya da şahısların küçük hesaplarla gerçekleştirdikleri bu hırsızlık sonucunda iş makinelerimizde maddi zarar meydana gelmiştir. Unutulmamalıdır ki, kurumumuz bünyesinde kullanılmakta olan araç ve ekipmanlarla tüm Tekirdağ halkına hizmet verilmektedir.

Meydana gelen olay nedeniyle soruşturma başlatılmış olup, adli süreç kurumumuzca yakından takip edilecektir.

Öte yandan iş makinelerinde verilen zararı gidermeye yönelik çalışmalar başlatılmış olup, yol yapım hizmetlerine devam edilecektir.

Söz konusu hırsızlık olayını gerçekleştiren ve iş makinelerine zarar veren şahıs ya da şahısları kınıyor, vatandaşlarımızın benzer nitelikte bir olaya tanık olmaları halinde kurumumuza, kolluk kuvvetlerine veya adli mercilere bildirmeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz.

Saygılarımızla,

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.