TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
19/09/2022 08:44:44
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Yurdumuzun kurucusu ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verilişinin 101. yıl dönümünü kutluyoruz.

Tarihimizde gazilik kavramının çok büyük önemi vardır. Ulusumuz, Osmanlı Devleti’nin kurucusu I. Osman’a “Gazi” unvanını vermiştir. “Gazi” unvanı verilen bir diğer büyük şahsiyet, 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı’nda Plevne’de verdiği destansı mücadele ile tarihe geçen ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün örnek aldığı Gazi Osmanpaşa’dır.

Şanlı Sakarya Zaferi’nin ardından Milli Mücadelenin Büyük Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Millet Meclisimiz tarafından “Mareşal” ve “Gazi” unvanları verilmiştir.

Güzel yurdumuzu, Cumhuriyet’imizi, demokrasimizi, özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize ne kadar şükretsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Eylül Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.