TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
YANGINDAN KORUNMA VE İTFAİYECİLİK HAFTASI DOLAYISILA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
26/09/2022 10:46:24
YANGINDAN KORUNMA VE İTFAİYECİLİK HAFTASI DOLAYISILA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308. yılı ve İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Tarihi Valilik Binası önünde gerçekleştirilen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’a çelenk sunuldu. Törende bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cengiz Çelik, İtfaiye Teşkilatı’nın tarihine değinerek, itfaiye erlerinin son derece önemli ve sorumluluk gerektiren bir mesleği yerine getirdiklerini belirtti.

Çelenk sunma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil, TEKULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Emin Pehlivan, İtfaiye Dairesi Başkanı Cengiz Çelik ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye personeli katıldı.

Başkan Albayrak, “İtfaiye Teşkilatımız Canlarını Hiçe Sayarak, Büyük Fedakârlıklarla Görev Yapıyor”

Tören sonrasında konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İnsanlık, doğa ve tüm canlılar başta yangınlar olmak üzere doğal afet riskleriyle karşı karşıyadır. İtfaiye Teşkilatımız bizleri, kentlerimizi, sosyal yaşamları ve doğamızı yangınlara karşı korumak için gece gündüz demeden, mesai kavramı tanımadan, gerektiğinde kendi canlarını hiçe sayarak, büyük fedakârlıklarla görev yapıyor. Halkımızın can ve mal güvenliği için özveri ile çalışan tüm itfaiyecilerimizin Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftasını kutlar, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dilerim.” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.