TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ZABITA HAFTASI KUTLANIYOR
01/09/2023 13:14:01
ZABITA HAFTASI KUTLANIYOR

Zabıta Teşkilatının kuruşunun 197’nci yılı ve 1-7 Eylül Zabıta haftası dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Tarihi Valilik binası önünde gerçekleştirilen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Ulaş Gürkan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Törende açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Ulaş Gürkan, Zabıta Teşkilatının toplum içerisinde gerçekleştirdiği görevlerin önemine değindi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar da bir konuşma yaparak, Zabıta haftasını kutladı.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “ZABITA PERSONELİMİZ, VATANDAŞLARIMIZ İLE KURUMUMUZ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRMEKTEDİR”

 

Zabıta Haftası Çelenk Sunma Töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, " Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin birimleri arasında zabıta teşkilatımızın özel bir yeri var. Zabıta teşkilatımız vatandaşlarımızın güvenliği, sağlığı ve mutluluğu için çalışıyor. Çalışkan ve fedakâr zabıta personelimiz, 7 gün 24 saat çalışma esasına göre mesai kavramı olmaksızın vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Zabıta personelimiz, vatandaşlarımız ile kurumumuz arasında köprü vazifesi görmektedir. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarınızı üstün bir gayret ve özveriyle sürdüreceğinize olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan değerli mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm Zabıta Teşkilatımızın, 197. Kuruluş yıldönümünü ve 1-7 Eylül Zabıta Haftası'nı kutluyor ve tüm zabıtalarımıza meslek yaşamlarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Saygı ve Şenol Karaküçük, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Ulaş Gürkan ile Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesinin bürokratları ve zabıta personelleri yer aldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.