TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ANNE ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBU TAMAMLANDI
07/11/2023 10:36:25
ANNE ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBU TAMAMLANDI

Altyapı ve üstyapı çalışmaları ile Tekirdağ’ın çehresini değiştiren ve dev yatırım ve projelerle kentin gelişimine büyük katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında da örnek proje ve çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nde 4 hafta boyunca devam eden haftada bir gün 2 saat süren 1’inci ‘Anne-Çocuk Etkinlik Grubu’ tamamlandı. Etkinliğe katılan ebeveynlere katılımcı belgeleri verildi.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından annelerin 60-72 aylık çocuklarıyla birlikte paylaşım yapmalarına olanak sağlayan etkinliğin amacı; anneye çocuğuyla vakit geçirmesi konusunda nasıl uyumlu olacağını yaşatarak öğretilmesidir. Bu kapsamda çocukların bilişsel, sosyal-duygusal, fiziksel ve dil gelişim alanlarının her birine uygun etkinlikler düzenlenmektedir.  Atölyeyi yürüten Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi personel tarafından katılımcı anne ve çocuklara hem destek olunuyor hem de yönlendirmelerde bulunuluyor. Çocuklar atölye sayesinde anneleriyle beraber kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmiş oluyor. Anneler, uygulanan etkinlikte öğrendiklerini evlerinde de aynı şekilde uygulamaya devam ediyor.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: "SOSYAL ALANDAKİ ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ"

 

Anne-çocuk etkinlik grubunun ebeveynler için son derece faydalı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadın ve çocukların toplumun en önemli özneleri olduğunu biliyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz. Okulöncesi dönemde, çocuğa dış dünyayı tanıma olanağı veren, ona çeşitli alışkanlıklar kazandıran temel kurum ailedir. Çocuk, aile içinde temel öğrenme için gerekli deneyimleri kazanırken, olanaklar ölçüsünde gidebileceği okulöncesi eğitim kurumlarında bu deneyimleri pekiştirme ve zenginleştirme fırsatını bulmaktadır.  Ebeveynleri ile geçirdiği zaman çocuk için çok kıymetlidir. Anne-Babaların çocuklarıyla oyun oynaması hem kendileri hem de çocukları açısından çok olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Kadın Çalışma Atölyesi ve Çocuk Etkinlikleri Grubu'nda yer alan tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal alandaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz." dedi.

 

ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBU'NDA ÇOCUĞUN ÖZGÜVEN KAZANABİLMESİ HEDEFLENİYOR

 

Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını destekleyici etkinlikleri içeren ve 8 haftalık oturumlar şeklinde planlanan Çocuk Etkinlikleri Grubunda,  90 dakika süren oturumlar boyunca Türkçe dil etkinliği, müzik etkinliği, oyun ve hareket etkinliği, sanat etkinliği ve drama etkinliklerinden yararlanılarak bilişsel gelişim, psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim ve öz bakım gelişimi gibi alanlarda uygulamalar yapılırken bu sayede çocukların özgüven kazanabilmesi, grup içinde uyumlu hareket edebilmesi, olumlu davranışları taklit ederek öğrenmesi hedefleniyor. Çocuk Gelişimci Meltem Balcı tarafından gerçekleştirilen uygulamalar sırasında çocuklar üzerinde yapılan gözlemler sonucunda 4. haftadan itibaren ebeveynler ile de seanslar düzenleniyor.

 

Atölyelerin son derece faydalı geçtiğini belirten katılımcılar, katkı ve desteklerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür ettiler. Anne-Çocuk Etkinlikleri 4 haftalık hazırlanan program yeni kayıt almaya devam etmektedir.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.