TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
13 KASIM TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞ BAYRAMI RESEPSİYONU DÜZENLENDİ
14/11/2023 09:20:55
13 KASIM TEKİRDAĞ'IN KURTULUŞ BAYRAMI RESEPSİYONU DÜZENLENDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve kıymetli eşi Gülseren Albayrak’ın davetleri ile 13 Kasım Tekirdağ'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla Süleymanpaşa ilçesinde resepsiyon düzenlendi.

Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunu konu alan sinevizyon gösterisi ile başlayan 13 Kasım Resepsiyonu’nun açılış konuşmasını Başkan Kadir Albayrak gerçekleştirdi.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ ATATÜRK'ÜN FİKİRLERİNİN IŞIĞINDA İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Başkan Albayrak konuşmasında, "Değerli hemşehrilerim, 13 Kasım Tekirdağ'ın Kurtuluş Bayramını birlik ve beraberlik içerisinde kutluyor olmanın mutluluğuyla hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlemiş olduğumuz Kabul Törenimize hoş geldiniz. Bilindiği üzere özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, Cumhuriyet'imizi ve demokrasimizi Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlandırılmış olmasına borçluyuz. Her bir aşaması şanlı bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı'nda kahraman ordumuz, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde zaferden zafere koşmuştur. İnönü'de, Sakarya'da ve Dumlupınar'da, çağın en modern silahlarına sahip düşman ordularını mağlup eden şanlı ordumuz, vatan topraklarımızı işgalden kurtarmıştır.11 Ekim 1922 tarihinde imzalanan Mudanya Mütarekesi, muharebelerin kazanıldığı Anadolu topraklarının yanı sıra İstanbul ve Trakya Bölgemizin de kurtarılmasını sağlaması büyük bir diplomatik zaferdir. Ne mutlu bizlere ki, vatan sevgisini her şeyden üstün tutan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir dünya liderini yetiştiren yüce Türk milletinin fertleriyiz. Bir diğer gurur kaynağımız ise fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür Cumhuriyet nesilleri olmamızdır. Atalarımızın ağır bedeller ödeyerek kurtardıkları, Cumhuriyet'i kurdukları ve kalkınma seferberliğini gerçekleştirdikleri güzel vatanımızda özgürlük, bağımsızlık ve barış içerisinde yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emanetini korumak, yaşatmak ve yüceltmek en önemli görevimizdir. Tarihimizden ilham alarak Atatürk ilkelerini, devrimlerini ve çağdaş fikirlerini yükselen yeni nesle anlatmaya devam edeceğiz. Yüz yıla yakın tarihiyle köklü bir çınar olan Türkiye Cumhuriyeti Atatürk'ün fikirlerinin ışığında ilelebet payidar kalacaktır. Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde 13 Kasım Tekirdağ'ın Kurtuluş Bayramını en içten duygularımla kutluyor, başta Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. Yaşasın 13 Kasım, yaşasın Cumhuriyet'imiz, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk" ifadelerini kullandı.

Başkan Albayrak'ın konuşmalarının ardından keyifli bir müzik dinletisi ile katılımcılara müzik ziyafeti yaşatıldı. Başkan Kadir Albayrak da masaları ziyaret ederek misafirlerle sohbet etti.

13 Kasım Resepsiyonuna; Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Milletvekilli Nurten Yontar, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, kurum ve kuruluşların temsilcileri, il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.