TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
KAPAKLI ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ HİZMETE BAŞLADI
15/11/2023 09:12:31
KAPAKLI ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ HİZMETE BAŞLADI

 

Sosyal belediyecilik alanında atılımlarına aralıksız devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi’ni vatandaşların hizmetine açtı. Merkez’de engelli, yaşlı, kadın ve çocuklara yönelik psikososyal destek verilmeye başlandı.

 

Hayata geçirdiği projelerine her geçen gün bir yenisini ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,  Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi’ni vatandaşların hizmetine açtı. Kapaklı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde görev yapan psikolog ve sosyal hizmet uzmanları tarafından engelli, yaşlı, kadın ve çocuklara psikososyal destek veriliyor.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK “VATANDAŞLARIMIZIN HUZURU VE KONFORU İÇİN BUNDAN SONRA DA DURMAKSIZIN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Engelsiz Yaşam Merkezi, bölgedeki çok önemli bir ihtiyacı karşılamış olacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bugüne tüm çalışmalarımızı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk. Bu anlayış doğrultusunda projelerimizi hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın huzuru ve konforu için bundan sonra da durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezimizde psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarımız, engelli, yaşlı vatandaşlarımıza, kadın ve çocuklarımıza psikososyal destek vermeye başladı. Bize ihtiyaç duyan her vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Psikolog ve Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından verilecek psikososyal destek hizmeti için vatandaşlar 0850 459 04 04 numaralı telefondan ulaşarak randevu alabilecekler.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.