TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN YÜCEER, MBB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
09/05/2024 10:37:57
BAŞKAN YÜCEER, MBB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Marmara Belediyeler Birliği’nin 2024 yılı birinci dönem meclis toplantısında yapılan seçim sonucunda meclis üyelerinin oylarıyla birliğin encümen üyeliğine seçildi.

Marmara Belediyeler Birliği’nin 2024 yılı yeni dönem ilk meclis toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan seçim sonucunda Marmara Belediyeler Birliği’nin yeni dönem Başkanı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey olurken Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer de encümen üyeliğine seçildi.

BAŞKAN YÜCEER: “MBB, BELEDİYELER ARASI DAYANIŞMA AĞINA LİDERLİK EDEBİLECEK BİR KURUM”

Marmara Belediyeler Birliği’nin, Marmara Bölgesi'nde yaşanan sorunlara çözüm üretme sürecinde önemli roller üstlenebileceğini dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Türkiye'de belediyeler arası dayanışma ağıyla birçok sorun çözülebilir ve Marmara Belediyeler Birliği de bu sürece liderlik edebilecek kapasitede bir kurum. Yeni dönemde belediyelerin güçlendirilmesi, kaynakların adil dağıtımı ve sorunların ortak çözümü için iş birliği ve dayanışma içerisinde olacağız. MBB'nin yeni dönemdeki hedefleri arasında, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, kaynakların adil dağıtımı, deprem ve iklim krizi gibi sorunlara ortak çözümler bulunması yer alıyor. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu sürece olabildiğince katkı sağlamak ve Tekirdağ’ımız için kazanım elde etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.