TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
İlçe Belediyeleri
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Rasim YÜKSEL
  Ergene Belediye Başkanı

  10 Ocak 1966 yılında Velimeşe’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Velimeşe’de, lise eğitimini Çorlu Endüstri Meslek Lisesi Yapı bölümünde tamamladı. Yüksel İnşaat Ltd. Şti’nin sahibidir. Uzun yıllardır Türkiye’nin genelinde bir çok belediyeye mobilya satışı yapmaktadır. Mesleğine halen aktif olarak devam eden Yüksel, evli ve iki çocuk babasıdır.

  1992 yılında CHP’ye üye olmasıyla birlikte aktif olarak siyasete başladı. Üç dönem Velimeşe Belde Başkanlığı yaptı. 2009 yerel seçimlerinde CHP Velimeşe Belediye Başkanı seçildi. Bunun yanı sıra  2 kez spor kulübü başkanlığı ve okul aile birliği başkanlığı görevlerinde bulundu.

  2014 yerel seçimlerinde aday gösterilerek, Ergene Belediye Başkanı seçildi.

   

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Osman İNAN
  Hayrabolu Belediye Başkanı

  1964 İzmir doğumlu olan Dr. Osman İnan, İzmir Atatürk Lisesi sonrasında 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mecburi hizmetini 2,5 yıl boyunca Muşun Bulanık İlçesinin bir köyünde yapmıştır.

  Kendi ifadesi ile suyu olmayan, haftada 1 veya 2 defa elektrik verilebilen bu köyde memlekete ve insana hizmetin önemini daha da derinden kavrayan Dr. İnan, 1989 yılında askerlik görevi için geldiği Hayrabolu ya tayin edilmiştir; ve 30 yıldır Hayrabolu da hekimlik görevini yürütmektedir. Doğcalı, Buzağcı, Tatarlı ve Lahana Mahallerinde Aile Hekimi olarak görev yapmış olan Osman İnan, bu yıllar içerisinde birçok Kaymakamdan takdir beratı, Sağlık Bakanlığından ödül almış, 2017 yılında ise Yılın Aile Hekimi seçilerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet edilmiştir.

  Dr. Osman İnan, Eczacı Aytül İnan ile evlidir. İnan ailesinin Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden Farmakognozi Doktorasına devam eden ve üniversitede Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Yiğit İnan isminde bir evladı vardır.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Mustafa ÇETİN
  Kapaklı Belediye Başkanı

  13 Ocak 1968 tarihinde Bulgaristanın Şumnu kasabasında doğdu. 1978 yılında yapılan ve parçalanmış ailelerin birleştirilmesi kapsamını taşıyan anlaşma sayesinde ailesiyle birlikte anayurdu Türkiye ye göçederek Kapaklı ya yerleşti. İlkokulu Kapaklı da, Ortaokulu Çerkezköy de, Teknik Lise Makine Bölümünü ise Edirne de okudu. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi / Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1990  1992 yılları arasında Almanya da Lisan eğitimi aldı. Almanca ve Bulgarca bilmektedir. Özel sektörde 1993 yılından 2006 yılına kadar bölgenin saygın kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Ulaş YURDAKUL
  Malkara Belediye Başkanı

  11 Nisan 1980 tarihinde Malkara ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Malkara'da tamamladıktan sonra, lise öğrenimimi Tekirdağ Anadolu Lisesinde, Yüksek öğrenimimi de Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamladı. 2004 yılında Yurdakul Eczanesi'ni açarak eczacılık mesleğime başladı. 2009 yılında CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak başladığı siyaset hayatında, 16 Ocak 2010 tarihinde yapılan ilçe kongresinde Malkara CHP İlçe Başkanı olarak seçildi. 15 Temmuz 2013 tarihinde yaklaşık üçbuçuk sene yaptığı İlçe Başkanlığı görevimden ayrılarak Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkanı adayı oldu. 31 Mart 2014 tarihindeki seçimlerde Malkara Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

  Evli ve bir kız çocuğu babasıyım.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Hikmet ATA
  Marmaraereğlisi Belediye Başkanı

  1961 yılında Yeniçiftlik Mahallesinde doğdum. İlkokul eğitimini Yeniçiftlik Mahallesinde, ortaokul eğitimini Çorlu ilçesinde, lise eğitimimi ise; Tekirdağ Ticaret Lisesinde tamamladım. Geçimimi çiftçilik yaparak sağlamaktayım. 2009-2014 dönemi içerisinde Yeniçiftlik Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkanlığı görevlerini yürüttüm. Edindiğim tecrübeler ile ilçemizin gelişimi ve ticari alanların oluşturulması, ilçemizde bulunan esnaf ve vatandaşların refahı için gerekli çalışmalarda bulundum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

  2019-2024 yılı Marmarereğlisi Belediye Başkanlığı görevine halkımızın teveccühü ile seçildim. Belediye Başkanlığım süresince ilçemiz ve ülkemiz adına doğru yatırımlar yaparak daha modern bir ilçe amacıyla tüm gayretimle çalışacağım.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Nebi TEPE
  Muratlı Belediye Başkanı

  21.12.1958 Hayrabolu Kılıçlar Köyün'de doğdu. ilk okulu Muratlı Cumhuriyet ilkokulunda, Orta okulu Muratlı Ortaokulu, Liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde bitirdi. 1983 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirerek Ziraat Mühendisi ünvanını aldı. 1986 yılında askerliğini kısa dönem er olarak yaptı.

  1987 yılında Muratlı'da iş hayatına atıldı. Mesleğiyle ilgili olarak yumurta tavukçuluğu işletmesini kurarak yumurta üretimine başladı. 1999 yerel seçimlerinde Demokratik Sol Parti'den aday oldu. Seçilerek Muratlı Belediye Başkanlığı görevini devraldı.

  2004-2009-2014 yerel seçimlerinde tekrar aday oldu. Yeniden seçilerek görevine devam etmektedir.

  Nebi TEPE, evli ve bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Özgen ERKİŞ
  Saray Belediye Başkanı

  20 Nisan 1973 doğan Özgen Erkiş İlkokulu, ortaokulu ve liseyi burada okudu. İyi düzeyde akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Koç Üniversitesinde okudu. Evlidir. 3 çocuk babasıdır. 32 yıllık aktif siyasi hayatına devam etmektedir.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Hüseyin UZUNLAR
  Süleymanpaşa Belediye Başkanı

  01.01.1963 tarihinde Tekirdağ/ Kumbağ’da doğumludur. Endüstri Meslek Lisesinden 1980 yılında mezun oldu. 1986 ve 2009 yılları arasında esnaflık yaptı. Siyasete 1994 yılında Kumbağ Belde Belediyesi Meclis Üyesi seçilerek başladı 2009 yılına kadar meclis üyeliği yaptı. Daha sonra 2009 yılında Kumbağ Belde Belediye Başkanlığına seçildi. 2014 yılında 6360 Sayılı kanuna göre belde belediyelerinin kapatılmasıyla görevini tamamladı. 2014 – 2016 Yıllarında AK PARTİ Süleymanpaşa İlçe Başkan Yardımcılığı 2016 –2019 Yıllarında da AK PARTİ Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı yaptı. 2019 yılında Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi seçildi ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

  Evli ve 2 çocuk babasıdır.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Vahap AKAY
  Çerkezköy Belediye Başkanı

  1978 yılında Çerkezköy’de doğdu. İlkokulu Çerkezköy Cumhuriyet İlkokulun'da Ortaokulu Çerkezköy 75.yıl Okulun’da okudu. Lise eğitimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamladı.Ankara Bilkent Üniversitesi'nde iki yıl ingilizce eğitimi aldı. Bilgisayar Teknolojileri Büro Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

  Çerkezköy'de 60 yıla aşkın süredir esnaflık yapan ticaretle uğraşan aile şirketin de çalıştı. 2006 - 2011 yıllarında Kızılay Çerkezköy Şubesi'nde Başkan Yardımcısı Görevinde bulundu.

  Vahap Akay, evli ve bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Ahmet Sarıkurt
  Çorlu Belediye Başkanı

  1979 yılında Karadeniz Ereğli'de doğdu.

  2001 İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ahmet Sarıkurt;

  2001-2006 yıllarında özel bir firmada kontrol mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2006-2009 yılları arasında ortağı olduğu firmasının yöneticiliğini yaptı.

  2009 Yerel Yönetim Seçiminde CHP'nin adayı olarak Çorlu Belediye Meclisi'ne giren ve 2009-2014 yılları arasında belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Sarıkurt, 30 Mart 2014 Yerel Seçimi'nin ardından yeniden bu göreve getirildi.

  3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen meclis oylamasında başkan seçilerek Çorlu Belediye Başkanlığı görevine başladı.

  ...

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
  Alpay VAR
  Şarköy Belediye Başkanı

  1983 yılında Şarköy de doğdu ilk ve orta öğrenimini Şarköy Evrenosbey İlköğretim okulunda , lise öğrenimini Tekirdağ Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesinde tamamladıktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden ve ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.

   

  Alpay Var. Evli ve iki çocuk babasıdır. Ticari faaliyetlerini zahirecilik, kömür, un ve bakliyat alanlarında sürdürmektedir. 2013 Yılından bu yana Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Üyesi ve Şarköy Temsilciliği görevlerini sürdürmektedir.

   

  2015 ve 2017 yıllarında yapılan CHP ilçe başkanlığı kongrelerinde iki dönem üst üste Şarköy İlçe Başkanı seçilmiş ve hep birlikte gönül birliğiyle Şarköy halkının refahı ve Şarköyün gelişimini hedefleyen anlayış doğrultusunda Şarköy Belediye Başkanlığına aday olup, 31 Mart Yerel seçimlerde Şarköyün genç Başkanı olmuştur.

  ...

BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.