TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TRAFİK ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI
28/06/2024 09:27:36
TRAFİK ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşların güvenli ve konforlu bir şekilde şehiriçi seyahatlerini gerçekleştirebilmesi amacıyla toplu taşıma araçları, ticari taksiler ve terminallerde faaliyet gösteren araçlara yönelik ilgili mevzuat çerçevesinde denetim ve kontrollerini gerçekleştirdi.

Havaların ısınmasıyla birlikte toplu taşıma araçlarında klima denetimi yapan ve klimaların çalıştırılıp çalıştırılmadığını kontrol eden ekipler; mevsim şartlarına uygun olarak klimasını açmayan, kliması arızalı olan ve kurallara uymayan sürücülere gerekli yasal işlemleri uyguladı.

Trafik Zabıta ekipleri ayrıca T Plakalı araçlar ile taşımacılık faaliyeti yapan ticari taksiler ve terminallerde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarını da evrak denetimine tabi tuttu.

 

BAŞKAN YÜCEER, “VATANDAŞLARIMIZIN KONFORLU VE GÜVENLİ SEYAHAT EDEBİLMELERİ İÇİN DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Vatandaşlara konforlu ve güvenli toplu taşıma hizmeti verebilmek için birçok alanda titiz çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “T plakalı ticari taksiler de dâhil olmak üzere toplu taşıma alanında faaliyet gösteren araçlara yönelik olarak ilgili mevzuat çerçevesinde trafik zabıta ekiplerimiz denetimlerini gerçekleştiriyorlar. Mevsim şartlarına uygun olarak klimaların çalıştırılmasından evrak denetimine kadar birçok konuda kontroller gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımızın konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için denetimlerimize bundan sonra da belirli periyotlarda devam edeceğiz” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.