TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN DR. YÜCEER: "SİVAS'IN AYDINLIĞI SÖNMEYECEK"
02/07/2024 08:17:00
BAŞKAN DR. YÜCEER:

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Candan Yüceer, Sivas Katliamı’nın yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında kin, nefret ve ayrımcılığı lanetleyen Başkan Yüceer barışın, sevginin ve hoşgörünün hâkim olduğu bir gelecek dileğinde bulundu. Başkan Yüceer’in mesajı şu şekilde:

2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Sivas’ta bulunan Madımak Oteli’nde insanlıktan nasibini alamamış bir güruh tarafından çıkarılan yangında 33 şair, yazar, ozan ve 2 otel görevlisi çok acı bir şekilde aramızdan koparılmıştı.

Türkiye’de vicdanını yitirmemiş herkesi derinden sarsan bu olayın üzerinden tam 31 yıl geçti. Bu elim olayın yıldönümünde toplumumuzda kin, nefret ve ayrımcılığı körükleyen tüm girişimleri lanetliyorum.

Sivas’ta karartılmak istenen aydınlığın asla sönmeyeceğini altını çizerek belirtiyorum. Barışın, sevginin ve hoşgörünün hâkim olduğu bir geleceğin sonsuza dek ülkemizde hüküm sürmesini temenni ediyorum. Sivas Katliamı’nda yitirdiğimiz 35 yurttaşımızı saygıyla anıyorum.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.