TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
VATANDAŞLARIN RAHATI İÇİN VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERİLDİ
30/04/2024 13:36:13
VATANDAŞLARIN RAHATI İÇİN VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri ve sivrisineklerin rahatsızlık yaratmaması adına Tekirdağ il genelinde 11 ilçede başlattığı vektörle mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Özellikle yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte çalışmalarını sıklaştıran ekipler tarafından, sivrisinek üremesine müsait dere, gölet, bataklık alan, su birikintisi, çeşme vb. yerlerde biyosidal ürün uygulamalarıyla larva mücadelesi, ergin sineklere yönelik logar, köprü altı, kanal, muayene bacası vb. yerlerde de soğuk pulverizasyon yöntemiyle kışlak mücadelesi yapılıyor.

2024 yılı vektörle mücadele çalışmaları, mevcut ekip, araç ve ilaç durumu kapsamında ve belirlenen program doğrultusunda kışlak ve larva mücadelesi olarak devam ediyor. Ayrıca Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Akarsu Yapıları Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak dere ıslahı çalışmaları yapılırken akabinde biyosidal ürün uygulaması yapılarak ilaçlama işlemi de sağlanıyor.

Öte yandan vatandaşlardan gelen istek, şikâyet ve talepleri de en kısa süre içerisinde değerlendirmeye alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, sorun olan veya olabilecek jit alanlarına, tespit ve uygulama aşamaları takip edilerek müdahaleler gerçekleştirilmektedir.

BAŞKAN YÜCEER: “HERŞEY VATANDAŞLARIMIZIN RAHATI VE KONFORU İÇİN”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların rahatı ve konforu için çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Yaz mevsiminin yaklaşması ve havaların ısınmaya başlaması ile birlikte vatandaşlarımızı rahatsız eden sivrisinek sıkıntısının yaşanmaması için ekiplerimiz il genelinde çalışmalarını sıklaştırdı. Vektörle mücadele çalışmalarımız tüm ilçelerimizde başlatıldı ve devam ediyor. Larva mücadelesi yapılıyor. Veteriner işleri şube müdürlüğü ekiplerimiz vatandaşlarımızın sivrisinek konusunda rahat ve sorunsuz bir yaz mevsimi geçirebilmeleri adına yoğun bir çalışma içerisindeler. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ve geniş hizmet yelpazesi ile her alanda vatandaşlarımızın yanında. Vatandaşlarımızın rahatı ve konforu ile birlikte yaşam kalitesinin artırılması birinci önceliğimiz. Vatandaşlarımız yaşamın her evresinde, her alanında büyükşehir belediyesini görecek. Tüm hemşerilerimize şimdiden huzurlu ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmelerini diliyorum” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.