TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ'NE ÜYE SEÇİMİ YAPILDI
21/05/2024 16:04:30
TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ'NE ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, Türkiye Belediyeler Birliği’ne üye seçimi gündemi ile toplandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri arasından Türkiye Belediyeler Birliği üyeliğine 8 asil 4 yedek üye seçimi yapıldı.

 

Yapılan seçim sonucunda Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, Malkara Belediye Başkanı Nergis Karaağaçlı Öztürk, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Mustafa Onur Bozkurter, Muratlı Belediye Başkanı Varol Türel, Hayrabolu Belediye Başkanı Tuncer Başoğlu ile Meclis üyeleri Hasan Toprak ve Erdal Zengin asil üye olarak seçilirken Ergene Belediye Başkanı Müge Yıldız Topak ile meclis üyeleri Kazım Doğaç, Birol Taner ve Oral Çelikkol da yedek üye olarak belirlendiler.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin, ülke genelinde belediyeler arasında dayanışma ve işbirliği konusunda önemli bir görevi ifa ettiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri arasından Türkiye Belediyeler Birliği’ne 8 asil ve 4 yedek üye seçimini gerçekleştirdik. Seçilen belediye başkanı ve meclis üyesi arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyor yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Hep birlikte Türkiye Belediyeler Birliği çatısı altında önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Büyükşehir belediye başkanları, il belediye başkanları ve nüfusu 100.000 ve daha fazla olan ilçe belediye başkanlarının Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi olması dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi konumunda bulunuyor.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.