TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TEKİRDAĞ'DA ENGEL YOK, SEVGİ VAR
27/05/2024 09:13:36
TEKİRDAĞ'DA ENGEL YOK, SEVGİ VAR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “Engelsiz Yaşam Pikniği” ile özel gereksinimli bireylere unutulmaz bir gün yaşattı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer’in de özel bireylerle bir araya geldiği ve sıcak anların yaşandığı program, gün boyu devam etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen programda, Tekirdağ’ın 11 ilçesinde ikamet eden özel gereksinimli bireyler ve aileleri, Engelsiz Yaşam Pikniğinde buluştu.

Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı’nda düzenlenen piknikte, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelinden gelen misafirleri tek tek karşılayarak masalarına yerleşmelerini sağladı. Gün boyu devam eden piknik etkinliğinde çocuklar için özel aktiviteler düzenlendi. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen birbirinden renkli programla gönüllerince eğlenen özel gereksinimli bireyler, program için başta Başkan Dr. Candan Yüceer olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

BAŞKAN DR. YÜCEER: “TEKİRDAĞ’IMIZDAKİ TÜM ENGELLERİ EL BİRLİĞİYLE ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Programda bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Tekirdağ’ımız sizlerle daha güzel. Sizlerle her şey çok güzel. Sizlerin, gençlerimizin, abilerimizin, ablalarımızın yaşadığı dezavantajlar var. Gerek şehrimizde gerek ülkemizde var. Bu dezavantajlar, yaşam alanlarında, eğitimde, ulaşımda, sağlıkta, sosyal yardımda var; var da var. Biz diyoruz ki; Tekirdağ’ımızı daha engelsiz bir hale getirmemiz lazım. Önümüzdeki süreç için kendimize ödevler yükledik. Eksikleri, yaşadığınız sorun ve sıkıntıları biliyoruz. Bu sorunları çözmek, sizler için, bizler için Tekirdağ’ımızı daha engelsiz, daha yaşanabilir, daha konforlu, daha güvenli hale getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bununla ilgili yaptığımız çalışmalar var. Engelsiz araçlarımızla, evde bakım hizmetlerimizle, sağlık hizmetlerimizle, engelsiz araçlarımızla, faturalardaki sosyal desteklerimizle, ulaşım hizmetlerimizle, medikal ürün desteklerimizle engelli bireylerimizin yanındayız. Bu desteklerimiz artarak devam edecek. Ama sorunlarınızın sosyal desteklerle çözülemeyecek kadar büyük olduğunu biliyoruz. Öncelikle sizlerin yaşadığı bu dezavantajları ortadan kaldırmamız ve farkındalığı artırmamız gerekiyor. Caddelerimizi, sokaklarımızı, okullarımızı, hastanelerimizi, toplu ulaşım sağladığımız her yeri sizler için daha güvenli, daha erişilebilir hale getirmemiz gerekiyor. Biz bu ödevler doğrultusunda, önümüzdeki 5 yıl boyunca bu sorunları ve sizin önünüze konan engelleri teker teker ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Her kesimden gelen talepleri dikkate alarak Tekirdağ’ımızdaki tüm engelleri el birliğiyle ortadan kaldıracağız. Ben, Candan Başkanınız olarak, her birinize bunun sözünü veriyorum. Her zaman yanınızda olmaya, birlikte olmaya, inşallah bu engelleri birlikte ortadan kaldırmaya söz veriyorum” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ, BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Güvenli bir Tekirdağ için çok çalışacaklarına vurgu yapan Başkan Dr. Yüceer, “Sizleri çok seviyorum. İyi ki varsınız. Tekirdağ’ımıza kattığınız bütün değerler, bütün güzellikler için her birinize yürekten teşekkür ediyorum. Bugün burada, bir arada olmamızı sağlayan dernek yöneticilerimiz, başkanlarımız ve emeği olan tüm personelimizin emeğine, yüreğine sağlık. İnşallah birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız; engelleri hep birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.