TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
DEPREM HAZIRLIKLARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ İLK ETABI ÇORLU'DA YAPILDI
27/01/2022 09:38:53
DEPREM HAZIRLIKLARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ İLK ETABI ÇORLU'DA YAPILDI

Tekirdağ'ın deprem bölgesinde olması gerçeğinden hareketle, deprem hazırlıkları konusunda önemli çalışmalara imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, deprem hazırlık çalışmalarını basın mensupları ile paylaştı.

Çorlu Belediyesi seminer salonunda gerçekleştirilen ve Çorlu, Ergene, Çerkezköy, Kapaklı, Saray ve Marmara Ereğlisi'nde yapılan çalışmaların aktarıldığı toplantıda bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, deprem gerçeği ile yüzleşerek bu gerçekle yaşamak zorunda olduklarını belirterek, "Türkiye'nin büyük bir bölümünün olduğu gibi Tekirdağ'da deprem bölgesinde. Bu gerçekle yaşamak zorundayız ancak depreme hazır olmak da bizim elimizde. Hepimizin bildiği gibi deprem değil dayanıksız binalar öldürür. Deprem gerçeğine büyük önem veren bir büyükşehir olarak, Deprem Dairemiz ilk kurduğumuz dairelerden bir tanesi. Bugün de burada deprem konusunda yaptığımız tüm çalışmaları siz değerli basın mensuplarımızla ve dolayısıyla da halkımızla paylaşmak için böyle bir toplantı tertip ettik. Halkımız şunu bilsin ki Tekirdağ büyükşehir Belediyesi, deprem ile ilgili elinden gelen tüm çalışmaları yapmaktadır. Bundan sonra da yapmaya devam edecektir" dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise, son derece önemli bir konu olan deprem ile ilgili hazırlıkların paylaşılacağı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener tarafından, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin deprem ile ilgili yaptığı çalışmalar sunum eşliğinde aktarıldı.

Toplantıda Afet Yönetim Sisteminin içeriği, il afet ve acil durum planları, acil durum hizmet grupları, kısa zaman içerisinde uygulamaya konulacak telsiz sistemi, afet toplanma alanları, geçici barınma alanları, deprem simülasyon tırı, il genelinde tüm ilçelerde gerçekleştirilen zemin etüt çalışmaları ve kentsel iyileştirme çalışmaları konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.

Çorlu Belediyesi ile Ortak Zabıta Protokolü imzalandı

Öte yandan deprem hazırlıkları bilgilendirme toplantısı öncesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Çorlu Belediyesi arasında uygulanacak olan Ortak Zabıta Protokolü imzalandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak imzalanan protokol ile büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyeleri sorumluluk sahaları arasındaki kesişme alanlarında yaşanan yetki karmaşasını ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirterek, aynı protokolün önümüzdeki günlerde diğer ilçe belediyeleri ile de imzalanacağını söyledi.

Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'un yanı sıra, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, daire başkanları, belediyelerin yetkilileri ile basın mensupları katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.